Skocz do zawartości

Odzyskanie danych


Bamski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pewien problem/dylemat, robiłem format komputera niestety musiałem takze usunać partycje gdzie bylo duzo waznych danych, czy jest możliwość by to odzyszkac za pomoca jakiegos programu? czy musze udezyć do specjalisty? 

PS, Nie wiem czy w dobrym miejscu to wrzucam wiec z góry przepraszam

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Cześć Bamski. Na pewno wybrałeś zły zakątek forum na taki temat, ale tym zajmie się moderator ;).

 

Odzysk danych to trudny temat, a odpowiedź na Twoje pytania w dużej mierzy zależy od Ciebie samego. Przede wszystkim zależy od tego:

- na ile te dane są ważne

- na ile masz czasu i motywacji

- i jakim dysponujesz sprzętem (m. in. czy masz dodatkowy nośnik na odzyskane dane)

 

Nie wiem czy będę mógł rozwiązać Twój problem, ale na pewno wskażę Ci miejsce, gdzie znajdziesz najlepszych fachowców i przede wszystkim dam parę rad, które są w stanie uchronić Cię od krytycznych błędów, które czy to uniemożliwią odzysk czy też zmniejszą jego skuteczność.

 

Algorytm wygląda tak:

Sprawdzić ogólny stan dysku, czyli przejrzeć jego SMART, aby uniknąć wszelkich niespodzianek związanych z uszkodzonym nośnikiem.

Zrobić kopię posektorową nośnika, żeby móc dalsze etapu odzysku kontynuować bezpośrednio na obrazie.

 

Trzeba przy tym zaznaczyć, że na nośniku nie można zapisywać żadnych nowych danych.

 

Odzyskiwanie danych u specjalisty jest drogie, a jeżeli nośnik nie jest uszkodzony plus będzie się przestrzegało tego co napisałem wyżej - to praktycznie niczym nie ryzykujesz. I możemy się "pobawić". 

Na elektrodzie jest bardzo dobra ekipa od odzyskiwania danych. Niestety, wielu sie wykruszyło, nie ma ani Okzy ani Nirvanowca ani Bigolsena, ale jest Migol21 i Tzok i zawsze wpadnie ktoś z doskoku, kto ogarnia temat.

 

Jeżeli Cię to nie przeraża, jesteś zdeterminowany: to możemy zacząć: 

Z racji tego, że możesz nie mieć drugiego nośnika i jego przygotowanie zajmie trochę czasu - do zrobienia SMART wykorzystamy pendrive'a i HBCD.

Do pobrania stąd:

http://www.hirensbootcd.org/files/Hirens.BootCD.15.2.zip

Opis jak go zgrać na pena:

http://www.hiren.info/pages/bootcd-on-usb-disk

Tam masz kilka programów , które możesz wykorzystać do zrobienia SMART - Najprościej użyć CrystalDiscInfo i HDTune (zakładka Health).

A tu odnośnie kopii:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1330869.html

 

I komentarz do innych czytających: może niektórych dziwić taka ciężka artyleria, ale na forach jest naprawdę dużo takich kwiatków, że ktoś oddał dysk znajomemu, który zajmuje się tym "zawodowo", a owy zawodowiec potem pyta na elektrodzie czy innym forum i sie okazuje, ze tak namieszał, że nie można już pomóc.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...