Skocz do zawartości

Firefox - "Zniknęła" historia. Czy można ją "odszukać"?


malutka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jeśli to zły dział. Proszę o przeniesienie. Jak wiadomo historia w lisku co jakiś czas się sama kasuje. U mnie było to chyba co 3 miesiące lub 120 dni. Kilka dni temu miałam nawet z lipca a dziś mam tylko z tego miesiąca i trochę z września. Nikt ręcznie na pewno nic nie skasował... Nie wiem więc w czym leży problem.

 

Czytałam, że skasowanej ręcznie nie można odzyskać. Ale ktoś też pisał, że po formacie przywrócił jakoś historię. Ja kilka razy miałam tak, że po jakiś błędach w ogóle nie miałam jej. I żadne eksportowania do Chrome np nic nie dawało. Ale cofając system wszystko wracało. Nawet zapisane sesje.

 

Teraz nie potrafię odnaleźć pliku historii, a tak logicznie myśląc powinien on zachowywać te wymienione 120 czy 90 dni.

 

Ma ktoś jakiś pomysł. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Dwuklik na łancuch i podwój wartość. Zaobserwuj czy historia będzie dalej znikać.

 

Jest jeszcze dodatek do FF Expire history by days Określasz w nim liczbowe ustawienie wygaśnięcia historii starszej o X dni np. po 350dniach. Nie testowałem, więc nie wiem jak do końca działa.

Opcjonalnie możesz zainstalować dodatek FEBE, który służy do tworzenia kopii zapasowej wybranych elementów przeglądarki w tym zapis historii. Ustalasz sobie harmonogram w którym narzędzie będzie pracowało tak zaplanowane jak sobie życzysz.

 

Narzędzie zewnętrzne tworzenia kopii zapasowej MozBackup, również możliwośc stworzenia kopii zap. historii.

Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy temu...

Witam,

Dziś ponownie mam pierwotny problem. Jeszcze kilka dni temu historia sięgała grudnia 2013. Więc myślałam, że zmiana ustawień o których mowa przyniosła zamierzony skutek. Jednak wczoraj zobaczyłam, że w historii jest tylko maj, a dziś, że tylko dwa dni.

Czy to jest tak jak gdzieś wyczytałam, że historia zapisuje "dane" ilościowe, a nie czasowe. W sumie nie przejrzałam w ciągu trzech dni więcej stron jak przez ostatnie pół roku :) Może ktoś mi wyjaśnić owe zjawisko?

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza

Możliwe jest, ale to tylko moja teza że podczas aktualizacji Firefoxa niektóre ustawienia zostały przywrócone do wartości domyślnych lub zostały zmienione, w tym:

places.history.expiration.transient_current_max_pages

Musiałabyś wejść ponownie w about:config i sprawdzić wartość czy jest taka jaką wpisałaś. A czy próbowałaś wyżej wymienionych narzędzi?

Jak korzystać z MozBackup?

FEBE Tutorial

 

 

1_54.jpg2_09.jpg3_10.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeszcze nie korzystałam z w/w narzędzi. Wartość znowu 11705 próbowałam podwoić ale się nie udało.
Ach! Fakt, ostatnio FF całkowicie zmienił skórę i był aktualizowany. Dwa to moja teoria być może się komuś przyda. W ostatnich dniach nagminnie korzystałam z Google translate. (Sprawdziłam to w historii) Setki tłumaczeń. Tj. Tłumaczenie strony całej generuje masę wejść do t.G. Tłumacząc tekst składający się z 40-50 słów tyle samo będzie powstawać "wejść" na stronę. Być może to dla kogoś było oczywiste. A ja to niestety teraz odkryłam. I idąc za tym, co pisał pewien moderator na forum FF. Historia jest na ilość odwiedzin a nie na czas. Na przyszłość chyba pozostaje jedynie dodawanie zakładek od razu. Szkoda, że nikt mądry nie wymyślił jak odzyskać historię :) Albo ja nie mogę, nie umiem ustawić tak by zapisywała się przez rok czasu. Na innym sprzęcie dwa lata temu zaznaczyłam taką opcję i zawsze rok czasu wszystko "siedziało" w historii.

Odnośnik do komentarza

Ale z "czasem" ilość wzrasta "rozmiar" jedno nakręca drugie. Dodatek Expire history by days jest logiczny ponieważ czy jesteś w stanie określić czy przez 6 miesięcy przekroczysz limit przeglądania stron np. 300mb czy przez rok? Więc ustawienie jest określane w czasie. Autor dodatku ostrzega:

 

 

Warning: the Places expiration system works to provide you the best performances in an automatic way. Using this add-on to override its functionality, may create unexpected performance problems and is not needed. Thus, unless you have clear reasons to need the functionality exposed by this add-on, you should not use it.

Że może to wpływać na wydajność

 

 

Tu i Tu

 

Firefox determines automatically how many pages can be kept without affecting the performance of Firefox based on your system's resources. You can see the current value via the read-only pref places.history.expiration.transient_max_pages on the about:config page. If you try to reset the value, it will automatically reset to the best calculated value so as to not degrade Firefox's performance.

 

Jest wspomniane że Firefox sam oblicza na podstawie zasobów twojego komputera tak, aby się "zoptymalizować" i być może wartość ponownie zostaje przywrócona tak jak Firefox sobie tego życzy. Tylko dokumentacja pomocy FF jest albo niekompletna, albo jej nie znalazłem lub coś przeoczyłem. Chyba że kolejne aktualizacje wprowadziły coś jeszcze innego.

