Skocz do zawartości

Qone8.com - Problemy z plikiem binarnym lub zależnymi plikami DLL


Rekomendowane odpowiedzi

Podczas instalacji aktualizacji do  KMPlayer - 3.7.0.113 wyraziłem zgodę na zainstalowanie wyszukiwarki Qone8.com, ponieważ nie jestem doświadczonym użytkownikiem, a tym samym nie mogłem wtedy przewidzieć, czym będzie skutkować ta instalacja.  Próbowałem ją usunąć za pomocą  Emsisoft  HiJackFrre ( 4.5.0.10 )  :  bez powodzenia,  z komunikatem po skończonym skanowaniu   " Reg Svr 32  -  nie można załadować modułu C : \ Program,  upewnij się, że plik binarny jest przechowywany w określonej ścieżce lub zdebuguj go  /  nie można odnaleźć określonego modułu. Zainstalowałem więc Revo Uninstaller Pro i za pomocą opcji " wymuszona deinstalacja "  skasowałem wszystkie pliki związane z Qone8.com. To, co sam potrafiłem zrobić skutkuje tym, że przeglądam internet z interfejsu modern UI z wyszukiwarką Bing, natomiast już samo kliknięcie ikony internet na desktopie powoduje wpis do rejestru : PUP. Optional..... ( zrzut ekranu )

Prosiłbym o pomoc.

OTL.Txt

post-12141-0-12500000-1388261793_thumb.png

post-12141-0-23437500-1388261922_thumb.png

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Tu są prawdopodobnie zmodyfikowane skróty LNK przeglądarki Internet Explorer (dopisana komenda uruchomienia tego specyficznego URL). Przechodzimy do usuwania, przeglądarka IE ma być zamknięta podczas wykonywania punktów 1+2:

 

1. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Page_URL = http://start.qone8.com/?type=hp&ts=1382628629&from=cor&uid=HitachiXHTS547550A9E384_J1120021CPSSYACPSSYAX
HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://start.qone8.com/?type=hp&ts=1382628629&from=cor&uid=HitachiXHTS547550A9E384_J1120021CPSSYACPSSYAX
StartMenuInternet: IEXPLORE.EXE - iexplore.exe
SearchScopes: HKLM - DefaultScope {33BB0A4E-99AF-4226-BDF6-49120163DE86} URL = http://start.qone8.com/web/?type=ds&ts=1382628629&from=cor&uid=HitachiXHTS547550A9E384_J1120021CPSSYACPSSYAX&q={searchTerms}
SearchScopes: HKLM - {33BB0A4E-99AF-4226-BDF6-49120163DE86} URL = http://start.qone8.com/web/?type=ds&ts=1382628629&from=cor&uid=HitachiXHTS547550A9E384_J1120021CPSSYACPSSYAX&q={searchTerms}
SearchScopes: HKCU - {33BB0A4E-99AF-4226-BDF6-49120163DE86} URL =
SearchScopes: HKCU - {51BCC7B1-3642-4753-9589-1AB5C0C58671} URL =
Task: {5B951337-3C99-47B9-8729-0FD1AB453394} - System32\Tasks\{F46D1EA9-6801-4AD5-8E6C-84150A95B3F9} => Iexplore.exe http://ui.skype.com/ui/0/6.1.0.129/pl/abandoninstall?page=tsProgressBar
Task: {9D447CBD-1D5B-4833-AB8E-63636A359F31} - System32\Tasks\Norton Management\Norton Error Processor => C:\Program Files (x86)\Norton Management\Engine\3.2.0.19\SymErr.exe
Task: {A622BC1A-D04B-4F12-9C92-0BB14F481FA6} - System32\Tasks\{2C0CC96A-A17B-4789-AE88-9F61D38D6774} => Iexplore.exe http://ui.skype.com/ui/0/6.1.0.129/pl/abandoninstall?page=tsProgressBar
Task: {C4DAC84E-2A3C-4C8E-8058-5546DCCE5BF3} - System32\Tasks\Norton Management\Norton Error Analyzer => C:\Program Files (x86)\Norton Management\Engine\3.2.0.19\SymErr.exe
Task: {C748F345-71BE-485A-836A-E1CC0391252B} - System32\Tasks\{9AF1936A-D2BE-45D9-9107-24707BB2A18C} => Iexplore.exe http://ui.skype.com/ui/0/6.2.59.106/pl/abandoninstall?page=tsProgressBar

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Powstanie plik fixlog.txt.

