Skocz do zawartości

IE11 i brak Kopiuj - Wklej w edytorze


wieslaw531

Rekomendowane odpowiedzi

Zainstalowałem jako opcjonalną aktualizację IE11. Żadnych problemów. Przeglądarka działa poprawnie.

Problem polega na braku możliwości kopiowania i wklejania treści do posta.

Niezależnie od metody - CTRL + C -> CTRL + V oraz PPM myszy oraz typu edytora.

Problem pojawił się dokładnie po aktualizacji IE.

 

W BBC Code - CodePlain - wklejenie - pojawia się tekst ale niczym nie skutkuje.

 

Skoro już piszę w tym dziale to jeszcze jeden drobiazg nieistotny.

 

Proszę sprawdzić aktualizowanie licznika odwiedzin w profilu - chyba stoi od dawna i nie tylko u mnie.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

wieslaw531

 

Wszystkie fora IPB na to cierpią. CKEditor wbudowany w najnowszą dostępną wersję forum nie jest kompatybilny z IE11 i niestety to oznacza oczekiwanie na całkiem nową wersję forum integrującą nowszy edytor z fiksami (prawdopodobnie daleka wersja 4.x). Jest kilka problemów z IE11 w kombinacji z edytorem forum:

 

Internet Explorer 11 - Copy Paste issue

Internet Explorer 11 - Cannot upload attachments

IE11 editor link button dead end

 

Spróbuj poprzedniego triku (KLIK), tylko ustaw emulację na IE10.

 

EDIT: Na forum IPB podano tymczasowe obejście (KLIK). Sprawdzę je w wolnej chwili.

Odnośnik do komentarza

W kwestii:

 

Proszę sprawdzić aktualizowanie licznika odwiedzin w profilu - chyba stoi od dawna i nie tylko u mnie.

Nie wiem co się stało. Rzeczywiście licznik zablokował się, choć powinien być aktualizowany co godzinę. Uruchomiłam ręcznie zadanie przeliczania. Będę śledzić, czy zadanie startuje automatycznie wg harmonogramu.

 

EDIT: Wygląda na to, że zadanie w harmonogramie uruchamia się zgodnie z planem.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Poza tym co podałem w zgłoszeniu mam jeszcze taki efekt. Po resecie IE11 i czyszczeniu cache + CTRL + F5.
Zaraz to jeszcze ponowię.

IE11_Edytuj.JPG

Ponowiłem czyszczenie + restart kompa + start strony + CTRL F5 i ten sam problem. Nie mogę edytować - komunikat identyczny.
Czy zabezpieczenia forum nie blokują mnie? Pisać nowy mogę tylko w rozszerzonym edytorze.

Teraz skojarzyłem pewien fakt.
Wczoraj aktualizowałem DAP do nowszej wersji - mam licencję. Po aktualizacji instalator narzucił swoją stronę .
Wyciąłem to wszystko - odinstalowałem i wróciłem do wersji trochę starszej z momentu zakupu.
Przejrzałem procesy, usługi oraz autoruns. Nic podejrzanego nie ma. Usunąłem również to co jest związane ze speedbit.

Odnośnik do komentarza

Pokaż mi co DAP narobił. Zrób raporty z FRST i OTL, wyślij mi wszystko na PW.

 

By sprawdzić, czy jest to w ogóle związane z forum, mogę wykorzystać nową funkcję IPB logowania się jako dany użytkownik, o ile wyrazisz zgodę. Ale nie w tym momencie, nie mam zainstalowanego jeszcze IE11, by odtworzyć Twoje środowisko. Prawdopodobnie wieczorem zainstaluję i dam znać na PW, uzgodnimy czy robimy ten test.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Zaraz wykonam logi i prześlę Ci na PW. Dalsze działania w zależności od sytuacji.

 

EDYTA

 

Jestem na drugim kompie z tym samym systemem i po instalacji IE11. Mogę edytować i chyba zadziała zwykły edytor.

 

Zaraz zresetuję IE i jeżeli nie pojawi się drugi edit to znaczy, że jest jak było.

 

EDYTA

 

Zresetowałem i mogę edytować. Stąd chyba wniosek, że DAP mi rozwalił IE11.

 

EDYTA

 

Jestem na swoim kompie. Mogę edytować.

Przywróciłem system. Chyba jest OK.

 

Przepraszam za zamieszanie ale mimo jak zawsze nadzorowanych instalacji (aktualizacji) ten soft rzeczywiście skutecznie rozwalił IE11.

 

Najbardziej mnie wqur....ł fakt, że mam ten program kupiony w wersji Premium z licencją.

 

Zdecydowanie przestrzegam przed nową instalacją.

 

Dotychczasowa wersja sprzed aktualizacji działa poprawnie i nic złego się nie dzieje.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...