Skocz do zawartości

Pliki startowe Windows XP


dambrk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam kilka takich samych komputerów i we wszystkich występuje podobny problem. Komputery pracują w różnych lokalizacjach 24h co 3-4 miesiące przyjeżdzam w celu aktualizacji oprogramowania itp wymaga to z reguły ponownego uruchomienia komputera i wtedy pojawia się problem, system nie chce wstać. Po ładowaniu pojawia się czarny ekran bądź ładowanie trwa w nieskończoność. Systemu nie da się również uruchomić w trybie awaryjnym. Przypuszczam że powodem są ginące pliki których system potrzebuje do uruchomienia się.

Moje pytanie jest następujące: Czy zna ktoś jakieś rozwiązania bądź programy dzięki którym mógłbym nadpisać/dograć pliki startowe przed zrestartowaniem komputera, tak aby mieć pewność że po wyłączeniu Windows uruchomi się ponownie?

 

 

Mój system: Windows XP SP3

Komputery mają ok 2 lata i dyski miały być przystosowane do pracy 24h, na komputerze uruchomiony jest cały czas jeden program który w znikomym stopniu obciąża komputer.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

A więc: nie ma żadnego oprogramowania zabezpieczającego (wyłączona jest również zapora systemowa). Komputer nie jest podłączony do Internetu. Sterowniki zainstalowałem tylko z oryginalnych płyt producentów dołączonych przy zakupie. Poza jednym programem który włączony jest 24h nie instalowane było żadne inne oprogramowanie. Jest jeszcze jedna być może istotna informacja. W komputerze zamontowane są 2 dyski które pracują w RAID 1 (mirrorng). Jest to RAID sprzętowy- zrealizowany za pomocą kontrolera w płycie głównej.

 

Hd Tune sprawdza dyski z poziomu Windowsa? Jeżeli nie to ile to mniej więcej trwa? można spradzić oba dyski(HD Tune będzie je widział)?

Zastanawia mnie troche, że to teoretycznie niezłe dyski a problem nie jest jenostkowy. Powtarza się co jakiś czas na różnych komputerach.

 

Dysk twardy: WD RE4 500 GB WD5003ABYX 64MB cache SATA-II

Płyta główna: GIGABYTE GA-Q57M-S2H Intel Q57 Lga 1156 Matx

Odnośnik do komentarza
Hd Tune sprawdza dyski z poziomu Windowsa?

 

Tak. Czas pełnego skanu zależy od wielkości dysku. Daj obrazek z zakładki Health

 

nie ma żadnego oprogramowania zabezpieczającego (wyłączona jest również zapora systemowa). Komputer nie jest podłączony do Internetu.

 

Wstaw logi z OTL i FRST

 

https://www.fixitpc.pl/topic/61-diagnostyka-ogolne-raporty-systemowe/#1

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...