Skocz do zawartości

Obraz dysku C - proszę o pomoc :)


Rogue

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni, 

Mam troche (albo troche bardziej) zawirutowany Windows XP

Od jakiegoś czasu zaczęło mnie już to męczyć :) 
Napewno nie poradze sobie z re-instalką Windowsa, tym bardziej że już dawno gdzieś zgubiłam płytę ze swoim oryginalnym :) 

Jakieś 2 lata temu, kiedy jeden informatyk przeinstalował mi Windows, on stworzył "obraz dysku C" i powiedział bym go chroniła u siebie, bo to będzie potrzebne żeby nie instalować system od nowa. Szczerze, to nie bardzo zrozumiała w czym rzecz :) 

A teraz znałazłam ten plik ... Ale nie mam już mozliwości skontaktować się z tamtym informatykiem... :) 

A więc, czy ktoś może mi poradzić, czy ten plik da się użyć?? z jego słów to miało być łatwe... 

 

I jeszcze jedno - ostatnią kroplą mojej cierpliwości do tego systemu było to że moja ulubiona gierka, która kiedyś działała. nie chce mi działać, otwiera się, ale po chwili wyrzuca i pisze ze to APPCRASH. Przeczytałam na jednym forum że to może być przez wirusy, mieszające w systemie, i przeskanowałam sobie system programem ComboFix. Niestety po przeskanowaniu gierka nie zaczęła działać prawidłowo, a raport ComboFix ja nie bardzo rozumiem :) Tzn w ogole rozumiem tylko jedno zdanie: 

 
c:\windows\system32\user32.dll ... jest zarażony !!
 
A więc, czy ktoś ma pomysł czy mogę użyć obrazu dysku C, ktory mam, do przewrocenia systemu do stanu, jaki był tuż po przeinstalowaniu? 
 
Z góry dziękuję. 
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jakieś 2 lata temu, kiedy jeden informatyk przeinstalował mi Windows, on stworzył "obraz dysku C" i powiedział bym go chroniła u siebie, bo to będzie potrzebne żeby nie instalować system od nowa. Szczerze, to nie bardzo zrozumiała w czym rzecz :)

A teraz znałazłam ten plik ...

 

Konkretnie jaki to plik i czym był utworzony?

 

A więc, czy ktoś może mi poradzić, czy ten plik da się użyć?? z jego słów to miało być łatwe...

 

Pewnie jest łatwe ale zalezy czym gościu to robił. Jakiego programu użył?

 

I jeszcze jedno - ostatnią kroplą mojej cierpliwości do tego systemu było to że moja ulubiona gierka, która kiedyś działała. nie chce mi działać, otwiera się, ale po chwili wyrzuca i pisze ze to APPCRASH. Przeczytałam na jednym forum że to może być przez wirusy, mieszające w systemie, i przeskanowałam sobie system programem ComboFix. Niestety po przeskanowaniu gierka nie zaczęła działać prawidłowo, a raport ComboFix ja nie bardzo rozumiem :) Tzn w ogole rozumiem tylko jedno zdanie: 

  c:\windows\system32\user32.dll ... jest zarażony !!  A więc, czy ktoś ma pomysł czy mogę użyć obrazu dysku C, ktory mam, do przewrocenia systemu do stanu, jaki był tuż po przeinstalowaniu?  Z góry dziękuję.

 

A ja bym proponował wykonaniu logów z FRST i OTL i przedstawienie raportów. Całkiem mozliwe że wszystko da sie dość szybko odwrócic. Znadź plik Combofix.txt i wstaw go.

 

https://www.fixitpc.pl/topic/61-diagnostyka-og%C3%B3lne-raporty-systemowe/

Odnośnik do komentarza

Konkretnie jaki to plik i czym był utworzony?

 

Pewnie jest łatwe ale zalezy czym gościu to robił. Jakiego programu użył?

