Skocz do zawartości

Czy wszystkie dokumenty można digitalizować


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Umieszczam pytanie tutaj bo zdaje się, że żaden inny dział na forum nie jest odpowiedni a piszę NA TYM forum ze względu na Picasso i zacne grono użytkowników (Picasso, kojarzę Cię od lat, szacun za to co robisz - podziwiam).

 

Mam stosy dokumentów...firmowych, prywatnych a co gorsza, całej rodziny dokumenty - ponieważ prowadzę dla nich wszelkie sprawy formalne. TONĘ w dokumentach. Tonę w teczkach. Brzydzę się formą papierową. Sporo dokumentów poprzez program na Androidzie "zeskanowałem" do postaci cyfrowej w pliki PDF jednak nie mogę wszystkiego zrobić (i uporządkować) ponieważ nie wiem czy można, więc zwracam się do was.

 

Pytanie: Czy można zawiadomienia z urzędów, zawiadomienia z banków, umowy i inne tam "ważne" dokumenty zdigitalizować do postaci PDF a fizyczne zlikwidować? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

zdigitalizować do postaci PDF a fizyczne zlikwidować?

 

Moje zdanie.

Zdigitalizować tak. Ale nie radzę fizycznie niszczyć. Niektóre dokumenty muszą być w wersji oryginalnej.

Wersja cyfrowa ma zalety ale ma podstawową wadę w warunkach domowych - ryzyko utraty danych.

Musiałbyś dysponować sprzętem całkowicie bezpiecznym dla przechowywania danych a to temat bardzo obszerny.

 

Nie mam tu na myśli zwykłych dokumentów typu informacje z banku o dokonanych ostatnio transakcjach bo do takich danych jest dostęp poprzez konto internetowe lub wyciąg na żądanie.

Odnośnik do komentarza

@UP Ok, dokumenty od np. ZUS i US zachowam. Będzie cienka teczka bo sporadycznie coś istotnego przychodzi, podobnie jak świadectwa pracy itp. Resztę zdigitalizuję. Co do utraty danych to słuszna uwaga, jednakże ja nie jestem przeczulony tak bardzo na tzw. "utracie prywatności" i wrzucam wszystko do chmury Dropbox (tam mam uwierzytelnianie dwuskładnikowe uruchomione i hasło 100 znakowe). NSA itp. mnie nie interesują...nie dbam o prywatność w tym zakresie (z bardzo wielu powodów, których nie miejsce przytaczać). 

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...