Skocz do zawartości

Problem z ustawieniem odpowiedniej Magistrali procesora


Klimu

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem nowym użytkownikiem więc zacznę od przywitania się... DZIEŃ DOBRY

 

Mój sprzęt:

SYSTEM: WINDOWS XP SERVICE PACK 3

BIOS: Phoenix-Award BIOS v6.00PG Award 07/29/2004 For nForce2 Chipset

PROCESOR: AMD SEMPRON 2800+

PŁYTA GŁÓWNA: Epox EP-8RDA3(I)/8RDAE(I) z chipsetem nVIDIA nForce2 Ultra 400

GRAFIKA: ATI Radeon HD 3850 AGP (RV670) (512 MB)

PAMIĘĆ: 2 x Kingmax MPXD42F-D8KT4B (1024MB)

ZASILANIE: QOLTEC TORNADO (525W)

 

 

Otóż czytałem, że procesor który posiadam prawidłowo pracuje na MAGISTRALI 166. Gdy ustawię takową bądź wartość 133 komputer wyłącza się przed pojawieniem flagi Windows... Chodzi natomiast normalnie na wartości 100 lecz niestety jako Athlon 1200 Bądz 1600 przy 133. Więc zamula komp jak nie napisze co... Do tego dochodzi problem z kartą grafiki. W BIOSie wartość AGP APARATURE SIZE(czy cuś w tym stylu) domyślnie ustawiona jest na 128MB. Gdy przełączę do wartości 512 MB (tyle ma ta karta) również nie da się włączyć komputera. Wcześniej chodził bez zarzutów. Stało się to nagle. Proszę o wszelką pomoc, ponieważ jestem z tej dziedziny "zielony"

 

P.S

Zasilacz jest NOWY. Ma 4 dni... Reset ustawień BIOS'a nic nie dał. Jedynie to, że znowu trzeba ustawić DATĘ/GODZINĘ... Brak stacji dyskietek itp. Po 2 no nie jest to jakiś pierwszy lepszy zasilacz. Na poprzednim też tak było. Wszystkie podłączenia na płycie są OK. A jak byłem w serwisie to mi powiedział że to wina taśmy z dysków (tej szarej). Wymienił je. Zrobił formata, kazał zapłacić a i tak nic to nie pomogło ;/

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Hmm............mam staruszka na bardzo podobnej płycie EP 8KRAI. Chodzi bez zarzutu (oczywiście cud techniki to, to nie jest). Procesor Athlon 2500 pracuje na magistrali 166. Na Twoim miejscu, zakładając że wszystkie elementy komputera są sprawne, spróbowałbym wyczyścić system z wszystkich sterowników. Zaktualizował BIOS, zainstalował stery z tej stronki KLIK.

Najpierw (po aktualizacji Biosu) instaluj sterowniki do chipsetu płyty głównej.

 

Jeśli to nie pomoże - wypada robić kompleksową diagnostykę podzespołów.

Odnośnik do komentarza

Zworka jest ustawiona u mnie na 2-3 (deflaut). Wszystkie podzespoły mają jeszcze gwarancję oprócz płyty głównej :PP I są na 100% sprawne. Bo testowałem je w innym komputerze. Stało się to w pewnym momencie, więc raczej aktualizacja Biosu nie pomoże. Jest jeszcze inna dziwna sprawa. Po tym, jak odebrałem komputer z serwisu okazało się, że wbudowana karta sieciowa ma inny MAC. Czy możliwe że podmienili mi płytę główną w serwisie?

Odnośnik do komentarza
Czy możliwe że podmienili mi płytę główną w serwisie?

 

Teoretycznie wszystko jest możliwe. Praktycznie - też. Zostawmy jednak na boku spiskowe teorie w serwisach PC.

 

Z tego co sie orientuje, posiadacze Sempronów mieli podobne kłopoty. Wiekszośc wybawiła z opresji aktualizacja Biosu i sterowników.

Ja bym próbował wszystkiego, (nic nie ma do stracenia). Wybór należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza

OK, a jeśli zacznę aktualizowaĆ BIOS i nagle zabraknie prądu w połowie aktualizacji to co wtedy się stanie ?

 

Wtedy nastąpi koniec świata. Ziemia rozstąpi się, a niebo krwią wszystkich użytkowników komputerów spłynie.:lol:

 

A tak na poważnie

Nie bierz takiej opcji pod uwagę. Myśl pozytywnie. Aktualizacja Biosu trwa chwilę.

 

Na wszelki wypadek podaję link: co robić kiedy aktualizacja Bios nie wypali KLIK

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...