Skocz do zawartości

Po zalogowaniu czarny ekran i kursor myszy Win 7 x64


jacekdut

Rekomendowane odpowiedzi

Notebook HP Pavilion dv7, przy czyszczeniu (programem TFC i po deinstalacji Nortona IS programem norton removal tool)

zrobiło się tak jak w tytule czyli po zalogowaniu czarny ekran i kursor myszy Win 7 x64 i nic więcej.

 

Objaw z tytułu występuje:

1. Przy wyłaczonych usługach (msconfig - usługi - wyłączone wszystkie)

2. Przy wyłączonych elementach startowych (msconfig - uruchamianie - wyłączone wszystkie)

3. Na nowo założonym koncie użytkownika

 

Możliwe jest uruchomienie menadżera zadań, potem exploratora ...... i pulpit jest, ale tylko do następnego restartu

Przy uruchamianiu programów wyskakuje informacja o niemożliwości uruchomienia  "..aplikacji ponieważ jej konfiguracja równoczesna jest niewłaściwa.."

jeżeli uruchamiam ten program jako administrator problem nie występuje (program uruchamia się poprawnie)

 

W trybie awaryjnym pulpit ładuje się normalnie.

 

 

 

Proszę o pomoc

OTL.Txt

Extras.Txt

FRST.txt

Addition.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Dysk masz w kiepskim stanie. Wykonaj sprawdzenie stanu dysku

Error: (02/26/2014 07:09:00 PM) (Source: Ntfs) (User: )
Description: Struktura systemu plików na dysku jest uszkodzona i nie nadaje się do użytku.
Uruchom narzędzie chkdsk na woluminie \Device\HarddiskVolume2.

 

start > polecenie uruchom ckdsk c: /f /r

 

potwierdź komunikat literką T i restart > cierpliwie czekasz

Odnośnik do komentarza

Objaw z tytułu występuje:

1. Przy wyłaczonych usługach (msconfig - usługi - wyłączone wszystkie)

2. Przy wyłączonych elementach startowych (msconfig - uruchamianie - wyłączone wszystkie)

3. Na nowo założonym koncie użytkownika

To mi pasuje na Nortona. Odinstaluj go z panelu programów, a potem popraw specjalistycznym narzędziem.

 

https://www.fixitpc.pl/topic/8716-skuteczne-usuwanie-programow-antywirusowych/

Odnośnik do komentarza

tym drugim FixAdix

Co za fixAdix? Tam masz specjalistyczne narzedzie od Symantec > NortonRemovalTool.

 

Sa błedy w komunikacji dysku z płytą. Ja bym wyłaczył zasilanie , wuyciagnął baterię i wyjął dysk obejrzał przczyścił łacze i sprawdził czy zabangla.

 

Ina spraw to dysk E? Co to jest/ prendrak czy jakieś inne coś? Masz to podpiete stale w czasie startu?

 

Drive E: | 99,02 Mb Total Space | 81,22 Mb Free Space | 82,02% Space Free | Partition Type: FAT32
Odnośnik do komentarza

Temat przenoszę do działu Windows.

 

 

przy czyszczeniu (programem TFC i po deinstalacji Nortona IS programem norton removal tool)

zrobiło się tak jak w tytule czyli po zalogowaniu czarny ekran i kursor myszy Win 7 x64 i nic więcej.

(...)

W trybie awaryjnym pulpit ładuje się normalnie.

Tylko, że podany log nie wykazywał, by Norton był w ogóle usunięty (wpis na liście zainstalowanych, multum sterowników). W ostatnim poście ponownie mowa o usuwaniu Nortona (już drugi raz):

 

Odinstalowałem, poprawiłem, tym drugim FixAdix też i niestety wciąż czarny ekran po zalogowaniu

Powiedz mi jak Ty używasz to narzędzie Norton Removal Tool - czy ono zostało użyte z poziomu Trybu awaryjnego Windows? Jeśli nie, wejdź w ten tryb i zastosuj narzędzie ponownie. Następnie zrób nowy raport FRST (pole Addition też zaznacz)

 

A FixAdix to nie ta bajka, to jest archaiczne narzędzie do usuwania kontrolek ActiveX: KLIK.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Co za fixAdix? Tam masz specjalistyczne narzedzie od Symantec > NortonRemovalTool.

 

Sa błedy w komunikacji dysku z płytą. Ja bym wyłaczył zasilanie , wuyciagnął baterię i wyjął dysk obejrzał przczyścił łacze i sprawdził czy zabangla.

 

Ina spraw to dysk E? Co to jest/ prendrak czy jakieś inne coś? Masz to podpiete stale w czasie startu?

E: to partycja HP ...

