Skocz do zawartości

Po kilku godzinach pracy wyskakują różne błędy


WinterWolf

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Na Tom's Hardware jest bardzo ale to bardzo ciekawy artykuł o RAM-ie i systemach 64 bitowych. http://www.tomshardware.com/reviews/ram-memory-upgrade,2778.html Proszę sobie poczytać, tam są tabelki i wszystko jest ładnie pokazane. Dla kogoś kto zamierza grać lepiej wziąć sobie 32 bitową wersję Windowsa 7(o ile koniecznie chce się zmieniać) i do domu wystarczy wersja HomePremium w wersji OEM. W Professional jest tak naprawdę dodana możliwość podłączania się do domeny a to nie wydaje mi się potrzebne w domu. Co do samego tematu można sprawdzić też RAM Orthosem ale wydaje mi się że trzeba koniecznie sprawdzić dysk twardy tak jak pisałem wcześniej.

Odnośnik do komentarza

@WinterWolf

 

1. Wprowadź zmianę w Bios, którą proponował Marek.

2. Sprawdź wersję obecną Bios i jeżeli to jest F7 to nie aktualizuj - nowa F8B to Beta i w Twoim przypadku nie wnosi nic istotnego.

3. Czy do karty masz podpięte oba kable zasilające i czy wcześniej oba były wetknięte?

4. Zobacz czy masz starsze drivery do chipsetu niż na stronie Gigabyte`a. Chyba znajdzie się coś na stronie AMD.

5. Na ich stronie masz nowe drivery do audio i LAN.

6. Drivery do karty ze strony AMD ale nie te najnowsze 10.11.

Odnośnik do komentarza

Fakt na dziś - strona wyszukiwania Google przestała się zamrażać po przeinstalowaniu Firefoksa. Podejrzewam, że odpowiedzialne były ustawienia którejś z wtyczek.

 

Memtest trwał ponad 17 h. Żadnych errorów. Poza tym chwilowo jestem bez antywirusa - z powodu ciągłych testów komputer nie ma kiedy popracować bez restartu spokojnie przez 8-9 h i wciąż nie wiem czy to czasem nie była wina Aviry czy nie... Zastanawiam się czy instalować coś w zamian.

 

@MatiK: Wiem, że wystarcza. Ale mnie interesuje tryb zgodności z Win XP, który jest tylko dla wersji Professional i Ultimate. A BOX, bo za dwa lub trzy lata możliwe, że zmienię 32 bity na 64.

 

1. Zmiana w BIOS-ie wprowadzona.

2. Everest mówi, że to F4. Czytam właśnie między innymi o aktualizacjach BIOS-u, żeby uniknąć problemów.

3. Oba kable są podpięte. Oba były podpięte już wcześniej.

4., 5. i 6. To jest pierwszy komputer, na którego budowę miałam jakikolwiek wpływ. Wobec tego jest to też pierwszy komp, do którego szukam na stronach sterowników do czegoś innego niż tylko do karty graficznej. Skompletuję sobie wpierw wszystko i zajmę się aktualizacją. Jak rozumiem do Radeona mam wziąć stery poprzednie, przed 10.11.

Odnośnik do komentarza
i wciąż nie wiem czy to czasem nie była wina Aviry czy nie... Zastanawiam się czy instalować coś w zamian.

 

Możliwe. Ale nie wiem co doradzić. Sam używam NIS ale niestety komercyjny.

 

2. Everest mówi, że to F4.

Zaktualizuj do F7. Po aktualizacji wprowadź ponownie zmiany.

W temacie AHCI.

System był instalowany w trybie IDE. Zmiana trybu w BIOS na AHCI (dotyczy XP) spowoduje brak rozpoznania dysku.

Taka operacja jest możliwa ale wcześniej należy edytować rejestr.

 

EDYTA

Tryb ahci chyba nie jest możliwy na XP. Na XP Pro wogóle brak takiego sterownika. Nie mogę go znaleźć.

