Skocz do zawartości

Knoppix - Uruchomienie z płyty


jarecki007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam Vistę 64 i bardzo bym chciał uruchomić system KNOPIX z płyty. Ściągnąłem wersję 6.3 i nagrałem na płytkę CD tak to wygląda Mój link

oraz pokarzę zawartość płytki proszę Mój link 2

zmieniłem w boot menu na CD ROM ale dalej ładuje mi się mój docelowy system czyli system Vista 64 a jak kliknę na ikonę KNOPIXA jak jest płytka włożona w napędzie to odsyła mnie do jakiejś stronki internetowej z informacją o knopixie, jak mogę to uruchomić?, czy jest polska wersja takiego oprogramowania?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

A jak nagrywałes tego Knopixa?

Bo wszelakie obrazy ISO, należy nagrywać bardzo wolno max. 8

Sprawdź też czy zabutuje z płytki Winda.

nagrywałem x40 teraz nagrywam raz jeszcze x8 zaraz spróbuję ponownie i się odezwę

 

A jak nagrywałes tego Knopixa?

Bo wszelakie obrazy ISO, należy nagrywać bardzo wolno max. 8

Sprawdź też czy zabutuje z płytki Winda.

Nagrałem x8 ustawiłem boot CD ROM i dalej nic ciągle ładuje się Vista :(

Odnośnik do komentarza

czy jest polska wersja takiego oprogramowania?

Tak, http://knoppix.7thguard.net/content/view/3/4/

To ma w sobie język polski.

 

Skąd pobierałeś obraz z LiveCD?

Polecam to źródło: ftp://sunsite.icm.edu.pl/pub/Linux/distributions/knoppix/ADRIANE-KNOPPIX_V6.2.1CD-2010-01-31-EN.iso

 

Bo wszelakie obrazy ISO, należy nagrywać bardzo wolno max. 8

Dla tej samej nagrywarki = bez znaczenia.

To się tyczy tylko przypadków, gdy nagraną płytę będziemy odtwarzać na starszym sprzęcie, w szczególności odtwarzaczach audio czy DVD, gdzie przecież nie wsadzisz Linuksa. ;)

O ile nagrywarka bądź płytki nie są uszkodzone...

 

Czym to wypalałeś, preferowany: http://www.download.net.pl/13303/Active-ISO-Burner/

Odnośnik do komentarza

Nie wiem nie pamiętam skąd to ściągałem również nie kontrolowałem żadnej sumy kontrolnej bo nie wiem co to znaczy :( stosuję płytki MSONIC jakieś no name ale nigdy nie miałem z nimi problemów boot wind sprawdziłem startuje bez problemu płyte wypalałem normalnym programem Nero jako dane wskazałem iso załadowane do deamona pokazały się pliki jakie zawierało to iso i nagrałem to wszystko teraz ściągam nowego knopx Dawids28 zobaczymy co z tego wyniknie

Odnośnik do komentarza

Dla tej samej nagrywarki = bez znaczenia.

To się tyczy tylko przypadków, gdy nagraną płytę będziemy odtwarzać na starszym sprzęcie, w szczególności odtwarzaczach audio czy DVD, gdzie przecież nie wsadzisz Linuksa. ;)

O ile nagrywarka bądź płytki nie są uszkodzone...

 

panie Dawidzie, niech pan łaskawie poczyta zalecenia uzytkowników linuxa, na jakimkolwiek forum, co do prekosci nagrywania obrazów ISO linuxa. Nie trzeba byc alfa i omegą, żeby wiedzieć, ze mała prędkość zapisu = dokładność zapisu.

 

@jarecki, jest jeszcze jedna kwestia, czy pobrany plik nie jest przypadkiem spakowany.

Daruj sobie Nero do nagrywania.

Odnośnik do komentarza

Prosze KLIK

Na stronie pod pozycją Download jest również język polski do programu. Spolszczenie należy wrzucic po instalacji programu do C/imgburn/language

Potem po uruchomieniu programu. Wybierasz zakładke Tools/Settings i w okienku zmieniasz język na polski

I jeszcze jedno: w czasie instalacji programu odznacz opcje ASKcom

 

jeśli bedą potrzebne dalsze instrukcje: jak wypalić ISO, pisać śmiało

Odnośnik do komentarza
panie Dawidzie, niech pan łaskawie poczyta zalecenia uzytkowników linuxa, na jakimkolwiek forum, co do prekosci nagrywania obrazów ISO linuxa. Nie trzeba byc alfa i omegą, żeby wiedzieć, ze mała prędkość zapisu = dokładność zapisu.

