Skocz do zawartości

Brak aktualizacji liczników i problem z edytorem


wieslaw531

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Wiem o tym, że aktualizacja jest okresowa.

Popatrz np. w temacie dysku 4 TB 1-sza strona. Wielokrotnie oglądałem niektóre obrazki a tam ciągle ilość pobrań 0.

I tak jest chyba w wielu sytuacjach. Napisałem tylko dlatego aby zwrócić uwagę na drobny problem techniczny w funkcjonowaniu forum.

Mój licznik odwiedzin od dawna stoi na 10219. Chyba kilku innych znanych mi userów ma też stop. Np. @Belfegor 7638.

 

Jak napisałem uważam, że to mało istotne ale jest to fakt.

 

A do pewnych upierdliwych rzeczy już się zdążyłem przyzwyczaić.

Klik w dolne okienko aby udzielić odpowiedzi - czasem zapominam aby kliknąć 3 cm niżej bo po kliku włącza mi się ta ikona, która jest powyżej kliknięcia i związane z nią działanie. Wówczas korzystam z cofnij.

IE ustawione na kompatybilne z IE10.

 

========================================================

Zaglądnąłem do tutka w dziale hardware. Zrobiony w październiku.

Dzisiaj go zaktualizowałem o ostrzeżenie dotyczące Mobogenie.

 

Przy obrazkach 0 pobrań. Chyba to nie jest prawda.

Odnośnik do komentarza

1. Licznik kliknięć tematu: nic nie wskazuje na braki aktualizacji.

 

2. Licznik odwiedzin w profilu: rzeczywiście zadanie stanęło w martwym punkcie, więc ręcznie to uruchomiłam, by przeliczyć dane na nowo. To już drugi raz zacina się to zadanie (zgłaszałeś to w innym temacie poprzednio) i nie wiem dlaczego, a żadne relatywne błędy nie są notowane. Poprzednio po ręcznym "kopnięciu" zadania uruchamiało się przez pewien czas zgodnie z planem. Muszę się temu przyjrzeć.

 

3. Licznik pobrań załączników: załączniki tekstowe są aktualizowane. Natomiast brak aktualizacji pobrań obrazków to bug naszej wersji IPB 3.4.5: KLIK. Rozwiązany w wersji 3.4.6, której nie zainstalowałam z powodów wymienionych w ostatnim poście Aktualizacji. Sądzę, że nie warto aktualizować wszystkiego, by naprawić dość małą rzecz jaką jest licznik pobranych obrazów. Nie wiem czego się spodziewać po tej aktualizacji, żeby znów nie było nowych bugów w edytorze wprowadzonych wyższą wersją. Nigdy nie wiadomo, aż do momentu wykonania aktualizacji, co się naprawdę wydarzy.

 

Bug naprawiony w aktualizacji 3.4.7

 

 

Klik w dolne okienko aby udzielić odpowiedzi - czasem zapominam aby kliknąć 3 cm niżej bo po kliku włącza mi się ta ikona, która jest powyżej kliknięcia i związane z nią działanie. Wówczas korzystam z cofnij.

O którą ikonę Ci chodzi?

 

 

IE ustawione na kompatybilne z IE10.

Kompatybilność z IE10 jest wymuszona odgórnie w skinie, dlatego gdybyś nawet ręcznie tego nie ustawił i tak zawsze będzie zaznaczone. Omawialiśmy to wcześniej. Obecnie to jedyne wyjście na wszystkich instalacjach IPB, by edytor działał pod IE11. To dopiero nie wydana nawet jeszcze wersja IPB 4 będzie mieć zintegrowaną nową wersję CKEditor 4.x kompatybilną z IE11.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi Ci o klik bliżej dolnej krawędzi zaznaczonego obszaru:

editormenufield.png

To jest pole schowanego menu edytora a nie pole odpowiedzi, więc trafienie w którąś ikonę jest prawdopodobne, choć jakoś nie potrafię tak wycelować, by od razu zaznaczył mi się przycisk wstawiania czegoś w edytorze. To nie wygląda mi na bug, aczkolwiek ten obszar zdaje się być klikalny tylko na IE, na Firefox i Google Chrome klikanie tam jest równe brakowi reakcji i nie następuje rozwinięcie edytora, co jest bliższe spodziewanemu efektowi, bo to jak mówię nie jest pole szybkiej odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza

Monitor 1920x1200. Zwiększ czytelność zawartości ekranu 125 %.

 

Okno pod ostatnim postem wygląda tak:

post-59-0-42187500-1394910232_thumb.jpg

 

Bez tej kreski, punktów i cyferek. Kreska to granica kliknięcia. Powyżej to efekty jak na kolejnych obrazkach i miejsce klika.

