Skocz do zawartości

Samsung RC520 bluescreen, niewłączanie się


flatron

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam laptop Samsung RC520. Wszystko było ok do czasu gdy paręminut po starcie wywałił bluescreena [niezdążyłem nic zrobić pojawił się pulpit, odpalił eset i dup bluescreen] od tego czasu system nie chce się włączyć normalnie, w trybie awaryjnym, samsung recovery też nie chce się włączyć, narzędzie do naprawy systemu to samo. Zacina się po ładowaniu windowsa [animacja z kulkami zmieniającymi się w logo] lub w trybie awaryjnym itd. po załadowaniu paska "starting windows" następnie nie wyświetla się nic, zostaje czarny ekran [jest włączony, wyraźne podświetlenie]

 

Żadne dane z laptopa nie są mi potrzebne, udało mi się je zgrać jakąś czystą kilkuletnią wersją slax'a z płytki

próbowałem odpalać z płyty win 32 jak i 64 bit w wersji home premium a także oryginalną płytkę z windowsem która była razem z laptopem wszystkie zachowują się jak powyżej.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Wypal memtest na plyte albo wgraj na pena. Testuj kosci pojedynczo. Nie mniej niz 4h chyba, ze wczesniej bedzie blad. Jeden blad dyskwalifikuje kosc.

https://www.fixitpc.pl/topic/6006-jak-przetestowac-pamiec-za-pomoca-memtest86/

Pokaz SMART dysku - mozesz z mhdd (jest na forum temat odnosnie mhdd), a mozesz poszukac czegos na linuchu, pytaj google.

 

Tyle na poczatek.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...