Skocz do zawartości

120s start "świeżego" systemu


Grandalf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów! Jestem nowy na tym forum, przeglądałem kilka wątków z takimi tematami sądząc się podpiąć pod jakiś, ale widzę, że chyba lepiej założyć nowy wątek dla nowej sprawy.

 

Od początku: Pewien czas temu kupiłem lapka Lenovo i7, 8GB RAM, 750 HDD. Fabryczna 7 działała ładnie, szybko się uruchamiała, ale po ponad dwóch latach i mocnym wykorzystywaniu do multimediów start był znacznie opóźniony. Parę dni temu zrobiłem gruntowny reset, dysk wyczyściłem, nowa tablica GPT i włączyłem EFi w Biosie. Sugerując się Win8 w pracy, który na UEFI do okna logowania potrzebuje maks 4s myślałem, że u mnie te kilkanaście się osiągnie.

 

Niestety po instalacji wszelkich sterowników, akutalizacji start nie jest dla mnie zadowalający. Po 90s można zacząć coś robić, przy czym na Chrome czeka się kilkanaście sekund.

 

Poczytałem o WPA, zrobiłem raport, ale nie za dużo mogę z niego wyczytać. Pare sekund mogę zyskać wywalając AVG.

 

Bardzo proszę bardziej doświadczonych użytkowników o pomoc w tej sprawie.

 

 

_

http://speedy.sh/cSNUs/boot-1.zip

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

Extras.Txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

rozwiąż sobie ten bład w dzienniku

 

Error: (04/06/2014 10:23:32 PM) (Source: WinMgmt)(User: )

Description: //./root/CIMV2SELECT * FROM __InstanceModificationEvent WITHIN 60 WHERE TargetInstance ISA "Win32_Processor" AND TargetInstance.LoadPercentage > 990x80041003

 

http://support.microsoft.com/kb/2545227

 

automatycznie przeskakuje na uruchomienie selektywne z zaznaczonymi usługami systemowymi.

to spróbuj selektywnego

 

a na koniec deinstalacja całkowita AVG

Odnośnik do komentarza

Mogę spróbować, no bo właśnie głównie z dyskiem są problemy, procesor nawet zadyszki nie dostaje, lecz problem jest w tym, że ten komponent obsługi klawisze włączenia/wyłączenia Wifi i Blutetooth.

 

___

 

Jednak nie, wyłączyłem i mogę zarządzać kartami z klawiatury. Mam dołączyć jakieś nowe raporty po tych zabiegach? Bo szczerze mówiąc jeszcze coś w nim twki :|

Odnośnik do komentarza

Chyba dzisiaj już nic nie zrobie. Chciałem wygenerować nowy raport i wtrakcie restartu pojawił się Bluescreen i tak za każdym razem. Uruchomiłem w trybie awaryjnym i dostałem takie info :

Dodatkowe informacje o problemie:
  BCCode: 1000007e
  BCP1: FFFFFFFFC0000005
  BCP2: FFFFF80002D84307
  BCP3: FFFFF88003392FE8
  BCP4: FFFFF88003392840
 
 
____
 
Próbowałem go jeszcze uruchomić, to dwa razy było"
IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
Stop 0x0000000A (0x...8, 0x...2, 0x...1, 0xFFFFF80002CBCF05)
 
A za trzecim:
0x0000007E (0xFFFFFFFFC0000005, 0xFFFFF80002D90307, 0xFFFFF88003392FE8, 0xFFFFF88003392840)
Odnośnik do komentarza

Wstaw obrazek Smart z Crystal Disk Info.

 

Parę dni temu zrobiłem gruntowny reset, dysk wyczyściłem, nowa tablica GPT i włączyłem EFi w Biosie. Sugerując się Win8 w pracy, który na UEFI do okna logowania potrzebuje maks 4s myślałem, że u mnie te kilkanaście się osiągnie.

Nie wiem jak te zmiany w biosie wpływają na W7. Może Groszek coś podpowie w tym aspekcie.

 

Tak, WiFi działa, ale nic to nie dało jak narazie.

To znaczy że Wireless Zero Configuration Service jest niepotrzebne i należy odinstalować. Ale tym zajmiesz się na końcu.

