Skocz do zawartości

Brak Połączenia; Wolny Komputer


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od kilku dni mam problem z komputerem mamy, mianowicie od jakiegoś czasu komputer oraz internet wolno chodził, no a teraz mimo, że sygnał czasami jest (połączenie przez modem gsm), to nie można się z internetem wogóle połączyć. Proszę Was kolejny raz o pomoc :)

Mianowicie chciałbym, byście pomogli mi odświeżyć komputer tak, by sprawnie wszystko działało oraz mógłbym się połączyć ze światem i internet sprawnie chodził.

Załączam logi.

 

Zapomniałem jeszcze napisać, że komputer co jakiś czas się Resetuje.

Shortcut.txt

Addition.txt

FRST.txt

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Usuwanie adware:

 

1. Panel sterowania -> Dodaj / usuń programy - odinstaluj: FastStone Photo Resizer 3.1 Packages, FindRight, sweet-page uninstaller, V9 Homepage Uninstaller, WPM17.8.0.3325 oraz wszystkie starsze Java (J2SE Runtime Environment 5.0, Java 6 Update 22, Java 7 Update 51).

 

2. Reset Firefox: kliknij pomarańczowy napis "Firefox" -> "Pomoc" -> "Informacje dla pomocy technicznej" -> "Resetuj program Firefox"

 

3. Pobierz AdwCleaner. Po uruchomieniu kliknij "szukaj" , po zakończeniu skanu "usuń". Reset komputera.

 

4. Wyczyść foldery tymczasowe: TFC - Temp Cleaner.

 

5. Załącz nowe logi z FRST i Addition oraz log utworzony przez AdwCleaner.

 

 

Error: (03/29/2014 09:04:18 PM) (Source: Service Control Manager) (User: )

Description: Nie można uruchomić usługi Mobile Partner. OUC z powodu następującego błędu:

%%1053

 

Error: (03/29/2014 09:04:18 PM) (Source: Service Control Manager) (User: )

Description: Limit czasu (30000 milisekund) podczas oczekiwania na połączenie się z usługą Mobile Partner. OUC.

 

Jak widzisz błędami sypie Mobile Partner. Odinstaluj MP i zainstaluj ponownie.

 

MSCONFIG\startupfolder: C:^Documents and Settings^Viola^Menu Start^Programy^Autostart^pol.INTERNET.lnk => C:\WINDOWS\pss\pol.INTERNET.lnkStartup

 

W MSCONFIG wyłączyłeś C:\WINDOWS\pss\pol.INTERNET.lnkStartup - co to jest ?

Odnośnik do komentarza

Resetuje sie bo masz uszkodzoną strukture plików na dysku D

 

Error - 2014-03-29 15:04:04 | Computer Name = VIOLA_LENOVO | Source = Ntfs | ID = 262199

Description = Struktura systemu plików na dysku jest uszkodzona i nie do użytku.

Uruchom narzędzie chkdsk na woluminie D:.

 

start > polecenie uruchom > cmd > wklep komendę chkdsk D: /f /r

 

Po sprawdzeniu, pobierz HD Tune i wykonaj skan > może być szybki > podaj obrazek z zakładki Health.

 

 

Jak widzisz błędami sypie Mobile Partner. Odinstaluj MP i zainstaluj ponownie.

Po co? Niech wyłaczy usługę > restart.

Odnośnik do komentarza

Temat prawdopodobnie przeniosę do innego działu, bo nie wygląda, by wszystkie problemy były z winy infekcji.

 

 

muzyk75

 

Dodane usuwanie większej ilości Java, przecież wszystkie trzy są stare. Obecna wersja to Java 8. Oraz podanie raportu AdwCleaner - ma być sprawdzany, by ocenić czy nie ma fałszywych alarmów.

 

 

W MSCONFIG wyłączyłeś C:\WINDOWS\pss\pol.INTERNET.lnkStartup - co to jest ?

C:\WINDOWS\pss\pol.INTERNET.lnkStartup to jest tylko kopia zapasowa robiona przy wyłączaniu wpisu via msconfig. Pierwotną lokalizacją był folder Autostart zawierający skrót pol.INTERNET.lnk. I jest raczej jasne do czego kierował ten skrót, bo w Shortcut.txt masz przecież taki skrót, tylko na Pulpicie:

 

Shortcut: C:\Documents and Settings\All Users\Pulpit\pol.INTERNET.lnk -> C:\Program Files\Easy Wireless Net\Main.exe ()

 

vs.

 

==================== Installed Programs ======================

 

Easy Wireless Net (HKLM\...\Easy Wireless Net) (Version: 1.6.5.12 - AnyDATA.NET, Inc)

 

 

Jak widzisz błędami sypie Mobile Partner. Odinstaluj MP i zainstaluj ponownie.

