Skocz do zawartości

Jak podzielić internet?


heross2

Rekomendowane odpowiedzi

Ok. Wszystko zostało wyjaśnione. Protokoły WPA/WPA2 są w sp3, to ślepy zaułek. Problem jest w sprzęcie lub sterownikach karty sieciowej. Miałem podobny przypadek ale tylko raz i zupełnie nie pamiętam z jakim sprzętem. Ostatnie zadanie. Zbliż się z laptopem jak najbliżej routera i zobacz czy nie widzi sieci. U mnie banglało z 10 centymetrów, też nic nie widział a z bliska zobaczył.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Tak jak pisałem temat czytałem wyrywkowo.

Widziałem w ustawieniach routera info o tym protokole.

We właściwościach karty sieciowej musisz sprawdzić czy masz ten protokół. Jeżeli nie to należy go doinstalować.

Ale to tylko przypuszczenie. Jak pisałem tylko wciąłem się w ten temat. Nie mam teraz dostępu do XP i nie korzystam z łączy bezprzewodowych.

Odnośnik do komentarza

Na ile znam się na sieciach wifi, to zastosowany protokół szyfrowania nie powinien mieć wpływu na widoczność sieci. Fakt, że laptop nie wykrywa żadnej, a telefon kilka w mojej opinii świadczy o problemie sprzętowym. Spróbuj za radą KSU umieścic laptop jak najbliżej routera. Jeśli masz uszkodzoną/odłączoną antenę to z kilkunastu cm coś powinna mimo wszystko złapać.

Odnośnik do komentarza

Ok. Wszystko zostało wyjaśnione. Protokoły WPA/WPA2 są w sp3, to ślepy zaułek. Problem jest w sprzęcie lub sterownikach karty sieciowej. Miałem podobny przypadek ale tylko raz i zupełnie nie pamiętam z jakim sprzętem. Ostatnie zadanie. Zbliż się z laptopem jak najbliżej routera i zobacz czy nie widzi sieci. U mnie banglało z 10 centymetrów, też nic nie widział a z bliska zobaczył.

 

Zbliżyłem maksymalnie jak można i nic.

Odnośnik do komentarza

Podłącz lapka kablem zamiast stacjonarnego. Przy pomocy programu http://www.drivereasy.com/ zaktualizuj sterowniki karty sieciowej. Niczego więcej nie aktualizuj bo program potrafi czasem namieszać w sterownikach. Po aktualizacji restart.

 

No więc podłączyłem lapka pod internet, zainstalowałem niezbędne sterowniki i zrestartowałem go. Niestety nic z tego. Laptop dalej nie wykrywa żadnej sieci. Przedstawię screeny, bo po aktualizacji sterowników wyskoczył mi pewien komunikat, z którym nie wiem co zrobić, a może on być znaczący w tej sytuacji. Dodam jeszcze screena z aktualnym sterownikiem, oraz screen z moją prywatną sugestią, że może w ustawieniach zaawansowanych karty sieciowej coś pozmieniać? dam screena o co mi chodzi. Chodzi o tą tabelkę, może tam coś jest nie tak? 

post-11488-0-37500000-1388401989_thumb.jpg

post-11488-0-17187500-1388402017_thumb.jpg

post-11488-0-65625000-1388402072_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Udało mi się zdobyć laptopa z identyczną kartą wfif pracującego pod kontrola Windows XP HE SP3. Wprawdzie mam starszy sterownik, ale biorąc pod uwagę, że aktualizacja nie rozwiązała problemów nie powinno to mieć istotnego wpływu:

post-4746-0-53125000-1388510892_thumb.png

W normalnej sytuacji widocznych jest kilka sieci:

post-4746-0-21875000-1388511197_thumb.png

Odłaczyłem kabelki, żeby zasymulować sytaucje awarii anteny. Jak widać poniżej, pomimo tego karta wykrywa słaby sygnał bardzo bliskiej sieci:

post-4746-0-84375000-1388511013_thumb.png

Tak więc awarię anteny/kabli możemy raczej wykluczyć.

Udało mi się zasymulować sytuację identyczną do autora wątku:

post-4746-0-42187500-1388511324_thumb.png

w ten sposób, że zmieniłem na off w tym miejscu:

post-4746-0-57812500-1388511493_thumb.png

Identyczny efekt uzyskałem wyłączając przełącznik sprzętowy.

Podsumowując: przyczyną problemów autora wątku jest awaria sprzętowa karty wifi.

 

Aby to ostatecznie potwierdzić (lub wykluczyć) proponuję uruchomić laptopa za pomocą LiveCD np. Ubuntu. W ten sposób zostanie wykluczony wpływ jakichkolwiek ustawień aktualnego systemu. Jeśli pod linuxem sieci również nie zostana wykryte, nie pozostanie nic innego jak zakup nowej karty wifi. Najprościej będzie użyc czegoś na USB (np. tej linkowanej przeze mnie w którymś z wcześniejszych postów)

 

@wiesław ikona w trayu sygnalizuje tylko brak podłączonej sieci, a nie wyłączoną kartę:

post-4746-0-29687500-1388512665_thumb.png

Edytowane przez gajowy
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dziekuję za wszystkie odpowiedzi.

 

Dzisiaj kupiłem bezprzewodową kartę wifi, i wykrywa mi wszystkie sieci.

 

Gdy chcę się połączyć do mojej sieci potrzebuję klucz sieciowy oraz hasło

 

Hasło moje znam, lecz nie wiem gdzie znaleźć klucz sieciowy.

 

Zabezpieczenie jakie mam ustawione w routerze to WPA2-Personal.

 

E: już wszystko się wyjaśniło. Wifi działa jak należy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...