Skocz do zawartości

Przeglądanie obrazu *.vhd


kosa351

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

sprawa wygląda tak. Mam kompletny obraz partycji systemowej mojego laptopa na dysku zewnętrznym zrobiony przez narzędzie backupu Windows 7. Niestety laptop padł. Teraz potrzebuje wyciągnąć kilka dokumentów tekstowych, które były na pulpicie z tego obrazu, ale jak to zrobić. Myślałem żeby odpalić virtualboxa na drugim kompie i spróbować uruchomić, ale raczej skończy się to niepowodzeniem. Może jest jakiś soft do zamontowania obrazu w stylu Daemon Tools do normalnego przeglądania plików?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Poza oczywistym 7-zip można też taki obraz podmontować, w systemie Win Seven jest to funkcjonalność wbudowana, można taki dysk podmontować z poziomu "Zarządzania dyskami" lub z konsolowego diskpart-a.

We wcześniejszych systemach należy doinstalować Vhdmount z zestawu "Microsoft Virtual Server".

Oczywiście w twoim przypadki 7-zip wystarczy natomiast montowany plik ma tą przewagę, że można go traktować jak dodatkowy dysk w systemie z opcją zapisu, działają również programy operujące na dyskach a więc można zmieniać sektor botujący, strukturę partycji itp., duża przewaga w stosunku do innych formatów wirtualnych.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza

Witam,

dzięki za sugestie. Poszedłem na początku za radą Picasso, ale otwieranie 21GB archiwum 7zipem to średni pomysł. Zainstalowałem WinImage. Ładnie pięknie, ale dlaczego mam pusty folder Documents and Settings?

screends0.th.jpg

Myślę czy przypadkiem nie przeniosłem to na drugą partycje, której nie ma w obrazie. Wydaje mi się, że nie. Nawet gdyby to nie byłoby żadnego pliku w tym folderze?

 

-----------------------

edit:

znalazłem te pliki w tej lokalizacji czyli po za samym obrazem systemu.

screen1ae.th.jpg

Odnośnik do komentarza

Teraz jeszcze pytanie. Mam informację, że mojego laptopa nie da się naprawić. Producent rozliczy się ze sklepem i mam mieć zwrot pieniędzy albo wybrać inny sprzęt. Wiem na pewno, że po obecnych perypetiach nie będzie to ten sam model Asusa ani inny laptop tej firmy, która swoich Klientów ma w głębokim poważaniu (czekam na zakończenie sprawy już 75 dni), a sprzęt innego producenta.

 

Jak wspomniałem będzie to laptop innego producenta, który najprawdopodobniej będzie się różnił producentem kart graficznej (wcześniej Nividia, teraz będzie ATI) i zapewne chipsetem na płycie głównej. Mam zrobioną kopię lustrzaną partycji systemowej Win7. Czy próba przywrócenia systemu na nowym sprzęcie będzie miała jakąkolwiek rację bytu? Czy system się przy pierwszym uruchomieniu wykrzaczy?

Druga możliwość to wirtualna maszyna, tylko pewnie próba startu takiej kopi zakończy się niepowiedzeniem.

Teraz mogę wyciągać pojedynczo pliki, ale mam też tam kopie programów firmowych, które dobrze byłoby przywrócić w stanie jakim były. Jak nie to trudno. Będzie po prostu więcej pracy.

 

Macie jakiś ciekawszy pomysł?

 

Drzewo katalogów wygląda mniej więcej tak:

screen3br.th.jpg

 

--------edit-------------

z ciekawości zainstalowałem Virtual Boxa na laptopie firmowym żonki (Vista Buissnes 32bit, T5800)

Utworzyłem nową maszynę wirtualną, "zabootowałem" wcześniej utworzoną płytę w systemie Windows 7 64bit - "Dysk naprawy systemu", aby spróbować przywrócić kopie systemu, ale napotkałem taki błąd.

screen5yq.th.jpg

Czyli mam rozumieć, że na zainstalowanym systemie 32 bitowym + virtualbox nie zaemuluje systemu 64 bitowego?

