Skocz do zawartości

120s start "świeżego" systemu


Grandalf

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Przepraszam bardzo, w instrukcji jest zapis taki oto:

"FRST posiada funkcję autoaktualizacji. Jeżeli jest dostępna nowsza wersja, program ją pobierze, samoczynnie się zamknie i uruchomi ponownie. Stara kopia FRST jest przesuwana do folderu [/size][/font][/color][/background]FRST-OlderVersion zlokalizowanego w tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST."

 

Druga rzecz, to cytowany opis sugeruje, że może być już nowsza wersja, natomiast ściągnąłem ze strony jeszcze raz ten sam plik i wersja jest ta sama.

Odnośnik do komentarza

Proszę bardzo, oba raporty przed chwilą robione.

 

Nie, cały czas przestawia się na opcję selektywną z zaznaczonymi usługami.

 

 

 

 

edit-------------------------

 

Problem usbvideo z BSOD miał źródło w kamerce internetowej. Nie wiem dlaczego nagle zaczęła krzaczyć, ale wyłączyłem ją i po restarcie komputer już się uruchomił.

Przesyłam raport ETL z całego tego procesu: włączenie raportowania, BSOD po restarcie, wejście w tryb awaryjny, wyłączenie kamerki, restart i zakończenie raportu po prawidłowym uruchomieniu (za chwilę dorzucę raport utworzony "standardowo"

 

Co do trybu awaryjnego, to przyzwyczajony jestem z XP, że listowania ładowanych sterowników leci szybką listą przez ekran. W moim przypadku jest to linijka po linijce w odstępach może pół sekundy, więc trwa to wyraźnie dłużej.

 

http://speedy.sh/UwkyV/boot-BASE-CSWITCH-DRIVERS-POWER-1.zip

 

 

Poniżej log z prawidłowego restartu

http://speedy.sh/7D5Zt/normal-log.zip

 

 

 

edit-----

 

kierując się ostatnim raportem, wywaliłem całkowicie TeamVievera. W kolejnym raporcie kilkanaście sekund zabrały znowu ładowane czcionki. Mam wrażenie, że zawsze się coś znajdzie na miejsce poprzedniego, a i tak się długo uruchamia :\

FRST.txt

Addition.txt

Odnośnik do komentarza
Co do trybu awaryjnego, to przyzwyczajony jestem z XP, że listowania ładowanych sterowników leci szybką listą przez ekran. W moim przypadku jest to linijka po linijce w odstępach może pół sekundy, więc trwa to wyraźnie dłużej.

 

Bo tak powinien sie ładować.

 

Parę dni temu zrobiłem gruntowny reset, dysk wyczyściłem, nowa tablica GPT i włączyłem EFi w Biosie. Sugerując się Win8 w pracy, który na UEFI do okna logowania potrzebuje maks 4s myślałem, że u mnie te kilkanaście się osiągnie.

 

Co to jest reset? Co przez to rozumiesz? Po co nowa tablica GPT? Jak instalowałeś system? Żle było na poprzednich ustawieniach biosu?

Odnośnik do komentarza

Bo tak powinien sie ładować.

 

Mam teraz obok innego laptopa z Win7 i tam listowanie driverów do trybu awaryjnego idzie dużo szybciej.

 

 

Co to jest reset? Co przez to rozumiesz? Po co nowa tablica GPT? Jak instalowałeś system? Żle było na poprzednich ustawieniach biosu?

 

Wyczyściłem cały dysk i postawiłem wszystko na nowo. GPT ano po to, że EFI nie działa na MBR :) Skoro stawiałem wszystko na nowo, to skorzystałem z możliwości i przestawiłem gdyż w teorii miało działać lepiej.

Odnośnik do komentarza

GPT ano po to, że EFI nie działa na MBR

 

Kto Ci takich bzdur naopowiadał?

GPT jest związane tylko z ograniczeniem MBR do 2 TB. GPT stosuje się dla dysków > 2 TB.

 

Tu masz mój przykład - dysk systemowy MBR.

 

post-59-0-50195300-1397068946_thumb.jpg

 

EDYTA

 

Skoro już chcesz wyciskać ułamki sekund startu to może zacznij od konfiguracji kontrolera dysków:

-- Controller Map ----------------------------------------------------------
 + ATA Channel 1 (1) [ATA]
   - ST750LM022 HN-M750MBB ATA Device
 + ATA Channel 2 (2) [ATA]
   - PLDS DVD-RW DS8A8SH ATA Device
 + Intel(R) 7 Series/C216 Chipset Family SATA AHCI Controller - 1E03 [ATA]
   - ATA Channel 1 (1)
   - ATA Channel 2 (2)
Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza
Nie, cały czas przestawia się na opcję selektywną z zaznaczonymi usługami.

 

To nie jest normalne zachowanie systemu. Każdy, powtarzam każdy sprawnie funkcjonujący system, powinien bez problemu odpalic opcję trybu diagnostycznego.

 

Zrób chkdsk partycji C

 

Chyba nie wyraziłem się dość jasno. EFI nie działa na MBR w moim przypadku w takim sensie, że instalator nie pozwolił na instalację systemu póki nie będzie tablicy GPT.

 

 Tak. Nie wyraziłeś sie jasno. Po co to całe EFI skoro na dysk poszedł W7 a nie W8?

 

 

a tak nawiasem mówiąc wcale nie jest kolorowo, przynajmniej dla mnie,  z  Twoim dyskiem

Odnośnik do komentarza

To nie jest normalne zachowanie systemu. Każdy, powtarzam każdy sprawnie funkcjonujący system, powinien bez problemu odpalic opcję trybu diagnostycznego.

 

Zrób chkdsk partycji C

Po pracy to sprawdze i przekażę wyniki.

 

Tak. Nie wyraziłeś sie jasno. Po co to całe EFI skoro na dysk poszedł W7 a nie W8?

 

 

a tak nawiasem mówiąc wcale nie jest kolorowo, przynajmniej dla mnie,  z  Twoim dyskiem

Po to, że nie znalazłem w sieci jednoznacznej informacji, że Win7 nie będzie się uruchamiał szybciej.

 

Co do dysku, to fakt, że jest podejrzany. Pierwsze 100s od uruchomienia mieli na maksa. HDDTune sprawdze na nim.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...