Skocz do zawartości

Menadżer rozruchu zniknął


andrew0803

Rekomendowane odpowiedzi

Na kompie mam trzy systemy operacyjne XP win7 i win8. Po robieniu porządków komputer nie chciał się urucomić. Naprawa z dysku win8 nic nie dała, naprawa z dysku win7 naprawiła bootmgr i system można uruchamiać. Niestety zniknął mi menadżer rozruchu oryginalny win8. Mam zainstalowany easy bcd. Mogę więc wybierać systemy. Jak przywrócić oryginalny bootmgr win8? Próbowałem poleceniem

bcdedit /set {current} bootmenupolicy Standard

niestety to nic nie daje.

Jeszcze mała uwaga - od czasu do czasu przy uruchamianiu pokazuje się bootmgr win8, co jest grane???

 

Ma ktoś jakiś pomysł?

 

pzdr andrew0803

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W stopce zobaczylem, ze masz trzy dyski. Z ktorego dysku sie bootuje komp? I czy tylko na tym jednym dysku masz zainstalowany bootmgr? Moze po prostu czasem - bootuje sie z innego hdd? Inaczej nie potrafie wyjasnic faktu, ze tylko czasem pojawia sie bootmgr 8.

 

Jak wygląda Twoja partycja rozruchowa? Masz ją osobno (200 MB) czy wraz z systemem?

 

Od razu zaznaczam, ze nie znam sie zbytnio na 7 i 8, wiec nawet proste komendy odnosnie tego tematu sa mi obce, nie chce mi sie wertowac google, dlatego mozesz tez czekac na opinie innych i zalatwic to w bardziej wyrafinowany sposob.

https://www.fixitpc.pl/topic/1237-rozwiazywanie-problemow-z-bootowaniem/

Patrzyles w tym temacie?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...