 

Jak rozumiem do Radeona mam wziąć stery poprzednie, przed 10.11.

Tak. W wersji 10.11 było już sporo hotfixów. Coś im nie wyszło. Możliwe, że dotyczy to tylko nowych kart.

 

W temacie x32/x64.

Masz 4 GB Ram i dwa wolne sloty. Rozbudowa bez zmiany systemu na x64 nie jest możliwa.

W kwestii driverów.

Masz płytę i kartę oparte o AMD. Niestety dla XP trzeba pobierać indywidualnie sterowniki. W przypadku Vista i W7 jeden plik w Twoim przypadku aktualizuje prawie wszystkie komponenty kompa.

Odnośnik do komentarza

Jestem.

 

@wieslaw531: Zostawię na razie ten AHCI w spokoju. Kupię nowy system i wtedy się tym zajmę.

 

 

Od dwóch dni komputer pracował długie godziny (od 17 do 4 w nocy) bez ani jednej zwiechy czy błędów. Żadnych komunikatów, restartów etc. od czasu deinstalacji Aviry nie zaobserwowałam. Wciąż jestem bez antywira. W weekend postaram się to sprawdzić. Zainstaluję ją na próbę i upewnię się w ten sposób (mam nadzieję) czy to była jej wina. Dziś komp także nie sprawiał problemów choć pracuje krócej niż wczoraj (dopiero 7h). Czas pokaże czy to trwała poprawa czy tylko cisza przed burzą.

 

Póki co jestem w trakcie pobierania sterowników i czytania o nich. Wciąż się nieco w nich gubię i nie do końca jeszcze wiem co do czego, więc trochę zajmie mi ta aktualizacja, ale chcę to zrobić sama na spokojnie, by potem zapamiętać to na przyszłość.

 

 

Chwilowo chciałabym wszystkim serdecznie podziękować za cierpliwość i poświęcony czas. Jak na razie wszystko wydaje się działać poprawnie. Zgłoszę się jeśli okaże się, że znowu sobie coś zepsułam :) Raz jeszcze dziękuję - uświadomiliście mi jak wiele jeszcze muszę się nauczyć :)

Odnośnik do komentarza

Wciąż jestem bez antywira

Hmm... Wydawało mi się, że Avirę odinstalowałaś a pozostał Ci Comodo Internet Security czyli Antywir, Firewall i chyba Antymalware w jednym - chyba, że podczas instalacji tego pakietu można wybrać komponent do zainstalowania, nie wiem... Jeśli nadal masz cały pakiet CIS to po co Ci Avira? To prosty przepis na powtórkę z rozrywki.

 

Jeśli nie masz CIS to może powinnaś rozważyć założenie dodatkowego konta i zmienić jego typ na 'z ograniczeniami' lub 'standardowe' i na nim pracować?

#3 https://www.fixitpc.pl/topic/1031-dodatkowe-konto-administratora-w-trybie-awaryjnym/page__view__findpost__p__7560

#7 https://www.fixitpc.pl/topic/1031-dodatkowe-konto-administratora-w-trybie-awaryjnym/page__view__findpost__p__7683

 

BTW

Sprzątałaś po usunięciu Awiry? :)

http://www.avira.com/en/support-download-avira-registrycleaner

Odnośnik do komentarza

Podczas instalacji CIS jest opcja wyboru czy chcę instalować antywirusa czy nie. Nigdy go nie instaluję. Po to mi była Avira :) Nigdy wcześniej też nie zdarzały mi się żadne tego typu problemy. Możliwe, że odpowiedzialna była któraś z ostatnich aktualizacji Aviry, nie wiem. Teraz chcę po prostu tylko przeprowadzić test w weekend. Jeśli nastąpi powtórka to Avira wyleci i na jakiś czas znajdę sobie innego antywirusa.

 

Po deinstalacji Aviry użyłam ichniego Registry Cleanera, także zostało posprzątane :)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...