Czytałem, wiem, co piszę.

Jak sprzęt jest dobry, to musi działać, nie tu bym szukał błędu.

Wielokrotnie nagrywałem różnego rodzaju LiveCD i z tym nie miałem problemu.

Odnośnik do komentarza
Wiem Dawidzie nalezysz do wybranych więc Tobie nagrywa sie wszystko z najwiekszym speedem.

@jarecki zle nagrywał obraz ISO przy uzyciu Nero

Jak sprzęt jest dobry, a jest dobry, bo na złym się Visty x64 nie postawi, to nie będzie problemów.

Jeśli napęd zły, to będzie "strajkował" przy wszystkim, a nie tylko przy lustrach.

Płytki jakiś no-name, ale jeśli do tej pory działały, to nie powinieneś mieć większych problemów, chociaż oczywiście zmniejszenie szybkości nagrywania zmniejsza prawdopodobieństwo złego zapisu (na przyszłość: stosuj płyty firm Sony, Verbatim, TDK).

To są problemy, mam nadzieję, lat minionych, nagranie CD nie wymaga super-nowoczesnego sprzętu ;)

Odnośnik do komentarza

Kolego a czy Ty czasem nie wypaliłeś płyty w nero jako dane i wrzuciłeś obraz jako plik?

Plik iso w nero otwiera się albo przez dwuklik, albo w nero

Plik->otwórz "skrót CTRL+O" i wyszukujesz tego obrazu ISO.

Bo jak się nagra płytę jako dane i wrzuci się plik to nie będzie to działało.

chyba coś źle robię z tym nagrywaniem teraz jeszcze raz użyłem programu Nero ale tym razem Nero Burning jak to piszę właśnie się nagrywa wskazałem ten pobrany obraz iso i się nagrywa zobaczymy pytanie co powinienem mięć na płycie jak pokazałem w pierwszym moim poście obraz? czy rozpakowane dane z tego obrazu ? ja to wcześniej nagrywałem jako dane jak napisałeś teraz zobaczymy co mi się nagra

 

Jak sprzęt jest dobry, a jest dobry, bo na złym się Visty x64 nie postawi, to nie będzie problemów.

Jeśli napęd zły, to będzie "strajkował" przy wszystkim, a nie tylko przy lustrach.

Płytki jakiś no-name, ale jeśli do tej pory działały, to nie powinieneś mieć większych problemów, chociaż oczywiście zmniejszenie szybkości nagrywania zmniejsza prawdopodobieństwo złego zapisu (na przyszłość: stosuj płyty firm Sony, Verbatim, TDK).

To są problemy, mam nadzieję, lat minionych, nagranie CD nie wymaga super-nowoczesnego sprzętu ;)

z posiadanym obecnie napędem nie mam żadnych problemów co do płyt dostosuję się nie wiedziałem że to takie istotne :(

 

Prosze KLIK

Na stronie pod pozycją Download jest również język polski do programu. Spolszczenie należy wrzucic po instalacji programu do C/imgburn/language

Potem po uruchomieniu programu. Wybierasz zakładke Tools/Settings i w okienku zmieniasz język na polski

I jeszcze jedno: w czasie instalacji programu odznacz opcje ASKcom

 

jeśli bedą potrzebne dalsze instrukcje: jak wypalić ISO, pisać śmiało

dziękuję na razie popatrzę z tym Nero Burning i zobaczymy jestem prawie pewny że za pomocą Nero da się to dobrze nagrać i że robię coś źle ale to są tylko moje odczucia zobaczymy.

Odnośnik do komentarza

z posiadanym obecnie napędem nie mam żadnych problemów co do płyt dostosuję się nie wiedziałem że to takie istotne :(

Nie narzekaj :D

Różnica w cenie bardzo niska, a przynajmniej masz pewność, że płyty potem odczytasz.

Ostatnio trafiłem na jakieś niewyważone chińskie gówno, które myślałem, że napęd rozsadzi. ;)

Problemy z odczytem z badziewi także się zdarzają.

 

//EDIT

Wywaliłem zbędne posty o problemach z ImageShackiem i zamieszczaniem obrazków.

