Skocz do zawartości

Artykuł - Koniec forum searchengines.pl?


Rekomendowane odpowiedzi

27 maja o godzinie 00:57 globalny moderator - picasso napisała posta, w którym ogłasza odejście z forum SearchEngines.pl - jest to jej dokładnie 7 rocznica pobytu na forum. Jako powód odejścia podaje liczne problemy z administracją. Może nie było by w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że była osobą, która najbardziej przyciągała użytkowników i robiła wiele dla innych za zwykłe "dzięki". Gdyby tego było mało, reszta grupy moderacyjnej odeszła wraz z nią. Czy to koniec dużego forum skupiającego ludzi związanych z internetem i softwarem? Czas pokaże. Poniżej możecie znaleźć treść posta pożegnalnego, który kilka chwil temu został usunięty z oczu niezarejestrowanych.

 

....

 

..

ULLISSES

 

Pełna treść: purepc.pc

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jutro pewnie w TVN24 dadzą całodobową audycję o odejściu Picasso... "jak pan się czuł, w momencie kiedy dowiedział się o tej tragicznej wiadomości? Płakałem... po moich policzkach autentycznie popłynęły łzy - powiedział pen Zbigniew (36 l)"

 

Na jakimś forum, jakaś kobieta kiedyś mówiła, że widzi przyszłość. Żałoba narodowa w kwietniu i w czerwcu. Jakby ktoś dalej miał wątpliwości czego dotyczyć będzie czerwcowa...

 

Ciekawe jakie będą tytuły artykułów w Fakcie ;) Może: "Picasso odeszła, internet w żałobie".

Odnośnik do komentarza

W sumie to liczyłem na większą reakcje polskiego internetu ale jak zobaczę demotywator związany z SE to będę usatysfakcjonowany ;]

 

Żadnych wyraźnych zmian na forum, poza wywaleniem modów, nie widać a do tego post pożegnalny został zakopany więc pewnie szybko się nie dowiedzą co się stało.. Chyba śmiało można zaspamować SE linkami z nowym forum ;]

 

Pojawiała się nawet oferta odkupienia forum

Odnośnik do komentarza

KolegaDudysa, gratuluje bezczelności ;] niezły pogrom.

 

Myślałem, że SE będzie dalej dryfować dzięki ogromnej bazie materiałów ale w tym wypadku to już Tytanic z przymusem wchodzenia na pokład żeby zobaczyć jak tonie.

 

Te doniesienia to głównie blogi moderatorów więc i tak trzeba śledzika reaktywować, może do czegoś się w końcu przyda;]

Odnośnik do komentarza

Trochę doniesień już się pojawiło:

 

Się napewno pojawi więcej. Zresztą liczę na to.

 

 

KolegaDudysa, gratuluje bezczelności ;] niezły pogrom.

 

Dziękuje :D Ktoś za chama musi robić :P Postanowiłem zostać "człowiek demolka"

 

 

Wracam na 5 min na SE i rozniosę Aplikacje internetowe :D

 

Bądź twardy. Pamiętaj że ze mną będziesz dział dzielił.

 

EDIT:

Jednak dobrze wiedziałem. Konsolarze mają luz w nadmiarze -> Dawid

Edytowane przez KolegaDudysa
Odnośnik do komentarza

Uważam, że trochę lecicie dziecinadą z tym spamowaniem SE.pl.

Promować, reklamować - ale nie w taki sposób. Najzabawniejsze jest to, że gdyby Picasso nie wykonała ruchu to nadal byśmy wszyscy działali na SE, a teraz nagle robi się z tego wspólną, przemyślaną inicjatywę całej obsługi.

Odchodzić też trzeba umieć z klasą, a takie granie na nosie administracji na pewno nie jest tym czym być powinno. W końcu wywołacie "efekt Konnekta" czym tylko zaszkodzicie Picasso.

 

Sprawa sama się rozkręci. Każdy kto wejdzie na SE.pl zobaczy, ze coś jest nie tak. Zacznie się zastawiać co z Picasso. Wpisze co trzeba w Google i prędzej czy później trafi na informacje: picasso+searchengines, co+z+picasso+searchengines.

