Skocz do zawartości

Bardzo wolna praca komputera w Windows XP


leliwka

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Uruchom OTL i w oknie własne opcje skanowania/skrypt wklej:

 

:Services
SafetyNutManager

:OTL
O4 - HKLM..\Run: [] File not found
O4 - HKLM..\Run: [Cmaudio] RunDll32 cmicnfg.cpl,CMICtrlWnd File not found
O20 - AppInit_DLLs: (C:\PROGRA~1\MOVIES~1\SAFETY~1\SAFETY~2.DLL) - File not found

:Commands
[emptytemp]

 

Kliknij w Wykonaj skrypt

 

 

Sprawdź tryb transferu dysku po uruchomieniu gmera mógł sie zmienic na PIO > powinno być Ultra DMA. Poczytaj o skutkach ubocznych skanowania gmerciem i sprawdź  https://www.fixitpc.pl/topic/60-diagnostyka-infekcje-typu-rootkit/

Odnośnik do komentarza

Uruchom OTL i w oknie własne opcje skanowania/skrypt wklej:

 

:Services

SafetyNutManager

 

:OTL

O4 - HKLM..\Run: [] File not found

O4 - HKLM..\Run: [Cmaudio] RunDll32 cmicnfg.cpl,CMICtrlWnd File not found

O20 - AppInit_DLLs: (C:\PROGRA~1\MOVIES~1\SAFETY~1\SAFETY~2.DLL) - File not found

 

:Commands

[emptytemp]

 

Kliknij w Wykonaj skrypt

 

 

Sprawdź tryb transferu dysku po uruchomieniu gmera mógł sie zmienic na PIO > powinno być Ultra DMA. Poczytaj o skutkach ubocznych skanowania gmerciem i sprawdź  https://www.fixitpc.pl/topic/60-diagnostyka-infekcje-typu-rootkit/

 

 

Ale to OTL muszę wykonać na tym kompie z Win Xp?

Odnośnik do komentarza

Uruchom OTL i w oknie własne opcje skanowania/skrypt wklej:

 

:Services

SafetyNutManager

 

:OTL

O4 - HKLM..\Run: [] File not found

O4 - HKLM..\Run: [Cmaudio] RunDll32 cmicnfg.cpl,CMICtrlWnd File not found

O20 - AppInit_DLLs: (C:\PROGRA~1\MOVIES~1\SAFETY~1\SAFETY~2.DLL) - File not found

 

:Commands

[emptytemp]

 

Kliknij w Wykonaj skrypt

 

 

Sprawdź tryb transferu dysku po uruchomieniu gmera mógł sie zmienic na PIO > powinno być Ultra DMA. Poczytaj o skutkach ubocznych skanowania gmerciem i sprawdź  https://www.fixitpc.pl/topic/60-diagnostyka-infekcje-typu-rootkit/

Odnośnik do komentarza

Uruchom OTL i w oknie własne opcje skanowania/skrypt wklej:

 

:Services

SafetyNutManager

 

:OTL

O4 - HKLM..\Run: [] File not found

O4 - HKLM..\Run: [Cmaudio] RunDll32 cmicnfg.cpl,CMICtrlWnd File not found

O20 - AppInit_DLLs: (C:\PROGRA~1\MOVIES~1\SAFETY~1\SAFETY~2.DLL) - File not found

 

:Commands

[emptytemp]

 

Kliknij w Wykonaj skrypt

 

 

Sprawdź tryb transferu dysku po uruchomieniu gmera mógł sie zmienic na PIO > powinno być Ultra DMA. Poczytaj o skutkach ubocznych skanowania gmerciem i sprawdź  https://www.fixitpc.pl/topic/60-diagnostyka-infekcje-typu-rootkit/

Wszystko zrobiłam jak kazałeś (log w załączniku). rzeczywiście bylo zmienione na PIO już poprawiłam. Ale nadal muli niemiłosiernie. Jeśli chodzi o to co napisał RYCHWAL to w menadżerze jest uruchomionych 10 svchost.exe. Zużycie procesora od 5 % do góra 45

 

Odnośnik do komentarza

Tak. Na tym komie z którego dałaś logi.

 

 

Uruchom OTL i w oknie własne opcje skanowania/skrypt wklej:

 

:Services

SafetyNutManager

 

:OTL

O4 - HKLM..\Run: [] File not found

O4 - HKLM..\Run: [Cmaudio] RunDll32 cmicnfg.cpl,CMICtrlWnd File not found

O20 - AppInit_DLLs: (C:\PROGRA~1\MOVIES~1\SAFETY~1\SAFETY~2.DLL) - File not found

 

:Commands

[emptytemp]

 

Kliknij w Wykonaj skrypt

 

 

Sprawdź tryb transferu dysku po uruchomieniu gmera mógł sie zmienic na PIO > powinno być Ultra DMA. Poczytaj o skutkach ubocznych skanowania gmerciem i sprawdź  https://www.fixitpc.pl/topic/60-diagnostyka-infekcje-typu-rootkit/

Zrobilam jak mowiles, log ponizej.Tryb transferu dysku po uruchomieniu gmera bylł  zmieniony na PIO poprawilam, ale nadal muli niemilosiernie. Musialam wejsc na tryb awaryjny zeby odpowiedziec.

Log z OTL 11032013_123726.txt

Odnośnik do komentarza

W takim razie Avast do całkowitej deinstalacji i testujesz.

