Skocz do zawartości

Tajemniczy local disk (Q), usunięta pratycja recovery


fafik

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

HP g6-1371ea z windows 7...

Dostałem do przejrzenia laptopa. Prośba: nie działa net, głośna praca, porządki,
defragmentacja, optymalizacja systemu, założenie drugiej partycji i zrobienie płyt recovery...

Net działa, laptop chodzi cicho.

W czasie porządków odkryłem tajemniczy local disk (Q), o którym początkowo myślałem,
że jest wirtualnym napędem. Nie mam do niego dostępu i widziany jest tylko w windowsie,
total commanderze itd... Nie jest widoczny w zarządzaniu dyskami jako "cokolwiek".
Załączam zdjęcie z zarządzania dyskami i błąd, który wyskakuje jak klikam właściwości

partycji Recovery (19.74GB) i HP_Tools (3.97).

Ponad to pojawił się kolejny problem.
Nie mogę zrobić płyt recovery. Program Hp-ka Recovery informuje mnie,
że partycja ta została usunięta... System bez płytek z f11 startuje ale tak jak wyżej
napisałem... nie ma później z czego...

Hmm. Mogę zrobić format i zainstalować odpowiedniego windowsa ale wolałbym o ile się da,

rozwiązać problem z Waszą pomocą.

Tylko nie krzyczcie na mnie, że źle szukam bądź w jakiś sposób łamie zasady forum...

Pozdrawiam

post-9935-0-05761700-1396730345_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Więc czego teraz oczekujesz?

 

Bana!

 

 

Nigdy nie korzystałem z DMDE. Jeżeli coś odzyskiwałem to innym programem i były to raczej mało istotne rzeczy, a nie partycja Recovery czy w tym wypadku HP_Tools.

Nie wiem czy poza nazwami, których nie widzę, nie zostały zmienione jakieś parametry partycji. Nie znam się. Stąd miedzy innymi ten temat.

 

@mojomr

Local disk (Q) już nie istnieje. Początkowo strzelałem że to wirtualny napęd, później podpinałem to pod powyższy problem.

W tym wypadku nie wpadłem na to żeby poszukać tego osobno. Dzięki.

Odnośnik do komentarza

Nie mogę zrobić płyt recovery. Program Hp-ka Recovery informuje mnie,

że partycja ta została usunięta... System bez płytek z f11 startuje ale tak jak wyżej

napisałem... nie ma później z czego...

A nie widzisz że ten obszar gdzie są plili partycji Recovery nie ma formatu plików? Dlatego jest bład. Groszek podał program. DMDE widzi pliki. To teraz skopiuj cała zawartość z tej nazwijmy to niewidzialnej partycji na inną partycję. A potem sformatuj ja w NTFS. I bedzie widoczna. Wtedy napowrót umieść zawartość na tym obszarze.

 

 

Pokaż jak widzi te 19,7gb DMDE, chodzi mi o zawartość.

Odnośnik do komentarza

Jeśli partycja wcześniej działała i uszkodziła się nagle to można spróbować testdisk. "Ponoć" potrafi przywrócić partycję, ja na swoim dysku do symulacji i prob tego zrobić nie mogłem, ale całkiem możliwe, że z przyczyn swoistych. Może będziesz miał więcej szczęścia, ale przed jakimikolwiek zabawami - zrób kopie tego dysku.

To co pisze Belfegor może być prawdą, ale nie musi. W razie, gdyby pliki były niewidoczne to napisz to udzielę paru rad.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...