 

 

 

Aha... czyli bez kontaktu z gościem się nie obejdzie... Chodzi o to że to mój były, dlatego nie koniecznie chcę prosić go o pomoc ))

Plik to jest .iso

Oto co w nim jest (nie wiem jak tutaj wkleić obrazek prtscn, więc oto link do niego :)

https://www.dropbox.com/s/z4fpsd8w2rgr5eq/win.jpg

Odnośnik do komentarza

Dziewczyno gość ci zrobił obraz systemu w formacie iso. Nagraj obraz na płytę i masz cały system gotowy. Wystarczy ustawić w bios bootowanie z płyty CD i instalujesz system.

 

Wczesniej tylko dla pewności bo widzę że tam integracja była trzeba odczytać klucz i zapisać, tak na wszelki wypadek.

 

No ja wiem że to jest obraz systemu w formacie iso :) Może źle się wyrażiłam i wprowadziłam Ciebie w błąd. 

Ale co z tym zrobić nie wiem

1) nagrać na płyte - ok, nagram

2) Gdzie ten klucz ktory trzeba otczytać? 

Odnośnik do komentarza

Masz to nagrać np. programem Imgburn wybierając opcje Zapisz obraz na dysk

 

2) co znaczy bootowanie z płyty CD? tzn to łatwe? tam będzie napisane? W biosie?

 

No dość łatwe to jest. Trzeba przed załadowaniem systemu naciskać klawisz delete wtedy otworzy sie bios. Ale co tam gadać jak nie wiemy co masz za komputer. Podaj pełną specyfikację - wskazówki znajdziesz w dziale Hardware w tematach jakie info i jakimi programami podawać.

 

3) Gdzie ten klucz ktory trzeba otczytać?

 

 

Otwórz Notatnik i wklej tekst

 

CONST HKEY_LOCAL_MACHINE = &H80000002

CONST SEARCH_KEY = "DigitalProductID"

Dim arrSubKeys(0,1)

foundKeys = Array()

iValues = Array()

arrSubKeys(0,0) = "Microsoft Windows Product Key"

arrSubKeys(0,1) = "SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion"



Set oReg=GetObject("winmgmts:{impersonationLevel=impersonate}!\\.\root\default:StdRegProv")

oReg.GetBinaryValue &H80000002, arrSubKeys(x,1), SEARCH_KEY, arrDPIDBytes

If Not IsNull(arrDPIDBytes) Then

call decodeKey(arrDPIDBytes, arrSubKeys(x,0))

End If





Function decodeKey(iValues, strProduct)





arrDPID = Array()

For i = 52 to 66

ReDim Preserve arrDPID( UBound(arrDPID) + 1 )

arrDPID( UBound(arrDPID) ) = iValues(i)

Next



arrChars = Array("B","C","D","F","G","H","J","K","M","P","Q","R","T","V","W","X","Y","2","3","4","6","7","8","9")



For i = 24 To 0 Step -1

k = 0

For j = 14 To 0 Step -1

k = k * 256 Xor arrDPID(j)

arrDPID(j) = Int(k / 24)

k = k Mod 24

Next

strProductKey = arrChars(k) & strProductKey

If i Mod 5 = 0 And i <> 0 Then strProductKey = "-" & strProductKey

Next



ReDim Preserve foundKeys( UBound(foundKeys) + 1 )

foundKeys( UBound(foundKeys) ) = strProductKey

strKey = UBound(foundKeys)

MsgBox strProduct & vbNewLine & vbNewLine & foundKeys(strKey)

End Function

 

 

Z menu notatnika > Zapisz jako > key.vbs

 

pozapisaniu kliknij na plik odczytaj swój klucz i zpisz. Tak w razie czego.

Odnośnik do komentarza

Dobrze, dziękuję. 

Płytę nagrać dam radę

Z BIOSem też poradzę. Już przeczytałam że to jest łatwe i że tam będzie napisane. Nie wiedziałam co to bootowanie ) ale już wiem i przypomniało mi się jak w moim pierwszym komputerze jeśli była włożona dyskietka, to system nie odpalał ))) pewnie tam było ustawione bootowanie z dyskietki :) 

Klucz już mam - bardzo dziękuję. 

 

A z tym zainstalowaniem nie będę miała kłopotu, co? 

W sensie nie jest aż tak źle między mną a kompem, jeśli to nic skomplikowanego, wymagającego wiedzy specjalistycznej... 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...