Skocz do zawartości

Odbiór sprzętu - kurier


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

kurier łaski nie robi. 

I po co wprowadzać człowieka w błąd? Więcej informacji tu: http://www.kurierem.pl/porady-Sprawdzenie-zawarto%C5%9Bci-21.html

Np. Poczta Polska oferuje to jako dodatkowo płatną usługę: http://cennik.poczta-polska.pl/usluga,krajowy_pocztex.html

Poza tym, co chcecie sprawdzać: czy w paczce jest obudowa komputera? Czy typ procesora i dysk twardy jest zgodny z zamówieniem?  Ile to będzie trwało?

moze poczekać kilka minut jak przy nim otworzysz paczke.

A wiesz ile takich paczek dziennie dotarcza?

Odnośnik do komentarza
Mój kurier dzwoni do mnie chwile przed przyjazdem, zatrzymuje się na światłach i dosłownie "wyrzuca" mi paczkę nawet nie wysiadając z samochodu

 

Gdyby u mnie tak zrobił ginie pod bramą. I to nie są żarty. Zabijam jak psa > choc psa w zyciu nie zabiłem. :D  królika owszem. Do dzisiaj wspominam egzekucję. Drugi raz sie nie poważę na królika. Ale kuriera bym odstrzelił. :D

Odnośnik do komentarza

Tak, jak mówi Belfegor, jeśli kupujesz jako osoba prywatna (konsument w rozumieniu kodeksu cywilnego), a nie jako firma, masz 10 dni na zwrot towaru bez śladów używania. Nie musisz wyjaśniać powodów odstąpienia od umowy zakupu. Oczywiście to, co powyżej tylko przy zakupach na odległość (poza sidzibą firmy) np. na aukcji, a o takich tu mówimy. Tracisz za to koszty wysyłki w obie strony.

To wszystko w sytuacji, kiedy towar jest sprawny. Kiedy towar będzie mechanicznie uszkodzony sprzedawca może zakwestionować prawo do zwrotu. Dlatego dobrze jest w obecności kuriera sprawdzić stan opakowania, np. czy nie jest rozerwane, wgniecione itp. Wtedy kurier ma obowiązek sporządzić stosowny protokół, co może być podstawą do ewentualnych roszczeń.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...