 

Może powinnaś jednak zastosować dodatek Expire history by days i ponownie sprawdzić wartości w about:config

browser.history.maxStateObjectSize     
places.history.expiration.transient_current_max_pages
places.history.expiration.transient_optimal_database_size

Lub tworzyć grupowaną kopię zapasową historii miesięczną / kwartalną by był porządek i odtwarzać w razie problemów. I np. po wykonanej kopi kwartalnej usunąć istniejącą by kolejna była czysta jak wódeczka. To moje sugestie, może ktoś ma lepsze rozwiązania.

Odnośnik do komentarza

Być może, a raczej na pewno mam archaiczny komp. I to też jest powodem. Na razie zaobserwuję co się dzieje z bieżącą historią. I ew. zastosuję dodatek który podałeś. Mi się tworzyła kopia zapasowa. Ale obecnie jest tylko sprzed 20 dni. Próbowałam w ustawieniach coś zmienić, ale w sumie nic się nie da. Nie można własnoręcznie wpisać liczby dni. W dawnej wersji była taka opcja.

Na razie dziękuję KolagaDydusa

Odnośnik do komentarza

Malutka mam jeszcze dla ciebie propozycję. Zewnętrzny program, który działa jako usługa systemowa. Za wiele przy nim nie musisz robić. Możliwość tworzenia kopii zapasowej i jej przywracania czyli monitor aktywności internetowej - historia odwiedzanych stron. Potestowałem i indeksuje wszystkie przeglądarki tzn. mam dwie FF i IE :lol: Rejestrował wszystko porządku, wykrył aktywność komunikatora WTW i jego połączenie z gadu-gadu, możliwość sortowania po dacie, nazwie, itd. Wymaga WinPcap, ale podczas instalacji instalator wykrywa czy owy WinPcap jest czy nie, jeśli nie to zaproponuje instalację SurveilStar Activity Monitor. Po instalacji jest gotowy do pracy, wystarczy że go uruchomisz zaraz po instalacji lub przejdziesz do Start/Programy - SurveilStar Activity Viewer i użyjesz opcji Start. Wykonałem ponowny restart systemu w celu sprawdzenia czy narzędzie będzie zaraz po stracie systemu monitorowało i zapisywało historię - tak się stało, działa idealnie. A używam w FF trybu prywatnego i w ogóle nie przetrzymuję historii, a ten tool wszystko zarejestrował. Tylko od czasu do czasu jeśli się automatycznie nie przeładuje w celu przejrzenia trzeba użyć opcji Refresh, Przeglądanie historii znajduje się pozycji PageBox czyli Aby odwiedzić stronę należy zaznaczyć stronę w historii, prawoklik myszką i opcja open.

 

image.jpg

sot_1.jpg

 

Opcjonalnie są dodatki d Firefoxa:

Ten nagrywa pierwszą aktywność i ostatni dostęp/modyfikację

Record network activity

sshot_1.jpg

A ten sobie nagrywa co Wygooglałaś

Record google search keywords

Tylko musiałabyś mieć narzędzie/dodatek który potrafi otworzyć i przeglądać bazy sql, autor poleca SQLite Manager, następnie odszukanie pliku RecordNetworkActivities.sqlite w profilu użytkownika i przejrzenie bazy, ale to mi się wydaje zbyt zakręcone jak na twoje potrzeby.

Odnośnik do komentarza

Masz na myśli dodatek gtranslate? Czy samą wirtynę? Są inne dodatki, które pozwalają wybrać innego dostawcę np. FoxLingo.

 

LingoDisco InLine Translate

 

Uses 31 free online web page translator services

WorldLingo, Google, Apertium, Ask, Cervantes, Citcat, Elmundo, Excite, FreeTranslation, Gencat, GramTrans, Huajian, Internostrum, Interpret, InterTran, Lingro, Bing Translator, Nifty, Ocn, Opentrad, PakTranslations, Promt, SLI, StatMT, Toggletext, Traduku, Translatica, Translendium, Vil-net, Websphere, Yahoo

Odnośnik do komentarza

No płacimy, płacimy tylko dlaczego mam się zgadzać by upychać kieszenie koncernowi zza oceanu? I do tego być śledzonym i profilowanym? Z czego pieniądze są wywożone z kraju? A za oceanem wolno pieniądze dodrukowywać? ;) Dzięki za film obejrzę sobie :) Firefox też już nie jest doskonały w świecie piszą o tym że G zapłaciło 100 mil $ za to by wyszukiwarka G była domyślną w przeglądarce. Temat schodzi na OffTopic :lol:

 

Masz 100% pewność że to przez dodatek? Bo wydaje mi się że sama witryna nie bo masę ludzi by musiało mieć podobny problem. Więc jeśli się przekonasz że to powoduje dodatek to podaj jego nazwę bo może ktoś kiedyś będzie miał podobny kłopot :)

Odnośnik do komentarza

Tak wiem że offtopic. Ale! Jakby nie patrzyć nawiązuje.
Mam 100% pewności dlatego opisuje swój przypadek. Większość ludzi w ogóle nie korzysta z historii. Więc myślę że to problem marginalny.

Śledzonym po to by otrzymywać reklamy które trafią w twe gusta. Ja na YT to zaobserwowałam dzień rock'a. A na następny same rock'owe propozycje. W USA tak to działa. Oni drukują sobie kasę "z chmury". Z założeń biznesowych, planów etc. Dlatego tak dużo bankrutów z setkami milionów długów w USA. Cała giełda Wall-Street na tym bazuje. Druga sprawa. Serwisy netowe i tak są rejestrowane poza granicami PL. Tak czy siak Polak w Polsce może tylko stracić. Czy historię przeglądarki czy kasę :)

 

Pozdrawiam najlepszą ekipę - Fixitpc. PL

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...