Skocz do zawartości

Wolno działający jeden z dysków


DragonFire

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Otóż mam pewien kłopot. Od dwóch miesięcy nie mogę spokojnie pracować na moim, starym xp. Nie wiem, jakim cudem, ale jakoś dwa miesiące temu, przyplątało mi się coś, co spowodowało spowolnienie zapisywania danych na jednym hdd. Codziennie pracuję na ssd, więc jakoś mi to nie przeszkadzało, aż do momentu, kiedy próbowałem skopiować muzykę na ten /nowy, kupiony może miesiąc wcześniej/ dysk. Normalnie prędkości zapisu miałem 120 mb/s, ale przez jakiś syf, mam około 3 mb i czasami bywa, że mniej. Rzecz denerwująca.

 

Może trochę konkretów. W systemie, w którym pracuję/jestem co dnia (win xp sp3 32bit), tamten dysk mocno spowalnia, ale mam na nim także dwa inne systemy (1 jak wyżej i 2 z sp2) i tam nic się takiego nie dzieje.

 

A teraz logi;

FRST;

Addition.txt

FRST.txt

 

OTL;

OTL.Txt

Extras.Txt

 

Gmer;

quick scan; gmer-quick-scan.txt

full scan partycji z systemem; gmer-malware-scan.txt

 

/nie paskudziłem, próbując samemu naprawiać...

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie ma tu żadnych śladów infekcji. Na razie temat przenoszę do Windows, ale nie wykluczam Hardware, mimo że tylko jeden system z kilku rezydujących wykazuje objawy.

 

Nie wiem, jakim cudem, ale jakoś dwa miesiące temu, przyplątało mi się coś, co spowodowało spowolnienie zapisywania danych na jednym hdd. Codziennie pracuję na ssd, więc jakoś mi to nie przeszkadzało, aż do momentu, kiedy próbowałem skopiować muzykę na ten /nowy, kupiony może miesiąc wcześniej/ dysk. Normalnie prędkości zapisu miałem 120 mb/s, ale przez jakiś syf, mam około 3 mb i czasami bywa, że mniej.

(...)

W systemie, w którym pracuję/jestem co dnia (win xp sp3 32bit), tamten dysk mocno spowalnia, ale mam na nim także dwa inne systemy (1 jak wyżej i 2 z sp2) i tam nic się takiego nie dzieje.

A z raportów nic nie wynika. Przy efekcie tylko z poziomu jednego systemu, jeśli już coś miałoby tu mieć wpływ, to któryś z zainstalowanych programów, a może filtry nałożone na dyski twarde przez którąś aplikację. Nie jestem w stanie nic wymyślić tu precyzyjnie.

 

1. Ogólne uwagi na temat zainstalowanych programów:

 

- Zastanowił mnie ten Copy Handler, czy sprawdziłeś szybkość kopiowania przy udziale samego czystego kopiowania Windows bez pomocników?

- Rzuca się w oczy starawy COMODO Internet Security.

- Za dużo defragmentatorów, połowa w stanie czynnym (mogą kolidować): O&O Defrag Professional + PerfectDisk + PuranDefrag + Ultra Defragmenter. Ogranicz się tylko do jednego wybranego.

- Cudaki Cacheman, RAM Kontroler. Takie programy do sztucznego odładowania zajętej pamięci mogą mieć skutki odwrotne do zamierzonych.

 

2. W Dzienniku zdarzeń są błędy tego rodzaju:

 

Application errors:

==================

Error: (01/17/2014 02:31:45 PM) (Source: VSS) (User: )

Description: Błąd Usługi kopiowania woluminów w tle: Wykryto wewnętrzną niespójność podczas próby

kontaktu z autorami usługi kopiowania w tle. Sprawdź, czy Usługa zdarzeń i Usługa kopiowania woluminów w tle

działa poprawnie.

 

Error: (01/17/2014 02:31:45 PM) (Source: VSS) (User: )

Description: Błąd Usługi kopiowania woluminów w tle: autor kopii w tle ContentIndexingService wywołał procedurę RegOpenKeyExW (catalog list), która nie powiodła się, stan: 0x80070002 (przekonwertowany na 0x800423f4).

 

System errors:

=============

Error: (01/17/2014 04:37:54 PM) (Source: Service Control Manager) (User: )

Description: Usługa Menedżer połączeń usługi Dostęp zdalny zakończyła działanie; wystąpił następujący błąd:

%%5

 

Error: (01/17/2014 04:37:54 PM) (Source: Rasman) (User: )

Description: Nie można uruchomić Menedżera połączeń usługi Dostęp zdalny, ponieważ nie można utworzyć buforów.

Uruchom ponownie komputer. Odmowa dostępu.

 

- Błąd VSS: popatrz tu: KLIK.

- Błąd Rasman: był tu wcześniej SEP (wskazują na to odpadki omawiane poniżej), toteż aplikuje się ten opis i komentarz opisujący sprawę z SEP: KLIK

 

3. I usuń sobie drobne szczątki po odinstalowanych SEP i McAfee. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

AV: Symantec Endpoint Protection (Disabled - Up to date) {FB06448E-52B8-493A-90F3-E43226D3305C}
FW: Symantec Endpoint Protection (Disabled) {BE898FE3-CD0B-4014-85A9-03DB9923DDB6}
HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SafeBoot\Network\SepMasterService => ""="Service"
HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SafeBoot\Network\SmcService => ""="Service"
S3 McComponentHostService; "D:\Program Files\McAfee Security Scan\3.8.130\McCHSvc.exe" [x]
D:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\McAfee
D:\Documents and Settings\LocalService\Dane aplikacji\McAfee

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Przedstaw wynikowy fixlog.txt.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...