Skocz do zawartości

Bezpieczne usuwanie sprzętu i wysuwanie nośników


Kamil78

Dysk SSD jako systemowy?  

3 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy uważasz że dysk SSD jest dobrym rozwiązaniem na przyspieszenie starszego komputera?



Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam taki denerwujący mnie powiedzmy że problem. Mianowicie a w prawym dolnym rogu na pasku zadań mam ikonkę do bezpiecznego usuwania sprzętu - niestety pokazują mi się tam wszystkie dyski.

Ostatnio zakupiłem dysk SSD i musiałem zmienić ustawienia w biosie żeby mi to wszystko ruszyło.

 

Teraz moje pytanie- czy ktoś kojarzy jaka funkcja w biosie odpowiada za to? A może to coś w systemie?

 

 

PS. Nie jest to jakiś pilny i wielki problem, ale denerwuje mnie to i tyle :(

post-12086-0-25000000-1385627306_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Teraz moje pytanie- czy ktoś kojarzy jaka funkcja w biosie odpowiada za to? A może to coś w systemie?

 

Z moich doświadczeń tu nie chodzi o żadną funkcję tylko o sposób instalacji W7.

1. Jeżeli w czasie instalacji wykonasz proces tworzenia partycji dla systemu oraz jej formatowanie to masz taki skutek.

2. Jeżeli wcześniej utworzysz partycję i ją sformatujesz na innym kompie i wykonasz instalację W7 na wskazanej partycji - tego problemu nie ma.

Mam dwa kompy z tym samym systemem i na drugim jest efekt 1. a na pierwszym jest efekt 2 (tego używam ja).

 

Nie wiem co jest powodem takiego zjawiska ale mogę potwierdzić, że tak jest.

Na moim kopie ikona bezpiecznego usuwania sprzętu pojawia się tylko wówczas jeżeli podepnę coś pod USB - np. pena.

 

Kiedyś już tu o to pytałem.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

Powiem to tak:

Kupiłem dysk SSD i nie chciało mi się wszystkiego od zera instalować więc zrobiłem backup (wcześniej musiałem zmniejszyć partycję systemową) systemu a potem przywróciłem już na SSD. Między czasie musiałem w rejestrze zmienić ustawienia AHCI dla dysków żeby SSD działał prawidłowo. Przez pierwsze dwa dni nie pokazywały mi się te dyski w tray'u a później coś pokombinowałem w biosie i zaczęły się pokazywać.

 

Dlatego też wydaje mi się że to ma związek z ustawieniami w biosie - a może zbieg okoliczności.

 

Dzięki za odzew - może jeszcze ktoś się wypowie?

Odnośnik do komentarza

 

 

Z moich doświadczeń tu nie chodzi o żadną funkcję tylko o sposób instalacji W7.

Mam wątpliwość, czy sposób instalacji Windows 7 ma wpływ na wyświetlanie informacji. Akurat ja nie wiem jak u mnie był instalowany system (bo to nie moja robota), ale jak wytłumaczysz Wiesław takie zjawisko jak poniżej:
http://zapodaj.net/6fd5d4d4a9f4f.png.html
Rozchodzi mnie się o to, że wyświetla się informacja iż można 'wysunąć' wszystkie aktualnie podłączone dyski wymienne USB i ZAWSZE wirtualną stację dysków G: Phantom.
Ja się pytam Ciebie: dlaczego nie wyświetla nigdy wirtualnej stacji dysków F: DAEMON Tools?  Dyski lokalne (partycje) nie są też wyświetlane.
Odnośnik do komentarza
Mam wątpliwość, czy sposób instalacji Windows 7 ma wpływ na wyświetlanie informacji.

 

Moim zdaniem sposób instalacji nie ma tu nic do rzeczy. Stawiałem nie raz W7 na róznych maszynkach i nigdy takich efektów nie było.

 

Ostatnio zakupiłem dysk SSD i musiałem zmienić ustawienia w biosie żeby mi to wszystko ruszyło.

 

Teraz moje pytanie- czy ktoś kojarzy jaka funkcja w biosie odpowiada za to? A może to coś w systemie?

 

A co my wiemy o Twoim komputerze? Podaj specyfikację.

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem sposób instalacji nie ma tu nic do rzeczy. Stawiałem nie raz W7 na róznych maszynkach i nigdy takich efektów nie było.

 

A co my wiemy o Twoim komputerze? Podaj specyfikację.

