Skocz do zawartości

Jak usunąć "default-search.net"


Rekomendowane odpowiedzi

Witam przez przypadek został wyłączony program antywirusowy (nie wiem kiedy) i w przeglądarce pojawiło mi sie " default-search.net" wyczytałem że jest to wirus szpiegujący i nie wiem jak go mam wywalić (Norton nic nie znajduje) , a mojego poprzedniego antywirusa AVG nie mogę odinstalować bo podczas próby odinstalowania laptop się zawiesza.

OTL.Txt

Extras.Txt

GMER.txt

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

default-search.net" wyczytałem że jest to wirus szpiegujący

Jest to adware https://en.wikipedia.org/wiki/Adware

 

1. Panel sterowania-->Programy i funkcje - odinstaluj: IB Updater Service, Settings Manager

 

2. Otwórz notatnik i wklej:

 

AppInit_DLLs: C:\PROGRA~2\Wincert\WIN32C~1.DLL => C:\ProgramData\Wincert\win32cert.dll [7168 2013-11-04] ()

AppInit_DLLs: C:\PROGRA~1\SETTIN~1\systemk\syskldr.dll => C:\Program Files\Settings Manager\systemk\syskldr.dll [19984 2014-02-06] ()

IFEO\bitguard.exe: [Debugger] tasklist.exe

IFEO\bprotect.exe: [Debugger] tasklist.exe

IFEO\bpsvc.exe: [Debugger] tasklist.exe

IFEO\browserdefender.exe: [Debugger] tasklist.exe

IFEO\browserprotect.exe: [Debugger] tasklist.exe

IFEO\browsersafeguard.exe: [Debugger] tasklist.exe

IFEO\dprotectsvc.exe: [Debugger] tasklist.exe

IFEO\protectedsearch.exe: [Debugger] tasklist.exe

IFEO\searchprotection.exe: [Debugger] tasklist.exe

IFEO\searchprotector.exe: [Debugger] tasklist.exe

IFEO\snapdo.exe: [Debugger] tasklist.exe

IFEO\stinst32.exe: [Debugger] tasklist.exe

IFEO\stinst64.exe: [Debugger] tasklist.exe

IFEO\utiljumpflip.exe: [Debugger] tasklist.exe

HKLM\...\AppCertDlls: [x86] -> C:\Program Files\Settings Manager\systemk\sysapcrt.dll [485904 2014-02-06] ()

HKLM\...\AppCertDlls: [x64] -> c:\program files\settings manager\systemk\x64\sysapcrt.dll

URLSearchHook: HKCU - (No Name) - {A3BC75A2-1F87-4686-AA43-5347D756017C} - No File

SearchScopes: HKLM - DefaultScope value is missing.

FF user.js: detected! => C:\Users\Grzesiek\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\r9px5onc.default\user.js

FF SearchPlugin: C:\Users\Grzesiek\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\r9px5onc.default\searchplugins\default-search.xml

FF SearchPlugin: C:\Users\Grzesiek\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\r9px5onc.default\searchplugins\MyStart Search.xml

FF SearchPlugin: C:\Program Files\mozilla firefox\browser\searchplugins\default-search.xml

C:\ProgramData\ESET

C:\ProgramData\systemk

C:\ProgramData\Wincert

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix.

 

3. Reset Firefox: kliknij pomarańczowy napis "Firefox"-->"Pomoc"-->"Informacje dla pomocy technicznej'-->"Resetuj program Firefox"

 

4. Pobierz AdwCleaner. Po uruchomieniu kliknij "szukaj" , po zakończeniu skanu "usuń".  Reset komputera.

 

5. Pobierz TFC - Temp Cleaner. Naciśnij "start" i rozpocznie się usuwanie plików tymczasowych.

 

6. Załącz nowy log z FRST (bez Addition i Shortcut), AdwCleaner i powstały Fixlog.

Odnośnik do komentarza

1. Masz zainstalowane 2 antyviry: Norton Internet Security i AVG Anti-Virus Free Edition 2012. AVG wygląda na wyłączony - odinstaluj go poprzez Panel sterowania-->Programy i funkcje.

 

2. Drobna korekta. Otwórz notatnik i wklej:

 

AppInit_DLLs: c:\progra~1\settin~1\systemk\syskldr.dll => c:\progra~1\settin~1\systemk\syskldr.dll File Not Found

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix.

 

3. Zaktualizuj Java do wersji 8, Adobe Reader do wersji 11 - stare wersje odinstaluj, a nowe zainstaluj. Zaktualizuj Firefox -> Pomoc -> O programie Firefox

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...