Skocz do zawartości

vista nie aktualizuje -- kody błędów 800B0100, 8007000B, 8024200D, 80070490


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Dwie Visty nie aktualizują mi dodatków "aktualizacja systemu Windows Vista" oraz "aktualizacja zabezpieczeń systemu Windows Vista". Kodów błędów było kilka, postępowanie wg. zaleceń microsoftu (o ile kod był opisany na ich stronie) nic nie dało.

 

Znajomy informatyk twierdził, że 1) ściągnęłam pakiet językowy w innym języku (chyba chodzi o to Windows Vista Ultimate Language Packs) i to jest powód - nie, bo na drugim nieaktualizującym się komputerze tego pakietu nie ściągałam, lub 2) nie ma już tych aktualizacji, czy też zaprzestano je w Viście udostępniać (??).

 

Dla porównania mam Vistę też w domu Vistę, która te dotatki aktualizuje, i to jest Vista Home Premium 32 bit Sp2,

jedna z tych, co nie idzie, to Vista Home Basic 32 bit SP2,  - przeinstalowana z Visty Business również nie ściągającej tych dodatków.

Kody błędów Windows Update: 800B0100, 8007000B, 8024200D

trzecia to Vista Ultimate 32 bit (nie aktualizuje tych dodatków od kwietnia)

Kody błędów Windows Update: 800B0100, 8007000B, 80070490

 

Czy jest jakieś proste rozwiązanie tego problemu? Bardziej skomplikowane też :)

 

Dziękuję i pozdrawiam, E.

Edytowane przez sarenka
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Ten post zawiera dane dot. laptopa nr 2 - dawna Vista businnes32 bit, teraz Vista home basic 32 bit, kody błędów z Windows update: 800B0100, 8007000B, 8024200D

 

załączam skany OTL

 

załączam autoruns

 

i dołączę pozostałe z punktu 6 wg informacji zawartych w "ogłoszenie: zakładanie tematu - pomocne raporty i informacje".

OTL.Txt

Extras.Txt

AutoRuns.txt

Edytowane przez sarenka
Odnośnik do komentarza

komputer nr 3 -- Vista Ultimate 32 bit SP2

 

- dzisiaj, tak jak i na komp 2 uzyłam Fixit,

(załączam result report w txt)

 

potem zaktualizowałam Windows Update.

- kody błędów są nadal takie same, czyli 800B0100, 8007000B, 80070490

 

- załączam skany z otl - to są skany robione przed tym użyciem Fixit.

 

- skany z OLT po użyciu Fixit, zmienię też zakres sprawdzania danych - któryś z programów - otl? miał ustawioną opcję "sprawdź pliki młodsze niż 30 dni - a na tym komputerze aktualizacje nie ściągają się od kwietnia 2013 - spróbuję poszerzyć ten zakres).

 

plików z programu WMIDIag nie mogę zamieścić, bo 1/nie mam uprawnień albo 2/są zbyt duże.

result report komp 3.txt

OTL.Txt

Extras.Txt

AutoRuns.txt

mga diag.txt

Edytowane przez sarenka
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...