Skocz do zawartości

Nie otwiera się większość obrazków / TuneUp w boot.ini


Przemo15PL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od pewnego czasu zmagam się z problemem nieotwierania się obrazków w przeglądarce Mozilla Firefox jak i Internet Explorer. Np. jeśli są ogłoszenia na serwisach ogłoszeniowych to nawet miniaturki zdjęć tych ogłoszeń nie otwierają się. Moja wersja Moziili Firefox to 26.0. Głównie zależy mi, aby to na tej przeglądarce otwierały się obrazki i zdjęcia. Z przeglądarki Internet Explorer praktycznie nie korzystam. Dodatkowo nie działa mi nawet Allegro. Gdy próbuję wejść na Allegro to strona się nie otwiera i wyskakuje komunikat "Błąd wczytywania strony - połączenie zostało zresetowane". Na drugim komputerze jest wszystko ok. Nie wiem czy to ma znaczenie ale mam wolne 10GB z 65GB na dysku C (systemowym). Mój system to Windows XP Home Edition SP3 ze wszystkimi aktualizacjami. O, i jak już założyłem temat to przy okazji zapytam o inną rzecz. Przy każdym włączaniu systemu wyskakuje mi ekran wyboru systemów, ale po 3 sekundach sam znika i system włącza się dalej. Wiem jak to wyłączyć i nie raz to robiłem, ale niestety po kolejnym restarcie komputera jest to samo. Mój plik boot.ini wygląda tak:

 

[boot loader]

timeout=3

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Home Edition" /noexecute=optin /fastdetect /TUTag=IY1RCV

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Home Edition (TuneUp Backup)" /noexecute=optin /fastdetect /TUTag=IY1RCV-BAK /Kernel=TUKernel.exe

 

Przyznam, że kiedyś bawiłem się programem TuneUp Utilities, ale teraz nie wiem jak zrobić żeby komputer widział tylko ten prawdziwy system (ten pierwszy w pliku boot.ini), nie zmodyfikowany przez program TuneUp. Co musiałbym zmienić w tym pliku, żeby ten ekran przestał mi się włączać?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Mój system to Windows XP Home Edition SP3 ze wszystkimi aktualizacjami. O, i jak już założyłem temat to przy okazji zapytam o inną rzecz. Przy każdym włączaniu systemu wyskakuje mi ekran wyboru systemów, ale po 3 sekundach sam znika i system włącza się dalej. Wiem jak to wyłączyć i nie raz to robiłem, ale niestety po kolejnym restarcie komputera jest to samo.

Plik boot.ini powinien zostać doprowadzony do takiej formy:

 

[boot loader]

timeout=3

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Home Edition" /noexecute=optin /fastdetect

 

Opisz w jaki sposób "wyłączasz" podwójny wybór w menu oraz czy TuneUp jest nadal zainstalowany i aktywny.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Opisz w jaki sposób "wyłączasz" podwójny wybór w menu oraz czy TuneUp jest nadal zainstalowany i aktywny.

 

Wchodzę w Mój komputer > Wyświetl informacje o systemie > zakładka Zaawansowane > w polu Uruchamianie i odzyskiwanie klikam Ustawienia > i odznaczam ptaszek przy polu Czas wyświetlania listy systemów operacyjnych.

 

TuneUp już dawno odinstalowany i nieaktywny, chyba że zostały po nim jakieś resztki, ale wątpię.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...