Skocz do zawartości

Wirusy przeglądarkowe?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Ostatnio mój ESET przy skanowaniu wykrył jakieś zagrożenia zatytułowane o ile dobrze pamiętam: BowseFox.B, jakieś Ad coś tam które się zainstalowało w rozszerzeniach do dodatków w FireFox, Trochę poczytałem i spróbowałem się tego pozbyć. Na dzień dzisiejszy ESET wykrywa jedno zagrożenie w postaci pliku: Script.nsi - Win32/BrowseFox.C . Bardzo proszę o jakieś informacje czy na moim komputerze nie zostały jakieś niebezpieczne rzeczy i jak się pozbyć potencjalnych zagrożeń.

 

załączam pliki, nie wiem czy jest wymagany ale raportu z GMER nie udało mi się uzyskać gdyż w pewnym momencie restartuje mi stystem.

 

 

Dziękuję i pozdrawiam

 

+ Rucek jest super

Extras.Txt

OTL.Txt

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Temat czyszczę. Dodatkowo, był jakiś błąd i źle się wyświetlał Twój avatar, więc go usunęłam. Dodaj ponownie, jeśli taki masz zamiar.

 

 

Ostatnio mój ESET przy skanowaniu wykrył jakieś zagrożenia zatytułowane o ile dobrze pamiętam: BowseFox.B, jakieś Ad coś tam które się zainstalowało w rozszerzeniach do dodatków w FireFox, Trochę poczytałem i spróbowałem się tego pozbyć. Na dzień dzisiejszy ESET wykrywa jedno zagrożenie w postaci pliku: Script.nsi - Win32/BrowseFox.C .

Nie podałeś w czym, w jakiej ścieżce dostępu jest wykrywane to adware.

 

Jeśli chodzi o raporty, to brak oznak czynnej infekcji, doczyść jednak wpisy szczątkowe:

 

1. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

HKLM-x32\...\Run: [] - [X]
StartMenuInternet: IEXPLORE.EXE - C:\Program Files (x86)\Internet Explorer\iexplore.exe
BHO-x32: No Name - {761497BB-D6F0-462C-B6EB-D4DAF1D92D43} - No File
BHO-x32: No Name - {DBC80044-A445-435b-BC74-9C25C1C588A9} - No File
FF Plugin-x32: @java.com/DTPlugin,version=10.45.2 - D:\Programy\jana\bin\dtplugin\npDeployJava1.dll No File
FF Plugin-x32: @java.com/JavaPlugin - D:\Programy\jana\bin\new_plugin\npjp2.dll No File
FF Plugin-x32: @java.com/JavaPlugin,version=10.45.2 - D:\Programy\jana\bin\plugin2\npjp2.dll No File
S2 DgiVecp; \??\C:\Windows\system32\Drivers\DgiVecp.sys [X]
S3 ewusbmbb; system32\DRIVERS\ewusbwwan.sys [X]
S3 ew_hwusbdev; system32\DRIVERS\ew_hwusbdev.sys [X]
S3 ew_usbenumfilter; system32\DRIVERS\ew_usbenumfilter.sys [X]
S3 huawei_enumerator; system32\DRIVERS\ew_jubusenum.sys [X]
S3 hwdatacard; system32\DRIVERS\ewusbmdm.sys [X]
S3 NvtSp50; System32\Drivers\NvtSp50.sys [X]
S0 PBADRV; system32\DRIVERS\PBADRV.sys [X]
S3 STHDA; system32\DRIVERS\stwrt64.sys [X]
Task: {0371A5AD-A08C-4DA6-9E2F-E17574272517} - System32\Tasks\{E6FCF50B-2E66-4128-A573-A699FF9FC27F} => D:\Programy\mafia\Game.exe
Task: {C5272F02-6D91-4649-B4A4-F656B16493E8} - System32\Tasks\{AA720BE0-3506-4CF0-AE0A-9E78A8C6E3AC} => D:\Programy\mafia\Game.exe
Task: {F6DE1592-19A4-42D1-9B53-A37BFA519DE6} - System32\Tasks\{69AC3940-7C99-4ED2-A6EB-F392BA85B7B9} => Firefox.exe http://ui.skype.com/ui/0/6.3.0.107/pl/abandoninstall?page=tsProgressBar
C:\Users\Admin\AppData\Roaming\3909
C:\Users\Admin\AppData\Roaming\SimilarSites

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Powstanie plik fixlog.txt.

 

2. Wyczyść Firefox: menu Pomoc > Informacje dla pomocy technicznej > Zresetuj program Firefox. Zakładki i hasła nie zostaną naruszone, ale używane rozszerzenia będziesz musiał przeinstalować.

 

3. Uruchom TFC - Temp Cleaner.

 

4. Zrób nowy skan FRST (bez Addition i Shortcut). Dołącz też plik fixlog.txt.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...