Skocz do zawartości

Windows 7 nie otwiera programu VDownloader 3.9.1693


malgroz

Rekomendowane odpowiedzi

Windows 7 nie otwiera progamu VDownloader.  Pojawia się okno dialogowe z tekstem : Program VDownloader przestał działać. Trwa wyszukiwanie rozwiązania problemu przez Windows. Po chwili okno znika a program nie otwiera się. Ten sam program zainstalowany z tego samego pliku instalacyjnego na drugim komputerze z Windows Xp działa poprawnie. Jestem nowicjuszem więc bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu. Przesyłam trzy logi ale nie mam pewności czy to wystarczy by rozwiązać problem.

     Za pomoc z góry dziękuję.

FRST.txt

Addition.txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Zacznijmy od prostych czynności.

 

Odinstaluj nastepujące programy

 

IObit Apps Toolbar v8.8
Surfing Protection (HKLM-x32\...\IObit Surfing Protection_is1) (Version: 1.0 - IObit)
Sweet Page (HKLM-x32\...\sweet-page uninstaller) (Version: - sweet-page) <==== ATTENTION

 

 

2. Po odinstalowaniu Pobierz AdwCleaner i wykonaj nim skan. Przedstaw raport.

 

http://general-changelog-team.fr/outils/289-adwcleaner

Odnośnik do komentarza

Czy mogę już ponownie zaistalować Avasta i z jakiej strony? Nie chcę pozostawać bez ochrony.

Nie. Poczekaj, jak nie będziesz wchodzic na zwariowane strony nie złapiesz infekcji.

 

Masz taki stan systemu

 

Windows 7 Home Premium Service Pack 1 (X64) OS Language: Polish

Internet Explorer Version 11

 

Nie jestem tego pewny ale coś mi mówi, że bład, który notowany jest w dzienniku ma związek z wersją IE. Jak poczekasz trochę, sprawdzę to na wirtualnym systemie i dam odpowiedź

 

A tu zanotowane zdarzenie w Dzienniku

 

Application errors:

==================

Error: (04/03/2014 07:10:28 PM) (Source: Application Error) (User: )

Description: Nazwa aplikacji powodującej błąd: VDownloader.exe, wersja: 3.9.1693.0, sygnatura czasowa: 0x52e7f6c2

Nazwa modułu powodującego błąd: KERNELBASE.dll, wersja: 6.1.7601.18229, sygnatura czasowa: 0x51fb1677

Kod wyjątku: 0xe0434f4d

Przesunięcie błędu: 0x000000000000940d

Identyfikator procesu powodującego błąd: 0x%9

Godzina uruchomienia aplikacji powodującej błąd: 0xVDownloader.exe0

Ścieżka aplikacji powodującej błąd: VDownloader.exe1

Ścieżka modułu powodującego błąd: VDownloader.exe2

Identyfikator raportu: VDownloader.exe3

 

 

Trochę to trwało bo musiałem dostosować system, w końcu okazało się że nie mam zainstalowanych na wirtualu bibliotek Netframework 4,0. Ty masz.

 

Nie wiem co jest powodem byc moze są uszkodzone na dysku pliki systemowe.

 

Sprawdźmy Start > polecenie uruchom > cmd

 

wpisz komendę

 

sfc /scannow

 

 

klik enter i czekasz na zakończenie procesu > Podaj jaki był końcowy komunikat

Odnośnik do komentarza

Microsoft Windows [Wersja 6.1.7601]

Copyright © 2009 Microsoft Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 

C:\Windows\system32>sfc /scannow

 

Rozpoczynanie skanowania systemu. Ten proces zajmie trochę czasu.

 

Rozpoczynanie fazy weryfikacji w skanowaniu systemu.

Weryfikowanie ukończone w 100%.

