Skocz do zawartości

Problem z dyskiem


Expert3222

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Pewnego dnia, gdy grałem sobie na komputerze (jakiś miesiąc temu), usłyszałem dziwny dźwięk i komputer się wyłączył. Po ponownym włączeniu działał dobrze i myślałem, że to nic złego. Ale po około tygodniu zaczął się zacinać tzn. robię sobie coś i nagle myszka i klawiatura przestają działać, ekran jest zamrożony, a dioda sygnalizująca pracę dysku w ogóle się nie świeci. Myślałem, że to wina dysku, dlatego zrobiłem skrypt .bat, który cały czas tworzył i usuwał plik (zauważyłem, że komputer zacina się, jak dysk nie pracuje przez ok. minutę) i zadziałało. Ale po tygodniu problem znów się powtórzył. Zwisy komputera były coraz częstsze. W końcu doszło do tego, że zacinał się na etapie ładowania windowsa. Wtedy nie uruchamiałem go przez tydzień. W końcu podjąłem próbę naprawy. Włożyłem płytę z winem XP do napędu CD i usunąłem windowsa z partycji która się zacinała i chciałem zainstalować ponownie. Jednakże komputer zaciął się podczas instalacji. Skanowanie Memtestem pokazało, że z RAMem wszystko ok. Głównie zależy mi na danych z dysku, dlatego próbowałem je odzyskać na różne sposoby: system Live CD (nie da się, bo podczas ładowania komputer się wyłącza), płyta Hirena (na zepsutej partycji jest NTFS) - próbowałem wszystkich programów z niej, nie da się skopiować, mini windows XP się nie ładuje. Dodam jeszcze, że mam 3 dyski podzielone na 5 partycji: 1 dysk to tylko C: i właśnie on nie działa, drugi to G: i E: (na którejś partycji mam 2 windowsa XP i też nie działa) i on chyba działa, trzeci jest podzielony na F: i E: i mam tam WIndowsa 98 (próbowałem z jego poziomu skopiować dane, ale nie odczytuje NTFS, a programy do tego nie działają).

Jak już pisałem, zależy mi bardzo na danych, więc proszę o podanie jakiegoś programu, co jest bootowalny bezpośrednio z płyty i da się skopiować dysk NTFS, albo instrukcja, jak z poziomu windowsa 98 skopiować dane, lub cokolwiek innego, byle tylko odzyskać dane.

Logów nie podaję, bo nie wiem, czy jak instalator usunął mi poprzednią instalację XP, jest sens je robić (jeżeli tak, proszę napisać).

Jeżeli nie podałem jakiejś istotnej informacji, również proszę o jej wskazanie.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...