Połączyłem posty pisane jeden pod drugim.

Odnośnik do komentarza

Dziękuje za posprzątanie po mnie miałem problemy ze wstawianiem miniaturek do tej pory nie wiem jak to się robi to końca zatem sorki z kłopot ale najważniejsze że ADRIANE odpaliła wypaliłem za pomocą Nero Burning i ruszyło super choć widziałem inny chyba knopix bo jak tutaj się uruchomił to tylko pojawiły się punkty od 0 do 10 z wyborem poszczególnych funkcji np www czy email a nie ma czegoś takiego aby zobaczyć tapetę i normalne folderki? było by super bo dla przeciętnego użytkownika a ja takim jestem ciężko się poruszać w wersji hmm jak to nazwać tekstowej a jeszcze na dodatek myszka tam nie działa musiałem resetem wychodzic ale i tak się cieszę że ruszyło czyli mój błąd przy wypalaniu ISO na to wychodzi :(

Odnośnik do komentarza

Dana wersja linuxa nie na każdym komputerze działa. Ja używając live CD często mam z tym do czynienia. Np na jednym komputerze nie działa knoppix a na innym działa oryginalna płyta teoretycznie ponieważ była od laptopa a na tym samym komputerze uruchamia się slax albo ubuntu. Znowu na innych komputerach nie działa ubuntu a działa knoppix.

 

Ten konppix co ja mam to normalnie działa w "interfejsie" graficznym

 

Tutaj masz fajną stronkę którą polecam osobiście ponieważ jest na niej sporo przydatnych rzeczy

KLIK

Odnośnik do komentarza

Nie trzeba byc alfa i omegą, żeby wiedzieć, ze mała prędkość zapisu = dokładność zapisu.

Mit. Sporo zależy od napędu i jego firmware. W firmware napędu są zapisane strategie zapisu dla różnych płyt i jeśli napęd daną płytę rozpozna prawidłowo, to wtedy może się okazać, że jest dokładnie na odwrót. Przeważnie strategie dla większych szybkości są bardziej dopracowane niż te dla mniejszych. Poza tym część płyt nie lubi małych prędkości przy zapisie. Ogólnie rzecz biorąc na tym etapie szybkość zapisu nie powinna mieć znaczenia. Może mieć znaczenie, jeśli chodzi o występowanie błędów w plikach, ale mało prawdopodobne, żeby kilka razy błąd pojawił się w tym samym miejscu. Raczej płyta nie została nagrana jak należy.

Odnośnik do komentarza

Mit. Sporo zależy od napędu i jego firmware. W firmware napędu są zapisane strategie zapisu dla różnych płyt i jeśli napęd daną płytę rozpozna prawidłowo, to wtedy może się okazać, że jest dokładnie na odwrót. Przeważnie strategie dla większych szybkości są bardziej dopracowane niż te dla mniejszych. Poza tym część płyt nie lubi małych prędkości przy zapisie. Ogólnie rzecz biorąc na tym etapie szybkość zapisu nie powinna mieć znaczenia. Może mieć znaczenie, jeśli chodzi o występowanie błędów w plikach, ale mało prawdopodobne, żeby kilka razy błąd pojawił się w tym samym miejscu.

 

A istnieje jakiś pojęcie opcjonalnych przedziałow predkości? Takich które w sposób najdokładniejszy nagraja materiał?

 

Raczej płyta nie została nagrana jak należy.

 

To juz wiem.

Odnośnik do komentarza

Przy starcie (to jest w pierwszym oknie, jakie zobaczysz), wpisujesz po boot: takie coś: knoppix lang=pl desktop=kde

 

Jeszcze raz odsyłam

http://knoppix.7thgu...ntent/view/3/4/

 

post-25-0-70869900-1290374402_thumb.png

działa działa działa tego momentu gdzie to wpisać nie mogłem wychwycić ale się cieszę super teraz już tylko dwie sprawy jak jestem sobie w tym konopix i włączę internet czy mój program antywirusowy zainstalowany chroni mój komputer ? chyba nie bo go nie widzę i jeszce jedno czy mógł bym przenieść jakoś ten obraz na mojego pendraiva żeby startował z niego zamiast z płyty? jak to zrobić? ale i tak WIELKIE DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM jest mi to potrzebne do nauki

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...