Skocz do zawartości

Lagspike'i, skaczący ping i niestabilny internet.


heroex2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od niedawna mam dziwny problem z moim internetem. Na nieszczęście jest to Neostrada 10mb/s 

z Liveboxem 2.0. Jeżeli nic nie robię na komputerze i sprawdzam ping przez polecenie np. ping 

wp.pl -t wszystko wydaje się być ok, pingi są w granicach 45-55ms, czasami skoczą do 120, ale 

sporadycznie i nie przeszkadza to w niczym. Jednak jeżeli uruchomię np. grę która wymaga dostępu 

do internetu nagle w grze mnie rozłącza, ping skacze do dużych wartości po czym spada i znowu 

skacze. Zauważyłem że na przykład gdy gram i ping jest w miarę znośny, gdy w danym momencie 

zminimalizuję grę i potem zmaksymalizuję to ping skacze do dużych wartości. Kiedy sama gra się 

ładuje to wbudowany w nią miernik pingu pokazuje zazwyczaj 65-70ms, gdy tylko rozpocznę grę po 

załadowaniu momentalnie skacze i często rozłącza połączenie w grze.To samo jest przy rozmowach na 

skypie, rozmawiam jakąś chwilę po czym zrywa połączenie albo ping rośnie tak bardzo że nie mogę 

zrozumieć swoich rozmówców. Nieraz nie działają wtedy strony internetowe - ładują się w 

nieskończoność albo wyrzucają błąd. System jest przeskanowany pod kątem wirusów, karta sieciowa 

nowo zakupiona: Planet WNL-9501 z najnowszymi sterownikami. Zasięg sieci w normie zazwyczaj 3-4/5

kresek. Zastanawiam się czy to wina mojego dostawcy czy mojego sprzętu...

 


LOG z NET-LOG w stanie bez obciążenia łącza: http://pastebin.com/Qy78YRg0

LOG z OTL: w załączniku

speedtest.net: http://www.speedtest.net/result/3301625081.png - niby wszystko ok ale mam wrażenie, że internet wolno działa...


 

Extras.Txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Dziękuję za odpowiedź i pomoc. Wydaje mi się, że wyłączenie ISATAP pomogło, co prawda po wejściu do gry dalej skacze ping tylko niżej, do 600, ale szybciutko opada i już się nie podnosi, połączenie się nie zrywa. Ping jest znośny do grania, Póki co jest wszystko ok, zobaczymy jak będzie potem w czasie rozmowy na skype. W razie czego jeszcze się odezwę. Dzięki jeszcze raz. :)

 

EDIT: Teraz jest różnie. Na Skype potrafi jeszcze zlagować, w grze przez pierwsze kilka minut laguje dosyć mocno: 300-600ms, potem przestało całkowicie zeszło na 68ms, cóż i tak jest lepiej niż było. Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś pomysły co można poprawić to chętnie posłucham.

 

EDIT2: Sprawa wygląda teraz tak że po wejściu do gry ping jest wysoki i skacze 300-2500ms przez około 10min po czym stabilizuje się i spada do 60-100ms. Nie wiem o co w tym chodzi...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...