 

2. Uruchom AdwCleaner. Zastosuj Szukaj, a po tym Usuń. Powstanie folder C:\AdwCleaner z raportem z usuwania.

 

3. Zrób nowy skan FRST (bez Addition). Dołącz plik fixlog.txt i log utworzony przez AdwCleaner.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Przeglądałem dziesiątki postów na forum i nie zauważyłem, by ktokolwiek z użytkowników miał jakiekolwiek problemy z umieszczeniem pliku fixlist.txt obok narzędzia FRST. Nie widzę u siebie tego narzędzia. Pliki skanu FRST z Addition  zapisałem w Moich Dokumentach i jest w nich adres : Running From  C:\ Users......\ IE \ MIGG1TP5, a po odhaczeniu opcji ukryj chronione pliki systemu operacyjnego kieruje do pliku txt. Na dysku C jest utworzony katalog FRST z folderami Hives, Logs i Quarantine ( zapisałem w nim fixlist.txt ), ale po kliknięciu nie uruchomia on tego narzędzia. Strasznie to stresuje, bo wychodzi na to, że mam problemy z zupełnymi podstawami.  Czy byłby wystarczający log utworzony przez AdwCleaner i nowy skan FRST ?

Odnośnik do komentarza

Rzeczywiście, nie zauważyłam, że uruchomiłeś FRST z bardzo dziwnego miejsca (tymczasowa lokalizacja IE):

 

Running from C:\Users\Grażyna\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\IE\MIGG1TP5

 

Pobierz FRST ponownie i zapisz na Pulpicie. Wtedy możesz dopiero utworzyć plik fixlist.txt, który również ma być na Pulpicie. Plik fixlist.txt musi być w tym samym folderze co FRST, w przeciwnym wypadku funkcja Fix w FRST nic nie zrobi (nie znajdzie pliku skryptu).

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Adwcleaner zjadł moją nazwę użytkownika i nie mogłem się zalogować, stąd nowa nazwa. Wolałbym dotychczasową, oczywiście gdyby była taka możliwość. Pozamieniał także niektóre ustawienia, muszę się w nich zorientować. Najważniejsze jednak, że już nie muszę oglądać bzdurnej wyszukiwarki < start. gone8.com > Dziękuję.

 

Załączone pliki. Zapisały się dwa : [RO] oraz [sO], załączam więc oba

Fixlog.txt

FRST.txt nowy.txt

AdwCleanerR0.txt

AdwCleanerS0.txt

Odnośnik do komentarza

Adwcleaner zjadł moją nazwę użytkownika i nie mogłem się zalogować, stąd nowa nazwa. Wolałbym dotychczasową, oczywiście gdyby była taka możliwość. Pozamieniał także niektóre ustawienia, muszę się w nich zorientować.

To w ogóle nie miało mieć miejsca (nigdy na forum się nie zdarzyło) i nie widzę żadnych oznak, by AdwCleaner uszkodził konto. Co więcej, tu nie ma widocznej "nowej nazwy użytkownika". Wszystkie podane logi są z tego samego konta co poprzednio, czyli Grażyna. Pierwszy log z FRST podany na samym początku:

 

Ran by Grażyna (administrator) on KOMPUTERMORUSEK on 30-12-2013 20:03:36

Running from C:\Users\Grażyna\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\IE\MIGG1TP5

 

Obecny log tu właśnie podany:

 

Ran by Grażyna (administrator) on KOMPUTERMORUSEK on 02-01-2014 19:54:45

Running from C:\Users\Grażyna\Desktop

 

Opisz mi dokładnie co się stało po resecie, co widziałeś i o co Ci chodzi z nową nazwą i ustawieniami. Ja nie widzę nic z tego co opisujesz.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Mój ostatni post rzeczywiście nie jest czytelny, spróbuję wyjaśnić.

