Skocz do zawartości

Problem z pendrivem - pliki są ale ich nie widać


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, problem wygląda tak.

 

Pendrive 8 gb i na nim  ok. 6 gb zajętego miejsca. Dziś wkładam go do usb i za pierwszym razem działało, ale przy następnym włożeniu pendrive był już czysty ale we właściwościach nadal widnieje że zajętego miejsca jest 6 gb. :/ Problem pojawił się jednak następny kiedy włożyłem go do innego komputera najpierw działał a potem komputer go nie widział. I od tego momentu nawet mój komputer go nie widzi. Dodam że inny pendrive działa i jest widoczny.

 

Proszę o pomoc bo zależy mi na danych.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Założyłeś temat w dziale diagnostyki infekcji, żadnych obowązkowych danych nie podałeś, nawet nie wiadomo o jakim systemie mowa.

 

 

Problem pojawił się jednak następny kiedy włożyłem go do innego komputera najpierw działał a potem komputer go nie widział. I od tego momentu nawet mój komputer go nie widzi. Dodam że inny pendrive działa i jest widoczny.

Sprawdź czy coś da ta procedura:

 

  • Start > Uruchom > devmgmt.msc, z menu Widok włącz pokazywanie ukrytych urządzeń. Odinstaluj cały zestaw USB.
  • Włącz pokazywanie ukrytych plików w Mój komputer > Narzędzia > Opcje folderów > Widok: zaznacz Pokaż ukryte pliki i foldery + odptaszkuj Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego. Uruchom wyszukiwarkę Windows (skonfiguruj, by przeszukiwała ukryte pliki) i wyszukaj infcache. Znalezione skasuj.
  • Wyłącz komputer. Uruchom ponownie i sprawdź czy są jakieś skutki.
Do usuwania USB, zamiast devmgmt.msc, można użyć też programiku USBDeview.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

system windows xp posiadam. Powyższa procedura nic nie dała. Ponadto komputer nie widzi tylko tego jednego pendrive (kingston 8 gb) inne jakie mam normalnie otwiera. Ponadto jak wkładam do usb tego zesputego pendrive'a to dopiero po ok. 10 sek system go widzi ale nie ma tam nic, 0 bajtów, nie da się tam nic zrobić. Czyli jest ale go nie ma tego pendrive'a. Próbowałem otwierać także total commander (pisze abym włożył napęd do stacji :/), strong recovery - widzi tylko dysk 1.0 - kiedy chce odzyskać dane deep detect to zaczyna od szukania dysków dostępnych itd. czyli nic nie widzi, w zarządzaniu dyskami nie ma wcale, testdisc też go nie widzi. Nie wiem już co mam zrobić. Czy dane się odzyska ?! :(

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...