Skocz do zawartości

Samsung NP-NC110 - jaki system zainstalować?


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Wujek przekazał mi do oczyszczenia wyżej wymienionego netbooka. Uruchomiłem recovery i zainstalowałem Windows 7 Starter. Używanie Siódemki przy 1GB RAM to jednak masakra. Zastanawiam się nad zmianą systemu. Co polecacie? Czy warto wrócić do XP, czy postawić Linuksa? Chciałbym również wykonać kopię partycji odzyskiwania na wszelki wypadek. Jak to zrobić?

 

Dzięki z góry za pomoc :)

 

P.S: Do moderatorów - nie wiedziałem gdzie umieścić ten temat, ponieważ nie jest on sprzętowy ani nie dotyczy awarii oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Rucek nie pleć co ślina na język naniesie. Brak wsparcia nie oznacza, że system jest niebezpieczny. Niemal wszystkie bankomaty, biletomaty i wszelkiej maści podobne maszyny pracują do dzisiaj na XP. Podkreślam: JESZCZE. System ma ponad 10 lat. Wiele przeżył. Zakończenie wsparcia to zabieg komercyjny i psychologiczny, czyli wymiana systemu na nowy, co wiaze sie z nowymi zakupami i wydawaniem pieniedzy.

 

Linuxa nie uzywam, wiec nie rekomenduje.

 

Kopię partycji wykonasz np. za pomocą DMDE. Był ten temat już parę razy poruszany, softu do kopiowania partycji jest sporo.

Odnośnik do komentarza

Popyt kreuje podaż. Jeśli będzie zagrożenie to pojawią się sposoby, ktore przed nim chronią... oczywiście jeśli tylko będzie na to potrzeba. Nie musi się tym zajmować microsoft, który renomy najlepszej nie ma.

 

Zresztą, śledziłeś "ostatnie" aktualizacje na xp? Weźmy chociażby rok 2013. Może się mylę, ale jakichś szczególnych łatek nie było. Oczywiście pojawiały się stosowne informacje w "biuletynie bezpieczeństwa", ale nie było to nic spektakularnego, przynajmniej wg mojego obecnego stanu wiedzy.

Odnośnik do komentarza

Fajny offtop.
Ja polecam zostać przy windows 7 starter. Jak system jest preinstalowany to ma sporo oprogramowania producenta które można odinstalować. Windows 7 starter działa wtedy całkiem dobrze. Szkoda podkładać wujkowi świnie w postaci linuksa, którego się używa zupełnie inaczej.
Jeśli chodzi o klonowanie partycji ja polecam epm http://www.instalki.pl/programy/download/Windows/narzedzia_dyskowe/EaseUS_Partition_Master.html

Odnośnik do komentarza

Podsumowując:
1) Liczyłem się z brakiem wsparcia dla Windows XP. Wydaje mi się, że byłby on najlepszy dla tego komputera.

2) Wywaliłem ponad 20 aplikacji Samsunga - system nadal potrafi się zaciąć na bardziej skomplikowanej stronie.

3) Testowałem Linux Mint 16 MATE - działał płynniej niż 7, ale zgadzam się z McKrecio - wujek raczej nie ogarnąłby Linuksa w całej jego okazałości.

4) Zastanawiałem się nad użyciem linuksowego dd.

 

Zostaję na razie przy Siódemce. W przyszłości być może dołożę trochę pamięci, jeśli wujek chciałby nadal korzystać z tego netbooka.

Odnośnik do komentarza

A co wujek zamierza na nim robić? Bo aby uruchomić przeglądarkę lub napisać coś w LibreOffice, to naprawdę nie trzeba działać w konsoli. A żeby używać XP nawet niewspieranego, to trzeba by go jednak kupić.

Zdaje się, że właśnie dziś miało być wydane Ubuntu 14.04 LTS. Wprawdzie Unity na tym sprzęcie będzie chodzić bardziej ślamazarnie niż Windows 7, to wersje z lekkim środowiskiem np. Lubuntu lub Xbuntu powinny śmigać aż miło.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...