Skocz do zawartości

Brak dostępu do danych, folder Found.000


Arctus

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem, że zniknął mi folder z danymi, pomimo tego, że partycja dalej wskazuje, że pliki te zajmują miejsce na dysku. W programie Acronis podejrzałem, że znajdują się one w katalogu:

Found.000\dir0000.chk

Wiem, że ma to coś wspólnego ze skanowaniem i naprawą dysku, ale dlaczego nie mam dostępu do tego folderu i znajdujących się tam danych? Czy jest szansa aby je odzyskać?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Wszystko wskazuje na to, że masz uszkodzony dysk. I mogłeś mieć pecha z miejscem na dysku.

W tej sytuacji proponuję przestać go używać jeżeli chcesz odzyskać utracone dane.

Zamontuj go w innym kompie i użyj narzędzia do odzyskiwania. Nie znam narzędzi Free.

Możesz skorzystać z Easeus Data Recovery ale w wersji free ma ograniczenie na wielkość odzyskanych danych.

Odzyskiwane pliki umieszczasz na innym nośniku.

 

Nie podałeś podstawowych informacji poza systemem ogólnie.

Odnośnik do komentarza

DMDE, wersja testowa ma ograniczenie takie, ze mozna pojedynczo tylko foldery odzyskiwac. Tobie zniknal jeden folder. Nie ma co na pałę polecać programów, nawet jeśli komercyjne stają się darmowe w promocji.

DMDE to profesjonalny soft, ale jego podstawowe funkcje są w necie dosyć dobrze opisane.

 

 

Ze swojej strony mogę tylko zalecić kopię partycji. Choćby w skali, zdaje sie, ze fsarchiver to potrafi, zawsze sie przyda, gdy coś zmaścisz. A dysków masz sporo, więc jak mniemam - miejsca też Ci starczy. Dopiero na czyms takim sie bawic w odzysk. Najbezpieczniej, zwłaszcza, że nie wiadomo w jakim stanie jest dysk. Temperatura jest odrobine za wysoka, tragedii nie ma, gorzej z f0.

 

Ja bym zalecał zrobić test w programie od Seageta SeaTools w wersji pod DOSa. Wybrać opcje long test.

http://knowledge.seagate.com/articles/en_US/FAQ/201271en

 

I zrob jeszcze test powierzchni w HDTune.

Odnośnik do komentarza

chkdsk nic nie dało :/

Wklej to do notatnika i zobacz gdzie są spacje: chkdsk M: /f /r i gdzie ty postawiłeś spacje wpisując komendę w "Wierszu poleceń". Wiersz poleceń: uruchom -->prawy przycisk myszy -->uruchom jako admin. i wpisz komendę. ( W win8 uruchamianie jako admin może się różnić- prywatnie jeszcze nie używałem )

Odnośnik do komentarza

Nie ma co na pałę polecać programów, nawet jeśli komercyjne stają się darmowe w promocji.

DMDE to profesjonalny soft, ale jego podstawowe funkcje są w necie dosyć dobrze opisane.

Groszexxx - O jakiej Ty pale mówisz? Używam EaseUS Data Recovery Wizard od dawna. Teraz skorzystałem ze świetnej promocji aby uzyskać wersję Professional. Program super, bezproblemowy i intuicyjny w obsłudze, w przeciwieństwie do DMDE dla mało zaawansowanych użytkowników.

Posiadanie programu do odzyskiwania danych to podstawa. Powinien być instalowany praktycznie tuż po postawieniu systemu. DMDE tak, ale jako dodatkowy. Ze względów jak powyżej i dla posiadaczy duuuuużo wolnego czasu.

Odnośnik do komentarza

Muzyk - Screena wyzej widziales?

 

Drobny szczegół - wystarczy przełącznik /r z którego i tak wynika /f

 

Bonifacy:

Może masz rację. Ja wyszedłem tylko z założenia, że poleca się coś najlepszego do osiągnięcia jakiegoś celu. DMDE w podstawach nie jest trudny. Jakaś taka moda jest teraz na to, że nie czyta się tutoriali, helpa - tylko klika w obrazeczki. Nie jestem starej daty, ale dla mnie to smutne. Nie uważam, ze parenascie, kilkadziesiat minut na ogarnięcie podstaw poteznego narzedzia to duzo czasu. Druga sprawa, ze sa filmiki na YT, ktore przyspieszaja taka nauke. Chodzi mi o to, że różnice w tego typu programach (data recovery) są dosyć znaczne. W ogole programy zajmujace sie operacjami na dyskach sa sztucznie lansowane. Lekko zmienie temat na sekunde: Na Dobrych Programach do dzisiaj są bardzo ciepłe (także od redakcji) recenzje HDD Regenerator, ktory niszczy dyski. I autor doskonale o tym wie - za co powinien odpowiadac przed sadem. Nie znam Twojego programu Bonifacy. W zastosowaniu profesjonalnym jednak nie wystepuje. Tylko i wylacznie na tej podstawie wysnulem wnioski, ze lepiej polecic DMDE. 

Edytowane przez Groszexxx
Odnośnik do komentarza

Tak, dlatego z zainteresowaniem śledzę posty Nirvanowca (który już ma skasowane konto), kolegi zza wschodniej granicy (chyba najlepszy mistrz data recovery jaki był na elektrodzie i w Polsce, tez niestety zostało tylko wpisy opatrzone loginem Guest) i Migola, ktory dalej sie pilnie udziela. Im to powiedz ;-). No chyba, ze sie sugerujesz liczba postów? :P

 

Dodam jeszcze, ze Twoj post przypomina mi tych, którzy pisali - MHDD nie potrafił naprawić dysku, a HDD Regenerator tak! On naprawde naprawia bad sectory ;].

Odnośnik do komentarza

Witam, dane w prosty dziecinny sposób udało się odzyskać dzięki programowi EaseUS Data Recovery Wizard Professional. W weekend postaram się zrobić skan dysku narzędziem seagate. O ile admin nie zamknie tematu wkleję tutaj wyniki.

 

11.12

 

Witam ponownie, niestety Seagate tools DOS nie wykrywa mojego dysku pod USB, ściągnąłem wersję pod windowsa i wykonałem Basic Test - Long Generic, na koniec wszystko wyszło OK..... nie wiem co jeszcze mam zrobić z tym dyskiem. Format i od nowa ustawianie partycji?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...