Skocz do zawartości

Problem po formacie WIN7


ObawiamSie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie.

Wczoraj postanowiłem pierwszy raz sformatować Windowsa 7, którego miałem zainstalowanego na swoim komputerze.

Sformatowałem wszystkie trzy dyski jakie miałem i postawiłem system na nogi od początku.

Trochę mi to czasu zajęło, bo pierwszy raz się bawiłem z tym systemem w instalację.

Po uruchomieniu zainstalowałem sterowniki od napędu, karty graficznej. Komputer dalej pozostawał bez internetu oraz dźwięku, więc przypomniałem sobie, że posiadam sterowniki z płyty głównej..

Uruchomiłem płytkę, wyskoczyło mi okienko, że wszystkie potrzebne sterowniki są właśnie instalowane, więc tutaj odetchnąłem z ulgą.Lecz po kilku minutach komputer się zrestartował i wyskoczyło mi takie okienko jak w linku z obrazka :

http://www.asrock.com/support/faq/20060721-05.gif

Rzecz jasna nie jest to z mojego komputera bo nie zdążyłem nawet zdjęcia pstryknąć, bo po tym komunikacie system przechodził dalej do czarnego ekranu z komunikatem :

"Generate Serial ATA Driven Diskette [Y/N]"

No supported drive found: Floppy 1.44MB 

Reboot system now Press any key to continue...

 

I tak za każdym razem, czy wciskałem Y czy wciskałem N, system na nowo się uruchamiał z tym czarnym okienkiem i komunikatami. Co dziwne.. dziwnym trafem udało mi się uruchmić system bez tego kominikatu i wyskoczyła mi wiadomość, że wszystkie sterowniki zostały zainstalowane pomyślnie.. I ja już nie wiem co mam robić, o co chodziło z tym komunikatem zaznaczonym na czarno powyżej ? Kilka razy w BIOS zmieniłem IDE na "enabled" bo tak radzili na zagranicznym forum, ale to nic nie pomagało. Skąd mam wiedzieć czy faktycznie system nie przeoczył tego jednego sterownika i że nie muszę nic już instalować?

Jako floopy spróbowałem użyć pendrive'a, ale też nie podziałało. A wszystko normalnie działa...

Tu jest ten temat : http://www.tomshardware.co.uk/forum/273099-45-seria-kind-urgent

Płyta główna jaką posiadam to ASRock H61M-HVS

Mam nadzieję, że wszystko opisałem zrozumiale, inaczej nie potrafię .

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Wydaje mi się, że odpaliłeś płytę i wybrałeś opcję - instaluj wszystko.

Komunikat o którym piszesz dotyczy tworzenia dyskietki ze sterownikami kontrolera dysku SATA dla starszych systemów np. XP gdzie przy stawianiu systemu należy wybrać F6 i wskazać ten napęd w celu zainstalowania sterowników.

 

W przypadku W7 całkowicie zbędne.

Odinstaluj przez programy i funkcje + restart.

 

W jakim stanie jest system i hardware - wklej dwa obrazki - KLIK p. 1 oraz p. 3 ale tu rozwiń gałąź Kontrolery IDE/ATAPI oraz dyski.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...