Jeszcze jedna dziwna rzecz się stała jak chcę uruchomić firefox,to wyskakuje okienko że jest uruchomiony a w menadzeże zadań tego nie pokazuje, próbowałam go odinstalować ale żadnej reakcji nawet w trybie awaryjnym. I zniknęły ikonki na paseku szybkiego uruchamiania Czym po deinstalacji mam przetestować? I z jakiej darmowej ochrony będę mogla potem korzystać? Jutro zrobię tą deinstalacje, tylko napisz jak zrobić ten test.Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza

 

511,48 Mb Total Physical Memory | 87,92 Mb Available Physical Memory | 17,19% Memory free

Masz za mało RAMu i trochę śmieci. Odinstaluj: IObit Apps Toolbar v7.6, Movies Toolbar, somotomoviestoolbar1.

 

Pobierz ADW-Cleaner: "Dział pomocy doraźnej"-->"Dezynfekcja: zbiór narzędzi usuwających"-->"Pobierz" . Po uruchomieniu kliknij "szukaj" , po zakończeniu skanu "usuń".  Reset komputera.

 

Pobierz: TFC Temp File Cleaner by Oldtimer: "Dział pomocy doraźnej"-->"Dezynfekcja kroki finalizujące temat"-->"Czyszczenie lokalizacji tymczasowych" Naciśnij "start" i rozpocznie się usuwanie plików tymczasowych.

 

Załącz nowe logi z OTL.

Odnośnik do komentarza
Pobierz: TFC Temp File Cleaner by Oldtimer: "Dział pomocy doraźnej"-->"Dezynfekcja kroki finalizujące temat"-->"Czyszczenie lokalizacji tymczasowych" Naciśnij "start" i rozpocznie się usuwanie plików tymczasowych.

 

 

Po co, skoro w skrypcie do OTL było zadane usuwanie plików tymczasowych.

tylko napisz jak zrobić ten test.Z góry dziękuję.

 

 

Normalnie odinstaluj Avasta i sprawdź bez antywirusa jak funkcjonuje system.

Odnośnik do komentarza

W komputerze masz bardzo mało pamięci RAM, tylko 500 Mb. Wykorzystujesz prawie całą pamięc. Dobrze by było dołożyć kolejne 500 mb ( kolejną kość pamięci ) , tak aby był 1GB RAM. Praca na komputerze stała by się bardziej płynna.

 

 

Uruchom OTL --> "Własne opcje skanowania / skrypt" i wklej:

 

:OTL

O3 - HKLM\..\Toolbar: (no name) - 10 - No CLSID value found.
[2013-11-04 19:33:27 | 000,000,364 | -H-- | M] () -- C:\WINDOWS\tasks\avast! Emergency Update.job
[2013-11-04 18:33:33 | 000,000,462 | -H-- | M] () -- C:\WINDOWS\tasks\User_Feed_Synchronization-{0E8F7EA3-7D5E-4919-B8C7-C2560A3D68FC}.job
[2011-04-18 16:35:41 | 000,000,000 | ---- | C] () -- C:\Documents and Settings\Agata\Y=Y=
[2013-02-08 20:12:04 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\IObit
[2011-11-29 11:47:04 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\AVAST Software

:Commands
[emptytemp]

Kliknij "Wykonaj skrypt"

Odnośnik do komentarza

W komputerze masz bardzo mało pamięci RAM, tylko 500 Mb. Wykorzystujesz prawie całą pamięc. Dobrze by było dołożyć kolejne 500 mb ( kolejną kość pamięci ) , tak aby był 1MB RAM. Praca na komputerze stała by się bardziej płynna.

 

 

Uruchom OTL --> "Własne opcje skanowania / skrypt" i wklej:

Kliknij "Wykonaj skrypt"

Zrobilam, a jaki antywirus polecasz, mam zainstalowac avasta czy jest jakis dobry nie obciazajacy systemu, nie mam windowsa z licencja

  :)

OTL wlasny.Txt

Odnośnik do komentarza

Ja mówie swoje a Ty robisz swoje. Dajesz log z everesta a ja prosiłem o obrazki z HWinfo. Nie idzie z Tobą pracować.

Everest jest już nie wspomagamny, niewiadomo jaki ram masz na płycie poza faktem że 3200 512 Mb. Dla wytrawnego uzytkownika to wystarczy. Zoptymalizuje system i do podstawowych funkcji wystarczy. Ale Ty sie bedziesz motać. Trzeba dodać jedną kość 512mb

Odnośnik do komentarza

Ja mówie swoje a Ty robisz swoje. Dajesz log z everesta a ja prosiłem o obrazki z HWinfo. Nie idzie z Tobą pracować.

Everest jest już nie wspomagamny, niewiadomo jaki ram masz na płycie poza faktem że 3200 512 Mb. Dla wytrawnego uzytkownika to wystarczy. Zoptymalizuje system i do podstawowych funkcji wystarczy. Ale Ty sie bedziesz motać. Trzeba dodać jedną kość 512mbNo

Przepraszam, ty jestes profesjonalista a ja laikiem, ponadto nie zauwazylam ze 2 x wrzucilam. a gdzie mam wrzucic te obrazki zeby je moc potem wstawic, bo z kompa mowi ze nie mam upowaznienia, mi trzeba kawe na lawe, ja jestem plastykiem (rysuje i maluje akty) a nie informatykiem.

 

http://zapisz.net/view.php?filename=910_sensor.jpg

 

http://zapisz.net/view.php?filename=399_system_summary.jpg

 

inaczej nie umiem tego wrzucic :(

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...