Skocz do zawartości

Zestaw PC do oceny za ~2500zł - Intel Z87, Core i5, R7790


Krzycho92

Rekomendowane odpowiedzi

Po kilku dniach i długich godzinach szukania i porównywania podzespołów "złożyłem" sobie taki zestaw:

 

MSI Gaming GD65 Intel Z87

Intel Core i5 4570 3.20GHz

Asus Radeon 7790 DCU2 OC 1GB

Kingston HyperX DDR3 2x4GB 1600MHz CL9 Black

Obudowa Silentium PC Gladius X80

 

Zailacz przekładam ze swojego obecnego kompa (w stopce znajduje się jego specyfikacja): Tagan BZ Pipe Rock 600W (powinien wystarczyć). Nie zamierzam nić kręcić (to też ograniczyłem się do procesora bez literki K) - przynajmniej na początku, a potem to zależy od wymagań nowych gier, choć mój monitor obsługuje maks. 1680x1050, więc FullHD i tak mnie nie interesuje.

Dysk Seagate Barracuda 250gb również zostaje wraz z nagrywarką DVD

Za podzespoły wyjdzie mi 2520zł. Najbardziej waham się czy Radeon 7790 nie jest zbyt słabą kartą do tego zestawu. Myślałem nad 7870 lub 7890, ale one kosztują już ponad 700zł. Co mnie zniechęca do nich oprócz ceny to fakt, że jak czytałem w testach kart graficznych to teraz co pół roku, co rok wychodzą nowe karty więc to się bardzo szybko zmienia i wydać 700zł, a za rok już będzie np. średnie to też nie jest dobre moim zdaniem.

Rozważałem również 2 inne płyty główne: Asus Maximus VI Hero oraz ASRock Extreme 6(ac), ale Hero wypada najgorzej z tej trójki oraz ma najwyższą cenę (wg testów nie adekwatną do tego co oferuje), z firmą ASRock natomiast nigdy nie miałem do czynienia i jedyną przewagą tej płyty nad MSI oprócz posiadania WiFi oraz Bluetooth 4.0 jest mniejsze zużycie prądu oraz mniejsza emisja ciepła (ok. 10 stopni). Mimo tego, że MSI się grzeje, to posiada on wiele ulepszonych cech jak np. 12 fazowy układ zasilania procesora czy rdzeń oparty na tranzystorach Military Class 4(nie wiem dokładnie o co chodzi, ale we wszystkich recenzjach zostało to wychwalane).

Ostatnią rzeczą, która mnie martwi jest dysk twardy, ponieważ teraz SSD podbijają rynek i mimo że komputer będzie mocny to dysk może go spowalniać. Dysk SSD kosztuje ok.300zł więc nie wiem czy mnie na to stać oraz czy na razie aż tak będę odczuwał wolną prędkość HDD i wpływ na osiągi komputera.

 

Co myślicie o tym zestawie?

 

[edit]

Nieco zmodyfikowałem zestaw - słabsza płyta główna ale lepszy procesor i karta graficzna:

 

MSI B85-G43 GAMING

Core i5 4670k

Grafika prawdopodobnie Radeon R9 270x

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Witaj Krzycho!

 

Jeżeli decydujesz się na zakup Haswell'a z literką "k" na końcu to chyba chcesz go podkręcać, wiadomo że hałas generowany przez boxowy cooler nie będzie jakiś straszny, ale każdej osobie której pomagam w złożeniu "skrzynki" proponuję zakup dodatkowego chłodzenia, jestem zwolennikiem polskiej firmy SilentiumPC dlatego też wybór pada na Fera Pro :) Pisałeś w poście że nie zamierzasz go podkręcać póki co więc nie ma sensu pchać się w dodatkowe koszty i dołożyć pieniążki które dołożysz do wersji z k na coś innego :)

 

Ale nie w tym rzecz, co do karty Radeon R9 270X to żeby to w miarę wyglądało jeżeli zdecydujesz się na zakup tej płyty B85-G43 GAMING ( jej kolorystyka to czerwień i czerń ) to powinieneś kupić również Radeona od MSI w wersji Gaming, wiem że w wersji HAWK w niektórych grach jest więcej FPSów i tak dalej, ale cóż :) 

 

Obudowa którą wybrałeś kosztuje ponad 300 zł jest to Gladius x80 w zamian za to sugeruję zakup Gladius M40, zobacz sobie jakie są różnice pomiędzy nimi, a jesteś w stanie zaoszczędzić nawet 140 złotych. 

 

Pamięć kupiłbym taką : Corsair DDR3 8GB (2x4GB) 1600MHz Vegeance CL9 BLACK

 

Po zakupie tych pamięci, obudowy którą podałem, oraz kupnie procesora zamiast 4670k np 4570 ( bez żadnej literki ) zaoszczedzasz około 300 złotych. I już jesteś w stanie kupić sobie dysk SSD, np taki A-data SP900 128GB SATA 3, sam go posiadam i jestem bardzo zadowolony, mam do zarówno w stacjonarce jak i w laptopie :) 

 

 

Pozdrawiam Kamil!

Odnośnik do komentarza

Jednak zakupilem pierwszy zestaw:

I5 4570

Msi Gd65 z87 gaming

Kingston hyperx 2x4gb 1600mhz cl9 black

Dysk ssd plextor 128gb m5s

Gladius x80

Asus 7790 dcu2 oc 1gb

 

Bf4 w maks rozdzielczosci monitora 1680x1050 chodzi na ultra, jedynie bajery, których jeszcze nie rozkminilem typu SSAO zmniejszylem. Fraps pokazuje min. 35fps wiec jest dobrze jak na grafike za 450zl.

Obudowa też bardzo fajna, tylko jak na razie mam dwa problemy natury hardware'owej i sofrware'owej:

1. Na panelu przednim obudowy mam 2xusb 3.0 i 2xusb 2.0. 3.0 dziala, ale od portów 2.0 nie moge znaleźć kabla wiec nie dzialaja. Dodatkowo nie dzialaja mi przednie zlacze sluchawkowe i mikrofonowe, gdyz od nich z obudowy ida 2 kable (wlasciwie to jeden, ktory ma 2 końcówki): audio hd oraz Ac'97. Jeden podłączyłem do portu audio na plycie, ale nie mam drugiego takiego portu, albo jestem slepy, wiec pewnie dlatego nie dziala. Dodam ze korzystam teraz ze zintegrowanej karty dzwiekowej.

2. W menadzerze urzadzen mam wykrzyknik przy "nieznanym urzadzeniu" ale nie wiem dokladnie co to, choć w menu "wlasciwosci" jest napisany nr plyty głównej - tyle ze zainstalowalem wszystkie sterowniki i wszystkodziala, dlatego nie wiem o co chodzi z tym wykrzyknikiem

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...