Skocz do zawartości

Rozbieranie laptopa Medion Akoya


Sru

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was. Mam problem, na Medionie [ nie mój ] mam kosmiczną temperature. Wynosi ona 91 C, jest tak od 3 dni, przedtem przez rok działał znakomicie, teraz nie mogę grać. Czy kurz może być powodem tego przegrzania ? Jeśli tak to bym samodzielnie go rozebrał [ta klapa na dole] i przeczyścił. I tutaj jest moje pytanie. Czy wiecie co jest pod tą klapą, czy będę miał czysty dostęp do procesora, tych wiatraczków itp, czy będę musiał się przedzierać przez jakieś blachy, dziękuje z góry :)

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Najłatwiejszy sposób to jest rozkręcić obudowę od spodu powinien być dostęp do radiatora i wentylatora. Najlepiej jak odkręcisz obudowę i wstawisz jakieś zdjęcie co się znajduje.

Kurz jest na pewno powodem przegrzania po dłuższym czasie robi się warstwa zbitego kurzu który uniemożliwia zmniejszenie temperatury bo zabija wentylację. Przy okazji zmień też pastę termoprzewodzącą.

Pod obudową będzie dysk twardy RAM grafika i procesor właśnie z radiatorem i wentylatorem.

 

Pod klawiaturą częściej już się znajduje RAM a nie procesor.

Niespotkałem jeszcze laptopa który miałby procesor pod klawiaturą a sporo ich przerobiłem.

Edytowane przez Rychwal
Odnośnik do komentarza

a ja mam jeszcze hp (zresztą jak większość hp) ma klapkę na spodzie, którą przykryty jest ram, procek zaś jest pod klawiaturą, ostatniego mediona (coś tam w nazwie było chyba 4xxx) jakiego rozbierałem też miał pod klawiaturą procesor i chłodzenie.

Edytowane przez picasso
16.02.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi autora. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...