Skocz do zawartości

Brak możliwości zmiany daty


Kath

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Od kilku dni na moim komputerze dzieją się dosyć dziwne rzeczy - kiedy podłączam pendrive/konsolę/telefon, Comodo pokazuje alert o pliku shell32.dll - czy dać mu dostęp do komputera itd. Nigdy się tak nie zdarzało, ale cóż - ciągle daje (a może nie powinnam?) pozytywną odpowiedź, żeby miał ten dostęp. Dzisiaj rano chciałam sprawdzić dokładny czas, a tu... zonk.

 

Właściwości daty i godziny

Nie masz odpowiedniego poziomu uprawnień aby zmienić czas systemu.

 

Od tak nie umiem zmienić daty, ten komunikat pojawił się z dnia na dzień. Do tego, jeśli wchodzę w np. gpedit.msc pokazuje się błąd:

 

Nie masz uprawnień do wykonania tej operacji. Szczegóły - odmowa dostępu.

 

 

Wszystko to pojawiło się tak z dnia na dzień, nie wykonywałam żadnych operacji, tweaków itd. System to czysty (bez żadnych przeróbek) Windows XP Professional. Antywirus to Comodo Internet Security. Pytanie - czy jest to wina bateryjki biosu? Jeśli nie, to czego?

 

Z góry dzięki za pomoc. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Bateria ma 3V, czyli tyle, ile miec powinna. Dla świętego spokoju kupię nową, w edicie napisze jaki jest efekt.

 

//edit

Efekt jest taki - bateria zmieniona, na początku, po uruchomieniu systemu wszystko działało, a potem - znów to samo. W internecie przeczytałam, że to może być wina Defense+ od Comodo, czy rozważać taką możliwość?

 

//edit2

 

Okej, wszystko rozwiązane. Okazało się, że CIS zaczął rządzić po swojemu, blokując systemowe pliki (w tym wypadku timedate.cpl, dając mu częściowo limitowany)... 

 

 

Myślę, że temat rozwiązany. :)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...