FixAdix - link poniżej NortonRemovalTool na stronie którą mi podałeś:

 

Symantec-icona.pngNorton

 

Pobieramy narzędzie Norton Removal Tool:

Po uruchomieniu klikamy Next.

Usuwanie Symantec ActiveX Control - FixAdix.exe

zaraz sprawdze z tym zasilaniem.

 

Dysk zamontowany jest na gumkach złącze ciasno osadzone wtyczka dołączona ciasno do dysku przewodem

(nie ma sztywnego połączenia z płytą zatem przy wstrząsach raczej sie nie przesuwa)

 

Bez zmian po ponownym uruchomieniu

 

 

Powiedz mi jak Ty używasz to narzędzie Norton Removal Tool - czy ono zostało użyte z poziomu Trybu awaryjnego Windows? Jeśli nie, wejdź w ten tryb i zastosuj narzędzie ponownie. Następnie zrób nowy raport FRST (pole Addition też zaznacz)

Już robię.

Ten skan z normalego trybu (po exploratorze z menadżera zadań) tak ?

 

 

Narzedzie użyte w trybie awaryjnym.

 

Pliki załączyłem. Oczywiście skan zrobiony po restarcie.

FRST.txt

Addition.txt

Odnośnik do komentarza

Widzę, że dużo wpisów startowych zniknęło (wyłączone). Na wszelki wypadek sprawdź czy przypadkiem problemu nie tworzy wpis RunOnce Hewlett-Packard, który konsekwentnie się ostał. Jeszcze są zadania w Harmomogramie, ale to na razie odsuwam. Od razu też puste wpisy zostaną usunięte.

 

1. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

HKLM-x32\...\Run: [] - [X]
HKLM\...\RunOnce: [NCPluginUpdater] - "C:\Program Files (x86)\Hewlett-Packard\HP Health Check\ActiveCheck\product_line\NCPluginUpdater.exe" Update [21720 2014-01-28] (Hewlett-Packard)
HKU\S-1-5-21-304940990-3600466369-3733421611-1000\...\Policies\system: [DisableLockWorkstation] 0
HKU\S-1-5-21-304940990-3600466369-3733421611-1000\...\Policies\system: [DisableChangePassword] 0
R2 ezSharedSvc; C:\Windows\System32\ezsvc7.dll [X]
SearchScopes: HKLM - {0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A} URL =
SearchScopes: HKCU - {01F3118C-282F-49B7-A0F7-102C2AD5D7D0} URL =
Toolbar: HKCU - No Name - {21FA44EF-376D-4D53-9B0F-8A89D3229068} - No File
Toolbar: HKCU - No Name - {7FEBEFE3-6B19-4349-98D2-FFB09D4B49CA} - No File
Task: {0C789CCE-1B0D-4EE3-90F0-7196155A73F2} - System32\Tasks\DVDAgent => c:\Program Files (x86)\Hewlett-Packard\Media\DVD\DVDAgent.exe
Reg: reg delete "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Shared Tools\MSConfig\startupreg\combofix" /f
Reg: reg delete "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Shared Tools\MSConfig\startupreg\Easybits Recovery" /f
Reg: reg delete "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Shared Tools\MSConfig\startupreg\FTweakFCleaner" /f

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Powstanie plik fixlog.txt.

 

2. Zresetuj system. Przedstaw fixlog.txt. Podaj co się dzieje.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Niestety bez zmian. Nadal na pulpit wchodzę przez menadżera zadań.

Załączam log
 

 

Co do tego wpisu RunOnce HP to zmieniłam nazwę tego pliku i po ponownym uruchomieniu bez zmian.

 

Utworzyłem zadanie harmonogramu zadań uruchamiające explorer.exe

(przy logowaniu a potem drugie, przy uruchamianiu) - niestety bez rezultatów

 

Przeglądając rejestr zdarzeń natrafiłem na takie ostrzeżenia w dzienniku aplikacja:

 

Proces usługi logowania systemu Windows nie może uruchomić aplikacji użytkownika.

Nazwa aplikacji: . Parametry wiersza polecenia: C:\Windows\system32\userinit.exe.
Identyfikator zdarzenia 4006

 

Proces usługi logowania systemu Windows nie może uruchomić aplikacji użytkownika.

Nazwa aplikacji: . Parametry wiersza polecenia: atbroker.exe.
Identyfikator zdarzenia 4006

 

 

Wyłączyłem UAC i zadziałało !!!!

Widzę pulpit po zalogowaniu.

 

Po włączeniu UAC niestety to samo - czarny ekran. 

Pozostawiam UAC wyłączone. Dzieki za pomoc. !!!

Temat proponuję zamknąć.

Fixlog.txt

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...