Skocz do zawartości

Jaki procesor do takiej konfiguracji?


Black

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki najlepszy procesor mógłbym mieć na tej płycie głównej?

 

I moje drugie pytanie:

Jaki najlepszy procesor musiałbym mieć przy takiej konfiguracji, aby wykorzystywać cały potencjał karty graficznej i aby za razem karta graficzna nie ograniczała procesora?

 

 

Cała specyfikacja komputera znajduje się w mojej sygnaturce poniżej.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Na płycie masz podstawkę AM2, więc najlepszy procek jaki byś mógł tam wsadzić to AMD Athlon™ 64 X2 Dual Core Processor 6400+.

 

 

A żadnego Phenoma nie mógłbym wsadzić do tej płyty? Wydaje mi się, że kiedyś gdzieś czytałem, że można i o ile dobrze pamiętam, ponoć najlepszy procesor, jaki można włożyć do tej płyty głównej, to Phenom 9950. Co o tym sądzicie? Czy to możliwe?

Jeśli tak, to czy byłby w ogóle sens montować taki procesor, czy nie, bo nie można by było wykorzystać jego całego potencjału?

Odnośnik do komentarza
A żadnego Phenoma nie mógłbym wsadzić do tej płyty? Wydaje mi się, że kiedyś gdzieś czytałem, że można i o ile dobrze pamiętam, ponoć najlepszy procesor, jaki można włożyć do tej płyty głównej, to Phenom 9950. Co o tym sądzicie? Czy to możliwe?

Jeśli tak, to czy byłby w ogóle sens montować taki procesor, czy nie, bo nie można by było wykorzystać jego całego potencjału?

 

Masz racje!

 

Nie wiem o czym ja myślałem pisząc poprzedniego posta, przepraszam.

Phenomy x4 są na AM2+, które różni się od AM2 tylko tym, że obsługuje HT 3.0, szybsze szyny pamięci no i 3-4 rdzenie.

 

Zwróć uwagę na BIOS(tak jak to pisał kolega wyżej), a sens oczywiście jest.

Odnośnik do komentarza

A jeśli musiałbym aktualizować BIOS, to czy można to zrobić jakimś programem z Windowsa, czy musiałbym wchodzić do BIOS-u i tam dokonać akuatlizacji?

ZDECYDOWANIE nie zalecam aktualizacji BIOS przez program Windowsowy. Przejechałem się na nim i właśnie na tej płycie.

ASUS jest dobrym producentem sprzętu ale od jakiegoś czasu olewa totalnie sprawy softu i sterowników. Jedyny wyjątek to aktualizacje BIOS.

 

Zrób to bezpiecznie:

 

1. Pobierz z ich strony aktualny BIOS dla swojej płyty (plik zip).

2. Rozpakuj go w dowolne znane miejsce.

3. Użyj pena do skopiowania na niego rozpakowanego Biosu. Ważne !!! Pen musi mieć format plików tylko FAT 16 lub 32. NTFS nie jest akceptowany.

4. Pozostaw pena w gnieździe i zrób restart kompa.

5. W trakcie startu wciśnij Del i poczekaj.

6. Pojawi się okno Biosu. Strzałką przejdź do zakładki Tools + Enter (chyba) lub jeśli w tej zakładce bedzie widoczny napis EZFLASH to przechodzisz do niej i Enter.

7. Pewnie będą pytania czy jesteś pewien - więc akceptujesz. Masz tam możliwość zapisania kopii aktualnej wersji Bios.

8. W oknie powinien się pojawić napęd C:\ (pen) i to nie jest błąd. Tak ma być.

9. W górnej części okna będziesz miał info o aktualnej wersji Bios a z prawej strony wersję do aktualizacji z pena.

10. Tabulacją przechodzisz do miejsca z nazwą pliku aktualizacji i wciskasz Enter. Nie wyłączaj kompa do zakończenia procesu.

11. Po zakończeniu wciskasz pewnie Esc aby wejść do głównego Menu.

12. Wybierasz Exit i dalej Save (Y). Restart kompa.

Odnośnik do komentarza

@wieslaw531

 

Dzięki za odpowiedź i opis, jak dokonać tej aktualizacji z poziomu BIOS-u. : )

 

 

PS: A z tego, co się jeszcze dowiedziałem, to na tę płytę bez problemu wejdzie też Phenom II X4 920 i 940 BE (czyli taki, jaki ma wieslaw531).

wieslaw531, mógłbyś mi powiedzieć, gdzie można kupić ten procesor (940 BE)? Szukam po sklepach internetowych, na Allegro i nigdzie nic nie ma... Ale nie mówię teraz tylko o tym modelu, ale też o Phenomach X4. Jest jeden na Allegro (9750) za 300 zł, ale wydaje mi się, że trochę za dużo za niego chcą. Nie ma konkurencji, to mogą sobie zawołać dużo więcej.

Odnośnik do komentarza

Rozumiem, że aktualizacja BIOS poszła bez problemu.

 

Z aktualizacją na razie się wstrzymałem, bo dowiedziałem się, że do płyty głównej, którą mam można wsadzić nawet procesory z podstawką AM3, pomimo tego, że producent napisął, iż maksymalnie wejdzie na nią procesor z podstawką AM2+. Tylko teraz pojawia się problem z aktualizacją BIOS-u dla procesora z AM3 - nie wiem, jaka musiałaby to być wersja... Czy jak dla AM2+, czy inna? Oczywiście nie postanowiłem już, że kupię jakiegoś Phenoma II X4 z AM3, ale jakby udało mi się znaleźć gdzieś jakiś okazyjnie, to czemu nie mieć lepszego procesora? Tym bardziej, że jak powiedziałeś nie widzisz żadnych dostępnych ofert w sklepach Phenoma II X4 920 lub 940 BE, o ile w ogóle można jeszcze gdzieś takiego dostać - nawet używanego...

Odnośnik do komentarza

Ale dziwna sprawa... Teraz patrzę na stronie Asusa na listę obsługiwanych procesorów przez moją płytę i widzę, że nie ma na liście Phenoma II X4 920 i 940 BE, a ona są na socket'cie AM2+. Teraz już zgłupiałem... W takim razie moja płyta obsłużyłaby któregoś z tych Phenomów, czy nie?

 

A co do obsługi AM3, to teraz znowu usłyszałem, że jednak procesor z taką podstawką nie pasowałby do płyty, którą posiadam. Także daję sobie spokój z tym AM3 - nie będę kombinował.

Edytowane przez picasso
16.02.2011 - Temat zostaje zamknięty. Wygasła jego żywotność ustalona zasadami. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...