Skocz do zawartości

Jak się dobrać do partycji Recovery w Samsung NP-NC10?


Rekomendowane odpowiedzi

Takie dziwne małe coś co podobno jest komputerem.

Nie potrafiłem odmówić koledze pomocy. Jego córeczka 14 letnia podobno "coś" pokasowała i netbook stał się cegłą.

Inny temat to jak można było udostępnić dzieciakowi pliki systemowe.

 

1. Jak się dostać do BIOSu? Chcę usunąć wyświetlanie LOGO tak aby był widoczny stan POST. Czy to jest możliwe?

2. Jak się dostać do partycji recovery bo zakładam, że taka jest?

 

Był na tym XP i nie wiem w jakiej wersji.

Wskutek trzymania na kolanach z nalepki praktycznie został sam papier - no może trochę kolorowy.

 

EDYTA

 

Zadziałał F11 i mam komunikat, że trwa wznawianie systemu. Czyżby to było takie proste?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Dziękuję

 

Żyje. Ale muszę trochę przy nim posiedzieć. Ma minimum dwa AV zainstalowane i oba po okresie dopuszczalnym.

 

EDYTA

 

Jeszcze jedno pytanie.

 

Tu siedzi dysk 150 GB podzielony na dwa kawałki. Drugi nie jest wogóle wykorzystywany. Pewnie nawet o nim nie wie.

Czym najprościej zrobić z niego jedną partycję bez utraty systemu?

 

System to XP HE SP3.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję

 

Żyje. Ale muszę trochę przy nim posiedzieć. Ma minimum dwa AV zainstalowane i oba po okresie dopuszczalnym.

 

Jeszcze jedno pytanie.

 

Tu siedzi dysk 150 GB podzielony na dwa kawałki. Drugi nie jest wogóle wykorzystywany. Pewnie nawet o nim nie wie.

Czym najprościej zrobić z niego jedną partycję bez utraty systemu?

 

System to XP HE SP3.

 

To zrobiłeś w końcu to recovery czy nie bo głupieje.

Chyba nie skoro piszesz ze na kompie sa dwa Anty wirusy i to po okresie próbnym.

 

A ta 2 partycja to nie czasami recovery? Ile ma GB i ile ma zajętego miejsca jakis opis jej??

Sprawdz co na niej jest nawet jak by pisalo ze ma 100% wolnego miejsca.

Skoro piszesz ze koles moze o niej nie wiedziec to domyslam sie ze to partycja zablokowana czyli nie widac jej z pod systemu windows.

Odnośnik do komentarza
To zrobiłeś w końcu to recovery czy nie bo głupieje.

Nie musiałem. Tak jak pisałem wyżej F11 odtworzyło system (było Naciśnij Ctr+Alt+Del - brak danych rozruchu).

 

Chyba nie skoro piszesz ze na kompie sa dwa Anty wirusy i to po okresie próbnym.

McAfee wycięty (po okresie próbnym 90 dni. Avast zablokowany.

Mam duży problem z aktualizacją systemu.

To jest netbook XP HE SP3. System był postawiony i od tamtej pory nie wykonano żadnych aktualizacji.

Część udało mi się zainstalować. Teraz próbuję brakujące - ważne.

Wybór wszystkich ważnych - powoduje niepowodzenie. Instaluję na zasadzie losowej - pojedyńcze aktualizacje i czasami udaje się.

 

A ta 2 partycja to nie czasami recovery? Ile ma GB i ile ma zajętego miejsca jakis opis jej??

2 partycja to zwykła NTFS - pusta (jest jakiś katalog typu "8487q848q=8fkl;fd" pewnie z instalacji). 70 GB.

Jest dodatkowa partycja recovery. Ale nie korzystałem z niej.

 

Skoro piszesz ze koles moze o niej nie wiedziec to domyslam sie ze to partycja zablokowana czyli nie widac jej z pod systemu windows.

 

Widać widać. Jest w systemie (eksploratorze).