To jest charakterystyczny błąd usługi aktualizatora Mobile Partner występujący na multum instalacji. On nie oznacza, iż jest problem ze stricte sieciową częścią tego oprogramowania. Wystarczy tę usługę przestawić na Ręczny (lub Wyłączony), by błąd ustąpił. Wykonuję to obecnie we wszystkich tematach mających podobną usługę aktualizacyjną.

 

 

 

reptile

 

Doczyść adware wg podanych wcześniej wytycznych. Ale adware to tylko ewentualnie może się nieco przyczyniać do spowolnienia, ale nie do wszystkich efektów.

 

 

no a teraz mimo, że sygnał czasami jest (połączenie przez modem gsm), to nie można się z internetem wogóle połączyć

Jak to się objawia? I czy brak połączenia nie jest przypadkiem ograniczony tylko do jednej przeglądarki? Ja tu widzę w Firefox zamiast połączenia bezpośredniego automatyczne wykrywanie serwera proxy:

 

FireFox:

========

FF NetworkProxy: "type", 4

 

Ale zadany reset Firefox i tak wyzeruje te preferencje.

 

 

Zapomniałem jeszcze napisać, że komputer co jakiś czas się Resetuje.

To osobny problem. Dostarcz dane wyszczególniane w punkcie 5: KLIK. A te błędy uszkodzonej struktury plików to mogą być tylko skutki resetów a nie ich przyczyna. Trudno na razie coś konkretnego powiedzieć nie mając zrzutów DMP i wyników skanu dysku.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

 

Jak widzisz błędami sypie Mobile Partner. Odinstaluj MP i zainstaluj ponownie.

To jest charakterystyczny błąd usługi aktualizatora Mobile Partner występujący na multum instalacji. On nie oznacza, iż jest problem ze stricte sieciową częścią tego oprogramowania. Wystarczy tę usługę przestawić na Ręczny (lub Wyłączony), by błąd ustąpił. Wykonuję to obecnie we wszystkich tematach mających podobną usługę aktualizacyjną.

 

Przełączyłem na ręczny.

 

Doczyść adware wg podanych wcześniej wytycznych. Ale adware to tylko ewentualnie może się nieco przyczyniać do spowolnienia, ale nie do wszystkich efektów.

Adware przeczyściłem.

 

 

no a teraz mimo, że sygnał czasami jest (połączenie przez modem gsm), to nie można się z internetem wogóle połączyć

Jak to się objawia? I czy brak połączenia nie jest przypadkiem ograniczony tylko do jednej przeglądarki? Ja tu widzę w Firefox zamiast połączenia bezpośredniego automatyczne wykrywanie serwera proxy:

 

FireFox:

========

FF NetworkProxy: "type", 4

 

Ale zadany reset Firefox i tak wyzeruje te preferencje.

 

Firefox został wyzerowany/zresetowany.

 

 

Zapomniałem jeszcze napisać, że komputer co jakiś czas się Resetuje.

To osobny problem. Dostarcz dane wyszczególniane w punkcie 5: KLIK. A te błędy uszkodzonej struktury plików to mogą być tylko skutki resetów a nie ich przyczyna. Trudno na razie coś konkretnego powiedzieć nie mając zrzutów DMP i wyników skanu dysku.

 

Teraz się tym będę zajmował. Logi odpowiadające za wymienione przez Was przedstawię rankiem.

Mam jeszcze pytanie, czy podczas uruchamiania systemu tzw. zwiecha systemu również jest Tym spowodowana (progr. adware, usługi itp.)?

Aaa aktualnie internet za przy wykorzystaniu modemu GSM nadal nie chce działać. :(

Rano przedstawię LOGi

 

Witam, zamieszczam LOG'i, z Tym wyjątkiem, że nie potrafiłem w katalogu Windows znaleźć plików o rozszerzeniu DMP.

AdwCleanerR0.txt

AdwCleanerS0.txt

post-822-0-47070300-1396605189_thumb.png

Addition.txt

Extras.Txt

FRST.txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza

Tym wyjątkiem, że nie potrafiłem w katalogu Windows znaleźć plików o rozszerzeniu DMP.

Czyli katalog C:\Windows\Minidump jest pusty? Druga sprawa: okno HDTune jest ... puste. Rozumiem, że skan był uruchomiony, więc może narzędzie nie umie pobrać S.M.A.R.T dysku.

