Skocz do zawartości

Odzyskanie zdjęć z karty SD


kronopio

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj masz manual do DMDE Instrukcja

Włączysz skan dla plików FAT, a później po skończeniu skanowania otwierasz okno i pokazują Ci się pliki które są na tej karcie do odzyskania. Tylko jak kolega wyżej zaznaczył w nowszych wersjach można odzyskiwać pojedyncze pliki a nie całe katalogi.

Chyba, że sprawdzisz PhotoRec myślę, że też będzie dobre.

Pozdrawiam

 

I jak zaznaczałem wcześniej odzyskuje się na inną partycję.

Edytowane przez Rychwal
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Wszyskich zainteresowanych moge poinformować, że udało się odzyskac wszytkie dane z mojej karty SD (a teraz moja ulubiona emotka :cheer: )

 

 

Mogę przedstawić krótką historię prób odzyskiwania danych (zdjęć) z mojej karty pamięcie SDHC i opisać zdobyte doświadczenie (może nawet na potrzeby przyszłych pokoleń) ;)

 

 

Przyczyna utraty danych:

NIEZNANA, po prostu w pewnym momencie robienia zdjęć aparat odmówił posłuszenstwa i wyświetlił komunikat "bład karty".

 

Sposoby odzyskania danych i spostrzeżenia:

 

1. Aparat - NIE!

Niestety nie da się odzyskac danych za pomocą "kabelka" i karty włozonej do aparatu fotograficznego (przynajmnien w moim przypadku było to niemożliwe, z tego co czytalem, inni też mieli problemy, probując odzyskac dane tym sposobem)

 

2.Odpowiedni czytnik kart to ponad połowa sukcesu

Najlepszym rozwiązaniem jest użycie czytnika kart, należy jednak zwrócic uwagę na to, aby czytnik obsługiwał nasza karte pamięci (w moim wypadku karta pamięci to SDHC, na co wcześniej nie zwrócilem uwagi i próbowalem "na siłę" odczytac z niej dane za pomocą czytnika kart SD)

Z tego co się zorintowałem w temacie, użycie czytnika kart odpowiadającego specyfikacji naszej karty pamięci to juz ponad połowa sukcesu (czego doświadczyłem na własnej skórze)

 

3. Software czyli odzyskujemy nasze dane

Oprogramowania oferującego nam odzyskanie danych znajdziemy bardzo dużo. Od prostych programów typu "klik i masz" do bardziej zaawansowanych, w których nieodzownym elementem będzie konsola. Za program możemy zaplacić nawet kilkadziesiat $ albo spróbowac użyć software, który dostępny jest za darmo, kilka moich spostrzeżeń, gdyż uzyłem dużego arsenału oprogramowania, zanim udało się odzyskać dane.

 

 

Na początek program, ktorym udalo się odzyskac dane bez żadnego uszczerbku:

 

Testdisk - darmowy, konsolowy, bezkonkurencyjny ;) i nieskomplikowany, a do tego pozwala odzyskiwac całe katalogi (w przeciwieństwie do DMDE)

 

Okazalo się, że moja karta pamięci po włożeniu do komputera, potrafi na pewien czas zawiesić okienko "mój komputer", podczas skanowania karty programy działające "w trybie okienkowym" wyrzucały mi ogromne ilosci bledów występujących na karcie i potrafiły zawiesić się na kilkadziesiat minut, do tego nie znajdowały ządnych plików do odzyskania - nawet "słynny"Ontrack EasyRecovery Professional :P

Testdisk rownież miał małe opóźnienia odczytu, zwiaząne z błedami karty, ale wynosiły one zazwyczaj kilkanaście do kilkudziesięciu sekund i ostatecznie bez większego problemu za pomocą programu Testdisk, w przeciągu 15 minut odzyskałem całą zawartość karty (3.78GB zdjęć)

 

DMDE - program, który był bardzo mocno zachwalany przez dużą część internautów. Niestety, z tego co czytałem, nie pozwala odzyskiwac całych katalogów, a jedynie pliki. Jak dla mnie bardziej skomplikowany niż Testdisk, ale dla niektórych zaletą może byc to, że ma "okienka" i mozna wszystko wyklikać. Niestety musze z przykrością stwierdzić, że nie podolal zadaniu i starsznie się wieszał, wypluwając ciągle bledy odczytu karty, a ostatecznie po drugim zawieszeniau się trwającym około godziny, porzuciłem ten program.

 

Po raz kolejny ujawnila sie wyższość programu konsolowego nad "okienkami" :cheer:

 

Moge i polecam ogromnie program Testdisk, który odzyskał wszystko czego potrzebowałem, a dodatkowo zrobil to w bezkonkurencyjnie krótkim czasie prawie 4GB zdjęc w kilkanaście minut (pomimo, że inne programy raportowały sporo błedów karty)

 

PS pozycja przełacznika LOCK na kartach SD nie ma żadnego znaczenia w tym czy z karty da się odzyskac dane, czy nie (jest to logiczne gdyż program odzyskujący raczej odczytuje dane), no chyba że chcemy coś na karcie "odtworzyć", to wtedy przełacznik gra rolę

 

 

Wymienię tylko kilka programów, które pojawiały się najczęściej w Internecie w wypowiedziach nt. odzyskiwania danych i/lub zdjęć:

 

Ontrack EasyRecovery Professional - ZACHWALANY przez całe rzesze internautów, prosty w użyciu, płatny, ale wg. mnie nie wart swojej ceny (a nawet nie wart żadnej ceny), to z czym on nie mógł sobie poradzić, porazil sobie darmowy program TestDisk

 

PC Inspector File Recovery - prosty w użyciu,darmowy, kiedyś nim odzyskalem zawartość usuniętego kosza, niestety w tym przypadku nie poradził sobie

Art Plus Digital Photo Recovery - do wersji 3.1 darmowy, obecnie shareware, nie poradził sobie

Digital Image Recovery - nie poradził sobie

 

 

Było tego troszkę wiecej, jednak myślę, że nie ma co się rozpisywać, skoro i tak darmowy Testdisk rozwiązał problem bez zarzutu

 

 

 

Dziękuję wszystkim forumowiczom za pomoc :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...