Wiem o umieszczaniu danych na innej partycji dla bezpieczeństwa.

Użyszkodniczka to panienka 14 letnia i nie wykorzystuje tej partycji - bo prawdopodobnie nie potrafi.

Zastanawiam się nad dwoma rozwiązaniami:

1. Zrobić jedną partycję

2. Skonfigurować tą maszynę tak, że umieszczę np Moje Dokumenty na drugiej partycji.

 

Ale widząc wykorzystanie katalogów i ich zawartość raczej zrobię jedną partycję.

Ta maszyna służy głównie do zabawy, kontaktów (pierdu-pierdu), oglądania filmów itp.

Odnośnik do komentarza
McAfee wycięty (po okresie próbnym 90 dni. Avast zablokowany.

 

Co to znaczy, że Avast jest zablokowany? jest tam jakiś soft ochronny czy nie ma?

 

Mam duży problem z aktualizacją systemu.

 

Sprawdź czy masz właczoną Usługę inteligentnego transferu w tle

 

powinno być: stan uruchomiono

tryb ręczny

 

Zastanawiam się nad dwoma rozwiązaniami:

1. Zrobić jedną partycję

2. Skonfigurować tą maszynę tak, że umieszczę np Moje Dokumenty na drugiej partycji.

 

Przenieś Moje Dokumenty na druga partycje. Niech się dziewczyna uczy, gdzie zapisywać dane.

Odnośnik do komentarza
Co to znaczy, że Avast jest zablokowany? jest tam jakiś soft ochronny czy nie ma?

Łączę się tylko z MSUpdate. Avast zablokowany. To są próby. Maszyna za routerem.

 

Sprawdź czy masz właczoną Usługę inteligentnego transferu w tle

Jest jak piszesz.

 

Przenieś Moje Dokumenty na druga partycje. Niech się dziewczyna uczy, gdzie zapisywać dane.

To dalszy problem.

 

A tu obrazek z NB (muszę niemalże stosować oko na słupku bo ekran to mniej niż 1/2 mojej klawiatury).

 

aktualizacje.JPG

Przepraszam za obrazek bo nawet nie mam czym go edytować.

 

Nie mogę pokonać tych aktualizacji.

Wiem - powinienem poszukać ale mam duże parcie na skończenie tematu a jeszcze dużo pracy w innych sprawach.

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Wiesiu, leć po numerach tych aktualizacji i pobieraj je ręcznie z Google. A potem instaluj, masz szybki necik więc zajmie Ci to przysłowiową minutę.

Nie odpowiedziałes na pytanie odnośnie Usługi intelgentnego transferu.

start/uruchom wpisz services.msc

i zobacz jak tam jest

 

Ok. teraz jest jaśniej w temacie

 

Nie mogę pokonać tych aktualizacji.

 

Co przez to rozumiesz? Nie możesz ich pobrać ręcznie wpisując w google numer KB.......? Pobierz je na swoim kompie, przenies na pendraku i zainstaluj

 

Avast zablokowany.

 

Dalej nie rozumiem. Jest na tym lapku zainstalowany Avast czy nie? Coś go blokuje czy to on przypadkiem nie blokuje Windows Update?

Edytowane przez Belfegor
Odnośnik do komentarza
Wiesiu, leć po numerach tych aktualizacji i pobieraj je ręcznie z Google.

Aktualnie to robię.

 

Jest na tym lapku zainstalowany Avast czy nie? Coś go blokuje czy to on przypadkiem nie blokuje Windows Update?

 

Powtarzam to jest NETBOOK i mam problem z zobaczeniem co jest na jego ekranie przy swoim 26".

Dodatkowo myszki mi się mylą - używanie TouchPada na tym czymś to tragedia.

Avast jest zainstalowany ale właśnie zablokowałem go podejrzewając, że blokuje WU.

 

Najważniejsze dla mnie pytanie:

 

Dlaczego WU nie aktualizuje systemu - same niepowodzenia. System i programy legalne.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...