Funkcja Ochrona zasobów systemu Windows odnalazła uszkodzone pliki, ale nie

może naprawić niektórych z tych plików. Szczegóły znajdują się w pliku

CBS.Log windir\Logs\CBS\CBS.log. Na przykład

C:\Windows\Logs\CBS\CBS.log

 

C:\Windows\system32>c

Odnośnik do komentarza

Funkcja Ochrona zasobów systemu Windows odnalazła uszkodzone pliki, ale nie

może naprawić niektórych z tych plików. Szczegóły znajdują się w pliku

CBS.Log windir\Logs\CBS\CBS.log. Na przykład

Teraz żeby odczytać log musisz znowu odpalić wiersz polecenia tym samym sposobem jak w poście nr 10 i wkleić komendę

 

findstr /c:"[sR]" %windir%\logs\cbs\cbs.log >sfc.txt & start notepad sfc.txt

 

 

nie próbuj przepisywać komendy , tylko wklej bo sie pomylisz

 

na pulpicie pokaże się log > załącz go

Odnośnik do komentarza

Masz sporo uszkodzonych bibliotek systemowych. Jutro podam właściwe pliki, dziś już nie mam siły. Tymczasem zapoznaj się z instrukcją podmiany uszkodzonych plików w systemie za pomocą Windows 7 File Replacer  z tego programiku bedziesz korzystać.

 

https://www.fixitpc.pl/topic/514-wymiana-chronionych-plikow-systemowych/

 

 

Załączam pierwszą paczkę. Bedziesz podmieniać pliki kilka razy aby się nie pomylić. Po rozpakowaniu masz folder windows > w nim dwa foldery o nazwach właściwych dla miejsca przeznaczenie bibliotek System32 i SysWOW64. Do każdego z nich musisz podmienić właściwą bibliotekę za pomocą Windows7 File Replacer.

 

http://speedy.sh/sgZNS/pack.zip

 

 

druga paczka bibliotek > procedura podmiany taka sama

 

http://speedy.sh/K6GFW/pack2.zip

 

Jak podmienisz podam następne

Edytowane przez Belfegor
Odnośnik do komentarza

Pisałam, że jestem nowicjuszem. Mimo wielu prób nie podmieniłam plików. Z pierwszego linka otrzymałam pak zawierający dwa foldery : System 32 i SysWOW64. Po ich otwarciu ( nie jestem pewna że należało je otwierać) otrzymuję plik fde.dll. Próbowałam go przesunąć i upuścić na okno Se7en File Replacer - bez skutku. Opis opcji Manual nie jest dla mnie jasny. Bardzo proszę o możliwie szczegółową instrukcję

 

Już po wysłaniu poprzedniego posta ponowiłam próbę w opcji Manual - prawdopodobnie skutecznie. Jak to sprawdzić? Czekam na następne paczki.

Odnośnik do komentarza

Wszystkie cztery biblioteki dotyczące folderu C:\Windows\SysWOW64 nie zostały podmienione. Musisz powtórzyć operację.

Potem wykonaj ponowny skan SystemLook i przedstaw raport.

 

 

Podmiane w folderze SysWOW64 zrób tak > Manual zaznacz opcję Replace and reboot > nastepnie wejdź do folderu C:\Windows\SysWOW64

 

wpisz nazwę biblioteki (założmy że podmieniasz fde.dll) kliknij Otwórz > potem wchodzisz do paczki którą podałem katalog SysWOW64 i wskazujesz bibliotekę właściwą.

Edytowane przez Belfegor
Odnośnik do komentarza

Uruchamiasz program > wybierasz opcję Manual > otwiera sie okienko explorera > wskazujesz z paczki które ci podesłałem folder SysWOW64 a w nim bibliotekę i teraz najważniesze - co będzie chciał zrobić program? Otóż program domyślnie będzie chciał podmienić plik w C:\Windows\System32 a Ty musisz wybrać inną ścieżkę tj C:\Windows\SysWow64. Ilustruje to obrazek jak masz to zrobić. I tak masz podmienić wszystkie 4 biblioteki w SySWOW64. Te w System 32 są podmienione - tych nie ruszasz.

 

post-15-0-44433500-1396728477_thumb.jpg

 

Zrób nowy skan FRST. Nie zaznaczaj opcji Shorcut tylko Addition

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...