 

 


W kwestii czyszczenia adware, należy poprawić. Nie ma śladów naprawy skrótów LNK (deinstalacja adware akurat tego nie cofa, a w logu AdwCleaner brak detekcji tej modyfikacji). Ponadto, nadal w systemie jest uruchomiony sterownik tStLibG od adware. Nie jest wykluczone, że on powoduje problemy sieci. Poprawki:

 

1. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

R1 tStLibG; C:\WINDOWS\System32\drivers\tStLibG.sys [55224 2014-03-25] (StdLib)
S3 adusbser; system32\DRIVERS\adusbser.sys [X]
HKLM\...\Run: [] - [X]
SearchScopes: HKLM - DefaultScope value is missing.
FF Plugin: @java.com/JavaPlugin - C:\Program Files\Java\jre7\bin\new_plugin\npjp2.dll No File
ShortcutWithArgument: C:\Documents and Settings\All Users\Pulpit\INTERNET.lnk -> C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe (Mozilla Corporation) -> hxxp://www.sweet-page.com/?type=sc&ts=1393174133&from=cor&uid=FUJITSUXMHY2120BH_K434T8327W0CT8327W0CX
ShortcutWithArgument: C:\Documents and Settings\All Users\Menu Start\Programy\Mozilla Firefox.lnk -> C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe (Mozilla Corporation) -> hxxp://www.sweet-page.com/?type=sc&ts=1393174133&from=cor&uid=FUJITSUXMHY2120BH_K434T8327W0CT8327W0CX
ShortcutWithArgument: C:\Documents and Settings\Viola\Menu Start\Programy\Internet Explorer.lnk -> C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe (Microsoft Corporation) -> hxxp://www.sweet-page.com/?type=sc&ts=1393174133&from=cor&uid=FUJITSUXMHY2120BH_K434T8327W0CT8327W0CX
ShortcutWithArgument: C:\Documents and Settings\Viola\Menu Start\Programy\Akcesoria\Narzędzia systemowe\Internet Explorer (bez dodatków).lnk -> C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe (Microsoft Corporation) -> hxxp://www.sweet-page.com/?type=sc&ts=1393174133&from=cor&uid=FUJITSUXMHY2120BH_K434T8327W0CT8327W0CX
ShortcutWithArgument: C:\Documents and Settings\Viola\Dane aplikacji\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch\Mozilla Firefox.lnk -> C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe (Mozilla Corporation) -> hxxp://www.sweet-page.com/?type=sc&ts=1393174133&from=cor&uid=FUJITSUXMHY2120BH_K434T8327W0CT8327W0CX
ShortcutWithArgument: C:\Documents and Settings\Viola\Dane aplikacji\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch\Uruchom przeglądarkę Internet Explorer.lnk -> C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe (Microsoft Corporation) -> hxxp://www.sweet-page.com/?type=sc&ts=1393174133&from=cor&uid=FUJITSUXMHY2120BH_K434T8327W0CT8327W0CX
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\log
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\OnlineUpdate
C:\Documents and Settings\Viola\Dane aplikacji\1J1F1H1E2Y2Z1P1C1B2W1L1T2ZtF1E1I
C:\Documents and Settings\Viola\Dane aplikacji\sweet-page
C:\Program Files\v9Soft
C:\WINDOWS\system32\Drivers\tStLibG.sys
Reg: reg delete HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\mountpoints2 /f
Reg: reg delete "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Search" /f
Reboot:

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. System zostanie zresetowany. W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt.

 

2. Zrób nowy skan FRST (bez Addition i Shortcut). Dołącz plik fixlog.txt. Wypowiedź się wyraźnie jakie problemy zgłoszone w pierwszym poście obecnie występują.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Skan:

 

========================================================================

Witam Serdecznie;

Wkleiłem do notatnika podany wyżej skrypt i zrobiłem tak, jak zostało napisane. System niby działa lepiej, ale nadal pojawia się problem z uzyskaniem połączenia modemowego, gdyż po instalacji sterowników modemu, wykrywane jest nierozpoznane urządzenie modemowe na magistrali high definition audio, co chyba przyczynia się do nie uzyskiwania połączenia.

Zamieszczam LOG'i

post-822-0-34667900-1396632006_thumb.jpg

post-822-0-18847600-1396866324_thumb.jpg

Fixlog.txt

FRST.txt

post-822-0-06347600-1396866329_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Zacznij od sprawdzenia taśmy łączcej dysk z płytą głowną. A najlepiej kup nową i wymień.

 

Dysk jest połączony z płytą główną. Co mam zrobić, by zainstalować modem w taki sposób, by nie ukazywał mi się błąd nie rozpoznania urządzenia na magistrali High Definition Audio oraz Internet działał poprzez podłączony modem GSM do portu USB?

 

Czy mam rozumieć, iż Pomocy już nie uzyskam?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...