 

post-59-0-31250000-1394910365_thumb.jpg  post-59-0-84375000-1394910396_thumb.jpg

 

A to efekt klika poniżej miedzy Kargulowej :P

 

post-59-0-57812500-1394910462_thumb.jpg

 

Zwróć uwagę na granicę miedzy. Ona się kończy w tym miejscu gdzie po kliknięciu kończy się menu edytora ze swoimi ikonkami.

Odnośnik do komentarza

Może kolejny problem u mnie lub na forum.

 

W nawiązaniu do postu https://www.fixitpc.pl/topic/21861-strasznie-długie-włączanie-systemuzwalnianie/?p=143371

proszę o sprawdzenie gdzie jest problem bo ja ten post #9 widzę tak:

 

post.JPG

 

EDYTA

 

Już myślałem, że mam jakieś zwidy albo delirkę :blink:  a tu proszę co zrobił przed chwilą autor tematu.

Link nadal aktualny a posty razem z cytatami zedytowane :o  :angry: .

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

Co do licznika pobranych obrazów, to przetestowałam na firmowym forum IPB (mają wersję 3.4.6) jak rozwiązali licznik załączników obrazkowych. Licznik pobrań obrazów został całkowicie usunięty (obliczają tylko ilość pobrań innych typów załączników), więc ja sądzę, że nie będziemy się kłopotać u nas licznikiem ustawionym na permanentne zero i zostawimy jak jest. Drobnostka poziomu kosmetycznego.

 

Zwiększ czytelność zawartości ekranu 125 %.


Na normalnym DPI + IE11 to nie występuje, więc problemem jest niestandardowe DPI. A na to niestety nie mam rozwiązania.

 

proszę o sprawdzenie gdzie jest problem bo ja ten post #9 widzę tak:


Po pierwsze, on cytuje Twoje posty i w cytatach wstawia odpowiedzi, co prawdopodobnie powoduje, że ich nie widzisz. Po drugie, posty numer 5 i 9 były wyświetlane wadliwie (już skorygowałam), na Google Chrome i Firefox widać je w taki sposób:

urlinvalid.png

Problemem jest niepoprawny link wklejony przez użytkownika, zawierający końcową spację specjalnego typu (to inna spacja niż normalna) przeklejoną skądś. Jesteśmy z Luukiem przekonani, że problemem jest edytor i jeden z ostatnich patchy na URL (efekt generują tylko linki URL wklejone w poście). Zgłosiłam problem w supporcie IPB już kilka miesięcy temu, ale dyskusja utknęła w martwym punkcie. Nie wykluczam, że wrócę do tego ticketu (przymierzam się od jakiegoś czasu do tego), ale potrzebuję na to siły psychiczne, bo ręce mi opadły już kilka razy. Ponadto, jestem przekonana, że teraz będą "zalecać" instalację wersji IPB 3.4.6 (a my właśnie już mamy patche edytora z tej wersji załadowane)...

 

Już myślałem, że mam jakieś zwidy albo delirkę :blink: a tu proszę co zrobił przed chwilą autor tematu.
Link nadal aktualny a posty razem z cytatami zedytowane


To ja poprawiłam wszystkie posty użytkownika, bo widać, że obsługa edytora stanowi trudność.

Odnośnik do komentarza

Na normalnym DPI + IE11 to nie występuje, więc problemem jest niestandardowe DPI. A na to niestety nie mam rozwiązania.

 

OK. Przyjmuję do wiadomości. Na dużych ekranach standardowe DPI - 100% jest nieczytelne.

Musiałbym zmieniać wielkość wszystkich czcionek w poszczególnych elementach widoku ekranu a niektóre są również niedostępne.

 

W konfiguracji (personalizacji) jest dostępne jeszcze większe DPI i jest to ustawienie dopuszczalne i akceptowalne przez system. Duże monitory już nie są rzadkością.

Odnośnik do komentarza

Nigdzie nie widzę żadnych wzmianek o problemach na wyższym DPI. Może to problem linii CKEditor 3.x, a może IE11. Efekt występuje także na forum firmowym z IPB 3.4.6 (CKEditor linii 3.x). Nie wiadomo jak zachowuje się linia CKEditor 4.x, gdyż demo na stronie edytora nie posiada rozwijanego menu (jest to modyfikacja IPB), a IPB 4 nie zostało wydane publicznie.

 

W każdym razie zgłosiłam to na tracker: KLIK. Zobaczymy co powiedzą. Wątpię, by szybko tam odpowiedzieli, bo w ostatnim czasie wiele zgłoszeń jest w stanie niepotwierdzonym, ekipa koncentruje się na IPB 4.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...