 

Konfiguracja powinna być widoczna w stopce.

 

 

Płyta główna: ASUS P5E       Procesor: C2D 6600 @ 2,4 GHz

Ram: OCZ Reaper 2x2 GB     Karta graficzna: Geforce 8500GT/8800GTS 320 MB

Zasilacz: ANTEC 550 W      Obudowa: Chieftec

Napęd: DVD LG       Monitor: AG Neovo 19"

Dyski:    250 GB, 500 GB, 1 TB, SSD systemowy Kingston V300 120 GB

Odnośnik do komentarza

Sytuacja inna, ale analogiczna. Czyli zamiast niepoprawnego wykrywania - nie wykrywa sprzetu, ktory powinien.

http://support.microsoft.com/kb/937454/pl

 

Nie mam takiego problemu, a nie jestem az tak ciekawy, zeby probowac go zasymulowac. Jeśli autor nie ma wiedzy zeby samemu sie pobawic to odradzam. Mozna pytać google - np. o SetupDiGetDeviceRegistryProperty  bo smiem twierdzic, ze w tym lezy problem.

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/windows/hardware/ff551967%28v=vs.85%29.aspx

 

Jak zwykle diabeł twki w szczegółach, a nie majac takiego przypadku przed oczami - tymbardziej trudno go rozwiazac.

Tak z automatu - wszystkie stery są najnowsze? Chipset, kontroler sata, aktualizacje systemu?

 

Do autora: Ciekawosc mnie zżera, mianowicie: jak wylaczysz tryb AHCI na IDE - to tego problemu nie ma? Ew. przywrocenie biosu do wartosci domyslnych

Odnośnik do komentarza

Kamil78

 

a nie możesz cofnąć tych zmian w rejestrze dotyczacycha AHCI i zaznaczenie tylko AHCI w BIOS? nie rozumiem po co zmieniałeś jesli w BIOSie ASUSa jest to do zaznaczenia.Mam podobną płytę ASUS,instalowalem teraz widows i mam tylko dysk SSD i pena widocznego z traya.

Z drugiej strony przyjrzałbym sie programom instalowanym z plyty ASUSa,tam oprócz driverów jest kilka "niby" pomocnych programików,być może między nimi jest jakis odpowiedzialny za montowanie i wyswietlanie wszystkich dostepnych nośnikow w trayu.

Odnośnik do komentarza

Kamil78

 

a nie możesz cofnąć tych zmian w rejestrze dotyczacycha AHCI i zaznaczenie tylko AHCI w BIOS? nie rozumiem po co zmieniałeś jesli w BIOSie ASUSa jest to do zaznaczenia.Mam podobną płytę ASUS,instalowalem teraz widows i mam tylko dysk SSD i pena widocznego z traya.

Z drugiej strony przyjrzałbym sie programom instalowanym z plyty ASUSa,tam oprócz driverów jest kilka "niby" pomocnych programików,być może między nimi jest jakis odpowiedzialny za montowanie i wyswietlanie wszystkich dostepnych nośnikow w trayu.

 

Nie mogę tego cofnąć bo będzie się wykrzaczał dysk. Wcześniej był system na zwykłym dysku i w biosie było wyłączone AHCI - dlatego po włączeniu tego w biosie musiałem też to włączyć w rejestrze. Windows po prostu po zainstalowaniu z lub bez AHCI tak już zostaje do kolejnej instalacji.

Gdybym teraz instalował system od zera to bios by widział ustawienie z biosu i bym nie musiał nic robić w rejestrze.

Odnośnik do komentarza

Edit

 

troche w pospiechu pisalem i wyszedl miszmasz.Dlatego wywalam i od nowa.

 

Otóż:

 

jesli po zmianach w rejestrze bylo Ok i dopiero po grzebaniu w BIOS sie spsuło,to ja bym zrobil cos co jest jedynym slusznym dzialaniem na chwile obecną.Bym wyjął bateryjke i odczekał aż sie BIOS zresetuje do domyslnych.Potem ustawil to co wiem że musze i dalej nie grzebal.

Dlaczego? ano dlatego że z twojego postu wynika ze tylko BIOS i rejestr ruszales.Po zmianach w rejestrze bylo OK,a po BIOS juz nie.Czyli na pierwszy ogień BIOS.

 

I dopiero teraz można wrócić do głownego pytania,o dyski w trayu

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...