Skocz do zawartości

Jak sprawdzić dokładnie wersje bitowe Internet Explorer-a 11 ?


Newsman

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie dotyczy Internet Explorera. Aktualizowałem ostatnio na Windows 7 tę przeglądarkę z witryny Windows Update do wersji 11, ale teraz mam wątpliwość w jakiej ona jest wersji bitowej ?

Wiem, że poprzednie wersje IE miały dwie oddzielne wersje bitowe x86 i x64, teraz pod IE 11 wygląda to tak, jak gdyby scalono je w jedną z tym że zawierającą oba tryby. 

W menu Narzędzia > IE - informacje nie jest wyszczególnione, że to 64-bit, natomiast pewna opcja Włącz rozszerzony tryb chroniony do której zastosowania potrzebny jest restart komputera czego nie jestem pewien według mojej wiedzy ma uruchamiać także tryb zgodności z 64-bit.

Podczas uruchomionej IE w MZ bez załączonej p.w. opcji są dwa procesy: iexplore.exe i iexplore *32.exe, po jej włączeniu są faktycznie tylko dwa procesy iexplore.exe. Dodatki 32-bitowe w Zarządzaj dodatkami są wówczas uznane za Niezgodne.

 

 

Chciałbym zapytać o co tu może chodzić, czy przeglądarka działa ostatecznie w dwóch trybach jednocześnie, a p.w. opcja jest swoistym przełącznikiem między nimi, czy czy też opcja ta dotyczy uruchamiania kart, dodatków i witryn w trybie zgodności z 64-bit a sama wersja IE 64-bit nie do końca jest wersją prawdziwą (beta) i działa zasadniczo w trybie 32-bit - sądząc po tym iż IE 11 jest stosunkowo świeżo wydana i M$ dopiero planuje wydanie wersji stabilnej IE 64-bit ?

W ilu wersjach funkcjonuje obecnie IE i jak to sprawdzić ?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Tak to wiem, ale jednocześnie startuje jedna czy dwie wersje IE 11 bez haczyka dla trybu rozszerzonego ?

 

Ale poza tym to po czym tak bezdyskusyjnie poznać, że x86 to x86, a x64 to 64-bit ? 

Bo odpaliłem obie z Program Files i Program Files (x86) i jak dla mnie bez różnicy ? Z tym że w tym 64 dodatki i chyba karty 32-bit są zaznaczone jako niezgodne.

 

Nie wiem będę strzelał wg mnie ten tryb 64-bit nie jest jeszcze stabilny i działa tylko warunkowo dla zgodności kart i rozszerzeń 64-bit.

Dotychczas były dwie i to oddzielne, teraz M$ pokusił się o jakąś zmianę ?

Nie umiem się w tym odnaleźć.

Odnośnik do komentarza

Tak, zatem potwierdza się to o czym wspomniałem na początku i teraz już prawie na pewno to rozumiem, choć muszę przyznać że niełatwo było rozgryźć istotę tego podaną w szczegółowych artykułach a wynikającej z takiej trochę "cichej "zmiany zafundowanej przez M$, ale rozumiem że wszystko zmierza w dobrym kierunku więc to najważniejsze.

 

Ze swej strony przyznam, że trochę się w tym początkowo zagubiłem bo choć problemu nie ma bo go tu nie było, to nie do końca rozumiem zamysłu autorów w sensie zmiany dawnego modelu gdzie były dwie oddzielne wersje - x86 i 64-bit przeglądarki i było OK, teraz z jakichś być może ważniejszych (bo dodatkowych zabezpieczeń, administrowanych trybów zgodności) powodów zmieniono jakby całkiem filozofię podejścia do tego.

 

I teraz rzecz w tym, że teraz zasadniczo IE 11 startuje w trybie x86, tyle że ja korzystam z dodatków 64-bit, albo x86 i x64 jednocześnie bez opcji Rozszerzonego trybu jako domyślnej a także dlatego że system jest 64-bitowy.

Czyli zasadniczo aby uruchomić IE w trybie 64-bit sensu stricto muszę zahaczyć ww.opcję natomiast sensu largo nie bo procesy 64-bit i tak działają w głównym module IE (system, proc przyp. są 64-bit) ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...