Skocz do zawartości

Czy Bitdefender Antivirus Plus wystarczy?


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Pod obiegowym pojęciem "internet security" przeważnie kryją się pakiety zawierające antywirus wraz z zaporą (firewall).
Nie łączy się antywirusa z innym antywirusem, czy też antywirusa z drugim, innym pakietem "internet security", bo taki układ to prosta droga do poważnych problemów z działaniem Windows.
Jeśli już posiadasz Bitdefender Antivirus Plus i chcesz dobrać do niego samą zaporę to godne uwagi są darmowe: Comodo Firewall, Privatefirewall, Online Armor Free, ZoneAlarm Free Firewall (kolejność przypadkowa).
Jeśli pytanie jest hipotetyczne a chcesz mieć bardzo dobry płatny pakiet IS - to polecam Bitdefender Internet Security ( używam takowy).

Odnośnik do komentarza

Przepraszam za zbyt ogólnikowe pytanie ale zdaje się, że wyjaśniłeś mi to o co mi chodziło.

 

Nie mam bitdefendera ale chyba się skuszę, tylko chciałem kupić wersję na trzy komputery, która kosztuje jakiej 143zł. Brakuje mi jeszcze jednej chętnej osoby do dorzucenia się do licencji. Wyszłoby wtedy po 47.50zł od osoby za Bitdefender Internet security na rok 3*47.50=142,5. Ktoś jest chętny?

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Z racji pierwszego posta, witam wszystkich :) Część z Was znam jeszcze z innego forum choć ja sam miałem tam (tzn. nadal mam) inny nick ;)

 

Wracając do tematu. Od przeszło trzech miesięcy używam Bitdenfender Internet Security 2014. Poprzednio używałem NOD32. Czemu zakupiłem BDIS? Bo na wielu forach o podobnej tematyce go polecano. Niestety, po tych trzech miesiącach zaczynam mieć wątpliwości w jego rzeczywistą skuteczność i jakość. Przede wszystkim, z tego co czytałem na forum oficjalnym programu, od ładnych paru lat w programie nadal występuje błąd który (nie wiem czy się tu fachowo wyrażę) powoduje to iż oglądając np. film na YT z uruchomionym BDIS, po wyjściu z przeglądarki internetowej, to połączenie do strony z filmem jest nadal utrzymywane i "zjada" transfer łącza. Po analizie przez jednego z userów tamtejszego forum, ludzie doszli do tego w czym tkwi błąd, gość ten wypuścił więc mały fix (bitdefenderbandwithfix) do programu który naprawia tą niedogodność. Niestety, mimo jego i innych ludzi próśb, autorzy programu nie wprowadzili tej poprawki do programu. Nie tylko to sprawia użytkownikom problemy, wystarczy poczytać tamtejsze forum. Ostatnio np. program nie działał ileś tam dni pokazując, że licencja wygasła bo producent coś sknocił w jednej z aktualizacji, dopiero jak ludzie zaczęli pisać na forum, wypuścili update który wszystko naprawił.

Co do samego BDIS, szczerze mówiąc, nie przepadam za tego typu interfejsem, wolę taki interfejs gdzie mogę go skalować (zmieniać dowolnie rozmiar okien) aby móc zobaczyć jak najwięcej a w przypadku programów antywirusowych podgląd logów, itp. powinien być jasny i przejrzysty. Do tego praktycznie program nie pokazuje mi żadnych pop'upów z informacją, że coś wykrył/zablokował, dopiero jak sam wejdę w program i przypadkiem zobaczę cyferkę w czerwonym kwadraciku, wiem, że coś było "na rzeczy". Wczoraj niestety padłem ofiarą sklonowania danych mojej karty płatniczej, złodziej ukradł mi prawie tysiąc zł z konta. Spotkał mnie szok i niedowierzanie, "jak to, ja? świadomy użytkownik internetu, jeszcze od czasów modemów analogowych? śmiejący się z ludzi którzy klikają bez zastanowienia we wszystkie linki w emailach, smsach, na stronach? używający do zakupów w internecie tylko karty do tego przeznaczonej, ładowalnej a w wyjątkowych sytuacjach mojej debetówki i to tylko po sprawdzeniu czy połączenie jest szyfrowane (https), czy certyfikaty są aktualne? z oryginalnym i na bieżąco aktualizowanym systemem operacyjnym, z powyłączanymi mechanizmami autouruchamiania płyt/pendrive'ów, itp.? z adblockerem i noscript w przeglądarce? niezapisującym wrażliwych loginów i haseł w przeglądarkach, itp.?".

No cóż, siedzę od wczoraj i znów przeglądam wszystkie tematy "tworzenie logów", "wykrywanie rootkitów", itp., skanuję system i analizuję i zachodzę w głowę co się stało i jak to się stało a jeśli to się jednak stało z mojej winy i wyciekło z mojego komputera to czy jestem w stanie się jakoś zabezpieczyć? Czy jest jakiś antywirus który jest rzeczywiście skuteczny? BDIS ma moduł antywirusa, ma też firewalla i ma również moduł Wallet czyli portfela ale jak on działa, nie mam zielonego pojęcia. Zastanawiam się zatem - czy odnowię licencję na ów program?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...