Skocz do zawartości

Netlog router


peert

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam dość dziwny problem, gdyż internet przed odpaleniem programu net-log działał normalnie router bez problemu rozdziełal internet. Pobrałem go z tej strony.(http://netdiag.pl/index.php)  Po skończeniu działań net-log na moim komputerze i restarcie komputera wyswietlił mi sie raport myslalem ze jest okey, lecz nie moge sie polaczyc do internetu poprzez router jakby nie rozdzielał internetu ?  po podłaczeniu samego modemu internet dziala normalnie tylko z routerem jest problem nie wiem czemu..  Dodatkowo diody wszystkie pala sie jak należy.. Po restarcie kompa wymuszonego przez net-loga router przestał rodzielać internet..  Proszę o pomoc :/

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

1) W jakim celu używałeś programu do diagnozowania problemów z internetem, jeśli nie było żadnych problemów?

2) Net-log działa na komputerze lokalnym i nie ma żadnego wpływu na pracę routera.

3) Co rozumiesz przez "router przestał rozdzielać internet"? Masz inne komputery (urządzenia) podłączone do tego routera, na których straciłeś dostęp do Internetu?

 

Zapoznaj się z tematem Zasady obowiązujące w dziale Sieci i zamieść wymagane informacje (raport z net-loga już masz).

Odnośnik do komentarza

Wykonaj reset Winsock: uruchom wiersz poleceń ( Vista, 7, 8 - jako Admin ) i wpisz: netsh winsock reset  i klik enter. Reset komputera.

 

Mam windowsa XP HOME , ale i tak wykonałem to co napisałeś lecz dalej jest to samo.

 

3) Co rozumiesz przez "router przestał rozdzielać internet"? Masz inne komputery (urządzenia) podłączone do tego routera, na których straciłeś dostęp do Internetu?

Router mam podpięty pod komputer stacjonarny wraz z modemem od internetu. Gdy uruchomiłem net-loga i zrestartowałem kompa internet przestał zostać odbierany ani na laptopie ani na stacjonarym przez router , jakby ten program coś pokręcił w ustawieniach lecz nie moge dojść do tego co. Z samego modemu internet działa normalnie , lecz nie moge odbierać go w 2 pokoju na laptopie tylko na stacjonarnym..

 

To może byś chociaż raport z Net-log umieścił, skoro go wykonałeś?

 

Dodałem w załączniku

net-log.txt

Odnośnik do komentarza

Jak już wcześniej pisałem, nie ma takiej możliwości, żeby net-log coś zmienił w ustawieniach routera. Użyłeś go, więc prawdopodobnie jakieś problemy z dostępem do Internetu miałeś już wcześniej. Może bark dostępu po użyciu net-loga to przypadkowa zbieżność w czasie (na pewno nie wynik użycia). 

Adres IP dostajesz z routera za pomocą DHCP poprawnie. Problem jest najwyraźniej na linii modem - router. W pierwszym rzędzie sprawdź połączenia kablowe. Czy na pewno kabel od modemu jest włożony w port WAN routera?

 

PS. Bądź tak miły i podaj modele routera i modemu oraz dostawcę Internetu.

Odnośnik do komentarza

Nie było wcześniej problemu z internetem :/

Kabel modemu 100% jest włożony w port WAN routera

 

Model routera 54M Wireless Router TL-WR542G

Dostawca Dialog

Modem : SpeedStream® 4100

 

Teraz korzystam z modemu , gdy podpinam router wyskakuje mi połączenie lokalne normalnie, że połączono lecz gdy chce wejść w jakąś strone internetowa w jakiejkolwiek przeglądarce strona przykładowo google wczytuje się w nieskończoność po czym wyskakuje błąd

 

w załączniku

post-13059-0-80273400-1396172920_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

...gdy podpinam router wyskakuje mi połączenie lokalne normalnie, że połączono lecz gdy chce wejść w jakąś strone internetowa w jakiejkolwiek przeglądarce strona przykładowo google wczytuje się w nieskończoność po czym wyskakuje błąd

To wynika z raportu, który zamieściłeś. Nie ma komunikacji pomiędzy routerem a modemem. Podłącz z powrotem router i zaloguj się do panelu administracyjnego (192.168.1.1) i zobacz co masz w sekcji WAN.