Odnośnik do komentarza

Virtualbox nie emuluje środowiska 64 bit nawet w 64-bitowym systemie, nie mówiąc już o twoim 32 bitowym. 64 bitowe systemy musisz testować na zywym organiźmie ;)

 

Skąd te rewelacje panie kolego? Sprawdziłeś?

Podaj źródło tej tezy.

 

VBox emuluje bez żadnych problemów zarówno środowiska 32 jak i 64 bitowe i to niezależnie od edycji systemu gospodarza, choć przypuszczam że fizyczny procesor dla edycji 64bit będzie wymagany (tego nie sprawdzę z braku sprzętu pre64).

Zresztą proszę bardzo, na szybko postawiony na potrzeby tej odpowiedzi 64 bitowy seven na 32 bitowym 2k3:

 

nowyobrazmapabitowazh.th.pngnowyobrazmapabitowao.th.jpg

 

Inna sprawa, że jest to w przypadku @kosa351 jest to zupełnie bezcelowe.

 

Oczywiście można na upartego próbować przywracać system na innej maszynie niż został on utworzony, zarówno vistra jak i seven są w dużej mierze "hardware independent" ponieważ HAL jest tworzony niejako w locie ale mimo wszystko wypada aby chipset i - co za tym idzie - producent procesora się pokrywały, nadal niestety mogą wystąpić konflikty sterowników które zniweczą takie wysiłki.

Druga sprawa to zestaw dodatków zainstalowany w systemie, jeżeli mówimy o systemie preinstalowanym to będzie on zawierał narzędzia i inne dodatki danego producenta które na drugiej maszynie będą kompletnie nieprzydatne (a innych może po prostu brakować), jest co prawda teoria, że wszystkie dodatki są niepotrzebne i można (powinno się) je wywalić ale jednak typowy user lubi różne widgety, śmieszne programiki itp.

 

Nadal proponuję spróbować zamontowania tego pliku z zestawem "Microsoft Virtual Server" bądź bezpośrednio w siódemce.

Nie trzeba instalować całego MVS wystarczy sam VHD Mount.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza

Witam,

Win 7 Prof był oddzielnie więc na "starym" laptopie był stawiany od zera, bez zbędnego oprogramowania producenta. Procesor w nowym sprzęcie będzie również taki sam jak w starym (i5) więc może model chipsetu będzie z tej samej rodziny.

Jak dla mnie chyba najlepiej byłoby w nowym laptopie postawić od zera 7, a następnie jak proponuje maggreg zamontować kopię starego systemu i na bieżąco poprzenosić potrzebne mi dane.

Na razie dziękuje za podpowiedzi. Jak odbiorę laptopa będę próbował i zapewne dam znać jak poszło.

Odnośnik do komentarza

Virtualbox nie emuluje środowiska 64 bit nawet w 64-bitowym systemie, nie mówiąc już o twoim 32 bitowym. 64 bitowe systemy musisz testować na zywym organiźmie ;)

Bzdura :angry: !Skąd ty wytrzasnąłeś tą herezję? Sam posiadam 64bitowy system z 64bitowym goścmi na Virtualboxie i to nie od niepamiętnych czasów :lol: ...by posiadać 64 bitowego gościa na Virtualbox potrzebny jest 64bitowy procesor - czy system - gospodarz jest 32bitowy czy 64bitowy nie ma znaczenia.I trzeba pamiętać by w BIOSie załączyć wirtualizację sprzętową.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Witam,

dostałem nowego laptopa, ale nie jest to inny model jak pisałem wcześniej. Jest niemalże identyczny, różni się tylko procesorem, zamiast i5-460m jest i5-520m. Bez problemów przywróciłem kopię zapasową z września :D Zakutalizoawłem OS oraz programy. Musiałem tylko ponownie aktywować Officea 2010 Standard oraz system (nowy klucz) z powodu wykrytego nowego sprzętu tj. procesora.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...