Odnośnik do komentarza

Windows 7 ma te same mechanizmy startu co windows 8, tak mi się wydaję. Wszystkie systemy od Visty wzwyż nie różnią się pod tym względem. Ale windows 7 nie oferuje opcji Secure Boot. Z tego co czytam. Ale mimo wszystko Seven powinien móc bootować z UEFI, nie wiem czy naturalna jest taka różnica  w bootowaniu. Ja siedzę na zabytkowym sprzęcie. Nowinki techniczne są mi obce ;].

Tak masz ustawione w Biosie? I pokaż screena z zarządzania dyskami, bo FRST pokazuje chyba tylko przypisane partycje.

 

To nie jest mój konik ;)

Odnośnik do komentarza

Udało się go przywrócić, zobacze czy uda się zrobić ponownie raport etl, jak narazie zamieszczam pliczek z CDI.

 

Windows 7 ma te same mechanizmy startu co windows 8, tak mi się wydaję. Wszystkie systemy od Visty wzwyż nie różnią się pod tym względem. Ale windows 7 nie oferuje opcji Secure Boot. Z tego co czytam. Ale mimo wszystko Seven powinien móc bootować z UEFI, nie wiem czy naturalna jest taka różnica  w bootowaniu. Ja siedzę na zabytkowym sprzęcie. Nowinki techniczne są mi obce ;].

Tak masz ustawione w Biosie? I pokaż screena z zarządzania dyskami, bo FRST pokazuje chyba tylko przypisane partycje.

 

To nie jest mój konik ;)

Pierwsza partycja jest 100MB EFI, reszta widoczna normalnie.

 

 

To poproszę. Wpływ jest wyraźny, więc ciekaw jestem jak wygląda system po wyłączeniu Energy Management oraz AVG -> przygotuj proszę kolejny log boot_1.etl, tak samo jak wcześniej.

 

m.g.

 

Niestety, próbowałem drugi raz i wyrzuca BSOD w momencie gdy ma się pokazać napis zapraszamy. Próbuje z tej komendy

xbootmgr -trace boot -traceFlags BASE+CSWITCH+DRIVERS+POWER -resultPath C:\LOGI

 

Dostałem z systemu po tych błędach dwa pliki tylko nie wiem czym je otworzyć.

http://speedy.sh/Wn566/BSODp.zip

SMART.txt

Odnośnik do komentarza

Dump w postaci pliku.

C:\windows\minidump

 

Jeśli tryb awaryjny odpala się niedużo szybciej to wydaję mi się, że będzie pasować tutaj bardzo brzydkie powiedzonko "reką ... nie oszukasz"

Można jeszcze zrobić test dla dysku w HDTune, zakładka benchmark, ale najlepiej spod poziomu innego systemu i czas dostępu do sektorów (MHDD lub Victoria, też pod innym systemem).

Odnośnik do komentarza

Jeśli źle piszę - to niech mnie ktoś poprawi, ale nie wyobrażam sobie, żeby tryb awaryjny uruchamiał się wolniej od normalnego. Można by się jeszcze pokusić i sprawdzenie klucza Safeboot, ale pewnie jest domyślny. Dla mnie to rozwiązuje sprawę.

Zaraz przejrze te dumpy.

 

edit:

Odnośnie bsoda: monituje, że winny jest usbvideo.sys. Masz coś podłączonego pod usb? Wszystkie uaktualnienia?

 

Zdefektowane są sterowniki od broadcoma, w tym btwampfl.sys odpowiadajacy z usb. tzn. nie ma ich w podanej lokalizacji.

 

S3 btwampfl; \??\C:\Windows\system32\drivers\btwampfl.sys [X]
S3 btwaudio; system32\drivers\btwaudio.sys [X]
S3 btwavdt; system32\DRIVERS\btwavdt.sys [X]
S3 btwl2cap; system32\DRIVERS\btwl2cap.sys [X]
S3 btwrchid; system32\DRIVERS\btwrchid.sys [X]

 

Przeinstaluj je wszystkie, ew. przekopiuj je tam I zrób log z frst, najwyżej na próbę je wywalimy jak reinstalka nie pomoże.

 

edit: 19:33

Bsod dalej się pojawia? I dodaj Addition ze względu na dziennik zdarzeń.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...