Moja nazwa użytkownika dotyczyła forum fixitpc, a nie konta Grażyna ( administrator ). Po resecie nie mogłem zalogować się na forum, by przesłać logi FRST i AdwCleaner. Link do logowania przestał być klikalny, otworzony z menu kontekstowego po wpisaniu danych logowania skutkował komunikatem ze strony sieci Web " Nie wpisano nazwy użytkownika "

Załączona miniatura

post-12141-0-43750000-1388944754_thumb.png

 

Po naprawdę wielu próbach zarejestrowałem się ponownie , zmieniając nazwę użytkownika na Marek3 i wysłałem logi, bez czytelnego opisu problemów z logowaniem. Jednak następnego dnia ( i następnego ) próba zalogowania się na forum generowała ten sam komunikat " nie wpisano nazwy użytkownika ", więc w sumie oba moje konta są zablokowane.

Do tej pory internet przeglądałem w wersji modern (W 8.1) i desktop z paskiem narzędzi Google Toolbar. Po resecie kafelkowa wersja przestała działać, otwiera się wersja desktopowa. Pamiętam, że po przejściu z W 8 na W 8.1 musiałem poprzez aplikację Sklep aktywować od nowa wszystkie kafelki, więc w tym wypadku pewnie będę musiał na nowo zainstalować internet. Znalazłem jednak obejście. Mam zainstalowaną kafelkową aplikację " Moje Lektury " i za jej pomocą mogę powrócić do wersji modern, a co najważniejsze, nareszcie się zalogować na forum fixitpc.

Załączona miniatura

post-12141-0-56250000-1388946922_thumb.png

 

W sumie : czy użyć TFC - Temp Cleaner ? Wyczyścić foldery przywracania systemu ?

Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Nie zrozumiałam o Ci chodzi z tymi kontami. Konto Marek3 potem połączę z kontem Marek2, by nie było duplikatu.

 

Do tej pory internet przeglądałem w wersji modern (W 8.1) i desktop z paskiem narzędzi Google Toolbar. Po resecie kafelkowa wersja przestała działać, otwiera się wersja desktopowa.

Jest dla mnie zupełnie niejasne co się stało i dlaczego.

 

1. Wersja Modern UI: na czym polega jej niedziałanie? Może wypróbuj kroki z tego artykułu: KLIK.

 

2. Wersja Desktop: w Opcjach Internetowych wyczyść pliki tymczasowe.

 

Podaj rezultaty czy są jakieś zmiany.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Wszystko działa. Wpisałem The Windows Club do ulubionych, jest tam sporo rzeczy ciekawych. Modern UI został przywrócony, a po przypięciu Internet Explorer do paska zadań jest na Desktopie z paskiem narzędziowym Google. Mało istotny drobiazg polega na tym, że trzeba każdorazowo odświeżyć stronę logowania - dotyczy tylko Desktopu. Korzystam często z przeglądarki Lizardtech Dj Vu, w niej czasami też coś nie działało, a potem wszystko wracało do normy.

 

Za udzieloną pomoc bardzo, bardzo dziękuję i serdecznie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Mało istotny drobiazg polega na tym, że trzeba każdorazowo odświeżyć stronę logowania - dotyczy tylko Desktopu.

Czy wyczyściłeś pliki tymczasowe? Zastosuj także odświeżenie strony poprzez kombinację CTRL+F5 (omija cache).

 

 

W ramach zakończenia:

 

1. Przez SHIFT+DEL skasuj OTL i FRST oraz folder C:\FRST. W AdwCleaner zastosuj opcję Odinstaluj.

 

2. Wyczyść foldery Przywracania systemu: KLIK.

 

3. Zaktualizuj Adobe Reader X (10.1.8) MUI.

 

PS. Konta forumowe połączę wolnej chwili, gdy się zaloguję do panelu ACP.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...