Odnośnik do komentarza

dejko

 

Trochę masz racji. Powiem za siebie, chociaż dotyczy to ogółu. Trochę życia poświęciłem forum. Robiłem to bezinteresownie i tu nie mam żadnych ale.

Gdy się na to zdecydowałem wiedziałem co robię. Dla mnie gwoździem do trumny był konkurs. Co było, to było, ale wyszedłem na idiotę przed Zenfist`em.

Ktoś daje coś, a w zamian praktycznie nie oczekuje nic. Dla mnie takie podejście administracji do tematu, to jest właśnie dziecinada.

Podcięło mi to skrzydła totalnie, bo po co/w imię czego narażać się na pośmiewisko i palić sobie mosty?

Dobrze, że gość ma klasę i rozeszło to się 'po kościach'.

 

Naskrobałem pożegnalny post w Kuchni i nawet nie z przekory. Wiem, że jest wielu użytkowników którzy cenili moją/naszą pomoc w tym dziale.

Mam poczucie, że jakieś słowa wyjaśnienia się należą, bo oni tam nadal będa oczekiwać pomocy. A czy ona była na dobrym/odpowiednim poziomie, to już czas pokaże.

 

 

BTW. W gruncie rzeczy wszyscy jesteśmy dziećmi... I trochę luzu ;)

 

 

 

EDIT:

 

Ja właśnie z PurePC tutaj trafiłem, reklama niezła.

Reklama? Taka sprawa nie mogła przejść niezauważona w światku IT. Natomiast na jej następstwa, my już wpływu nie mamy.

Edytowane przez Tyrol
Odnośnik do komentarza

Uważam, że trochę lecicie dziecinadą z tym spamowaniem SE.pl.

Promować, reklamować - ale nie w taki sposób. Najzabawniejsze jest to, że gdyby Picasso nie wykonała ruchu to nadal byśmy wszyscy działali na SE, a teraz nagle robi się z tego wspólną, przemyślaną inicjatywę całej obsługi.

Odchodzić też trzeba umieć z klasą, a takie granie na nosie administracji na pewno nie jest tym czym być powinno. W końcu wywołacie "efekt Konnekta" czym tylko zaszkodzicie Picasso.

 

Sprawa sama się rozkręci. Każdy kto wejdzie na SE.pl zobaczy, ze coś jest nie tak. Zacznie się zastawiać co z Picasso. Wpisze co trzeba w Google i prędzej czy później trafi na informacje: picasso+searchengines, co+z+picasso+searchengines.

 

Oczywiście możesz mieć inny pogląd na sprawę. Ja jestem za stary lis, aby dawać się nabijać w butelkę. Napiszę Ci tak: Nie mam nigdzie bloga bo go nie potrzebuje, ale on służy przede wszystkim przekazywaniu informacji. Mam zasadę, albo u Siebie - lub nigdzie. Dejko przecież, któregoś dnia chciałbyś wejść na stare forum i nagle okazuje się ze go nie ma. I co w tedy zrobisz? Do kogo napiszesz? Zwrócisz się? Myślisz że będzie CI ktoś współczuł? A kto za Ciebie załatwi Twoje sprawy?. Kolega, który nie ma o tym pojęcia? Ja mam się przejmować kimś, kto mnie całkowicie ignoruje i działa dla własnego interesu? Zresztą jeśli ma ktoś mi do powiedzienia że moje działania są społecznie złe to proszę - niech mówi wprost. Jeśli administracja forum uważa za mój błąd użycie takich środków to za 20 minut tematy znajdą się na swoim miejscu na starym forum. W każdym razie potrafię odróżnić poczucie humoru od mszczenia się :) Widać niepotrzebnie zamieściłem ten artykuł, więc chyba mam za co przepraszać.

Odnośnik do komentarza

Może to kogoś zainteresuje - wypowiedź admina @makensis

 

Forum zamykam do czasu wyjaśnienia sprawy z Cezzym. Przykro mi, że tak się stało, mam tylko nadzieję że będzie to wystarczający bodziec, aby przenieść forum na odpowiedni host i zmienić politykę prowadzenia forum jako serwisu społecznościowego, a nie kury znoszącej złote jaja.

 

Powodzenia i życzę wielu dorodnych kurczaczków.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...