Skocz do zawartości

Windows XP - instalacja systemu po 8 kwietnia 2014


Lex

Rekomendowane odpowiedzi

Nie za bardzo wiedziałem gdzie założyć ten temat, bo nie jest to takie "rozwiązanie problemu" ale rzecz dotyczy systemu firmy Microsoft. Jeśli moderator uzna, że mimo wszystko temat powinien się znaleźć w "poddziale" dot. Windows XP bardzo proszę o przeniesienie.

 

Wiem, że 8 kwietnia br. kończy się oficjalne wsparcie ze strony producenta systemu. Moje pytanie brzmi: czy jeśli po tej dacie będę chciał dokonać (re)instalacji systemu to czy będę w stanie dociągnąć wszystkie dotychczas istniejące poprawki? Czy też ta opcja również przestanie działać? Pytam o to, bo nowo zainstalowany Windows XP (nawet z najnowszym SP3) zawsze po postawieniu dociągał sobie jakieś dodatkowe łatki, więc zastanawiam się jak to z tym dociąganiem będzie w przyszłości?

 

Pytanie "dodatkowe": czy MS ma może jakieś plany wypuszczenia na koniec wsparcia aktualnej, "ostatecznej wersji" Windows XP? Skoro już więcej poprawek nie będzie to dobrze by było mieć taką wersję na przyszłość dla np. komputera stacjonarnego, który nie spełnia wymagań najnowszych systemów, ale dalszym ciągu może komuś posłuzyć do nauki, pracy (oczywiście zakładając określone zasady bezpieczeństwa przy wszelkiej wymianie danych ze "światem zewnętrznym"). A jeśli nie sam MS, to może ktoś inny ma takie plany by taką wersję instalacyjną przygotować, albo wie jak to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

czy jeśli po tej dacie będę chciał dokonać (re)instalacji systemu to czy będę w stanie dociągnąć wszystkie dotychczas istniejące poprawki?

 

 

O ile mi wiadomo: tak - dotychczasowe poprawki będą dostępne. Będzie również możliwość aktywacji Windows XP. [KLIK]

 

 

czy MS ma może jakieś plany wypuszczenia na koniec wsparcia aktualnej, "ostatecznej wersji" Windows XP?

 

 

Nie widziałem nigdzie żadnej oficjalnej informacji na ten temat, ale osobiście nie spodziewam się, żeby został wydany np. SP4 do Windows XP. Ostatnią wersją jest SP3 + poprawki.

 

m.g.

Odnośnik do komentarza

Bardzo dziękuję za odpowiedzi na pytania, szczególnie za "oficjalny" link. :)

 

Przy okazji, co do drugiego, ja też się raczej nie spodziewam żadnego SP4 - bardziej chodziło mi o coś w rodzaju gotowego do wypalenia obrazu CD ze wszystkimi poprawkami na dzień 8 kwietnia, dla wygody wciąż pozostałych przy tym systemie użytkowników (np. ze względów sprzętowych). Mam nadzieję, że jeśli nie MS to może ktoś inny się o to pokusi (choć pewnie ze względów prawnych, chyba nie będzie takiej możliwości, a szkoda).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...