Odnośnik do komentarza

Właśnie raport z Net-log dowodzi, że tego połączenia z Internetem w momencie jego uruchamiania już nie było. Względnie: Net-log go nie miał. Netstat nie wskazuje na żadne połączenie z czymkolwiek dalej niż lokalna pętla (127.0.0.1), nie można nic spingować, tracert pada na pierwszym przeskoku, czyli zaledwie wychodząc z Twojego komputera.

 

Jesteś absolutnie pewien, że przed uruchomieniem Net-log nie było naprawdę żadnych problemów? Po co go w takim razie uruchamiałeś?

Odnośnik do komentarza

To wynika z raportu, który zamieściłeś. Nie ma komunikacji pomiędzy routerem a modemem. Podłącz z powrotem router i zaloguj się do panelu administracyjnego (192.168.1.1) i zobacz co masz w sekcji WAN.

W załączniku wklejony

 

Jesteś absolutnie pewien, że przed uruchomieniem Net-log nie było naprawdę żadnych problemów? Po co go w takim razie uruchamiałeś?

Miałem irytujący problem , gdyż tracił router połączenie dosłownie na sekunde po czym się połączał ponownie , czasami było tak raz na 10m , 30m może troszkę więcej , co było bardzo deneruwjące np. w grach online czy innych rzeczy do których jest potrzebne stałe łącze. Miałem nadzieję, że net-log coś poradzi w tej sytuacji więc go odpaliłem po czym nie mogłem sie juz wcale polączyc z internetem (router) ani przez stacjonarny ani na laptopie . Na samym modemie wszystko śmiga jak należy.

post-13059-0-43847600-1396173227_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Nie, modem jest ok. Router nie dostaje od niego właściwego IP na WAN. Przyczyną może być np. kabel wpięty do gniazda LAN zamiast WAN w TP-linku. Ale pisałeś wyżej, że jest podłączony do WAN. Więc testowo skonfiguruj na TP-linku IP WAN statycznie. 

Żeby znaleźć właściwe podłącz najpierw PC do modemu, a kiedy nawiążesz połączenie wybierz Start>uruchom>cmd wpisz ipconfig. Adres bramy domyślnej będzie tm, który należy wpisać w sekcji WAN routera.

Odnośnik do komentarza

Modem zostaw, działa poprawnie. Możesz podpiąć komputer bezpośrednio do modemu, uruchomić Wiersz poleceń, wpisać ipconfig /all > D:\ipconfig.txt i potem załączyć na forum plik D:\ipconfig.txt, z którego ocenimy, jak należy skonfigurować TP-Linka do pobierania adresu z modemu.

 

Po dokładniejszym przeszukaniu zasobów znalazłem też inne adresy np.: 10.0.0.1 i 192.168.0.1

 

Zależy od firmware. To białe okrojone od Efficient Networks daje 192.168.0.1/24 i nie da się tego zmienić. Pomarańczowo-niebieskie od Siemensa zazwyczaj 10.0.0.1/24 lub 192.168.254.254/24.

 

Przy czym, domyślnie SpeedStream ma włączone przyznawanie adresów po DHCP na swoim porcie LAN0.

Odnośnik do komentarza

Żeby znaleźć właściwe podłącz najpierw PC do modemu, a kiedy nawiążesz połączenie wybierz Start>uruchom>cmd wpisz ipconfig. Adres bramy domyślnej będzie tm, który należy wpisać w sekcji WAN routera.

 

Biore Start - > Uruchom -> wpisuje ipconfig  po czym wyskakuje mi okienko gdzieś na sekunde wyswietla sie tam coś, ale nie jestem w stanie odczytać bo od razu sie wyłącza. Robiłem tak kilka razy i ciagle to samo pojawia sie i znika w ciagu sekundy..:<

Odnośnik do komentarza

Biore Start - > Uruchom -> wpisuje ipconfig  po czym wyskakuje mi okienko gdzieś na sekunde wyswietla sie tam coś, ale nie jestem w stanie odczytać bo od razu sie wyłącza. Robiłem tak kilka razy i ciagle to samo pojawia sie i znika w ciagu sekundy..:<

Nie przeczytałeś dokładnie. Miało być: 

 

Start>uruchom>cmd wpisz ipconfig.

@DawidS28 nigdy nie miałem fizycznego dostępu do tego urządzenia, więc nie wiedziałem nawet, że są różne wersje kolorystyczne :)

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...