Skocz do zawartości

Win32:Evo-gen [Susp]


Ventas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Avast przywitał mnie dzisiaj informacją o znalezieniu rootkita o nazwie "Win32:Evo-gen [susp]" i doradził usunięcie. Chociaż zrobiłem to kilka razy, po ponownym uruchomieniu komputera problem się powtarzał. Niestety jestem w tym temacie całkiem zielony i nie wiem co zrobić... W załączniku zamieszczam raport OTL (włączyłem bez zmiany ustawień - młodsze niż 30 dni, filtrowanie przy modułach, usługach, sterownikach, rejestr.; jako, że jest to mój pierwszy kontakt z tym urządzeniem, nie wiem, czy dobrze zrobiłem..) Będę bardzo wdzięczny za pomoc!

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Bardzo przepraszam za braki. Avast wskazał rootkita (Win32:Evo-gen [susp] w pliku o nazwie „nSvcLog” znajduje się on w folderze C:\Program Files\NVIDIA Corporation\NetworkAccessManager\bin

 

Na internecie nie znalazłem żadnej informacji o takim wirusie. Chyba, że plik mógł zostać zarażony? Ech, ta niewiedza... Dzisiaj, po aktualizacji avasta do najnowszej wersji, zrobiłem pełny scan, który ponownie wskazał ten plik. Próbowałem wybrać "umieszczenie w kwarantannie", ale Avast nie mógł go przenieść. Może to tylko błąd? W załączniku dodaję raport FRST. Może GMER nie będzie konieczny? Trochę wystraszyłem się, po przeczytaniu o tych wszystkich nieprawidłowościach scanu...

 

EDIT: Albo to coś więcej... zorientowałem się, że nie mogę zalogować się na stronach typu youtube i facebook. W obu przypadkach pojawia się komunikat na operze. Na firefoxie i chromie nic się nie wgrywa...

Strona niedostępna

Połączenie z www.youtube.com zostało przerwane.
EDIT2: Co ciekawe, po wyłączeniu Avasta wszystko działa..

FRST.txt

Addition.txt

Odnośnik do komentarza

Są tu dwie sprawy:

- Detekcja Win32:Evo-gen [susp] w pliku nSvcLog.exe wygląda na fałszywy alarm. Więcej zgłoszeń, m.in. na forum Avast: KLIK.

- To i tak jest zbędny komponent. Należy do firewalla nVidia, który może tworzyć kłopoty sieciowe. Odinstaluj NVIDIA ForceWare Network Access Manager.

 

Natomiast w systemie nie ma oznak infekcji, jest tylko adware i to wyczyść:

 

1. Przez Dodaj/Usuń programy odinstaluj Bonanza Deals.

 

2. W Google Chrome:

  • Zresetuj cache wtyczek. W pasku adresów wpisz chrome://plugins i ENTER. Na liście wtyczek wybierz dowolną i kliknij Wyłącz. Następnie wtyczkę ponownie włącz.
  • Ustawienia > karta Rozszerzenia > odinstaluj BonanzaDeals (o ile nie zniknie po poprzedniej ogólnej deinstalacji)
  • Ustawienia > karta Historia > wyczyść
3. Uruchom AdwCleaner. Zastosuj Szukaj, a po tym Usuń. Powstanie folder C:\AdwCleaner z raportem z usuwania.

 

4. Zrób nowy skan FRST (bez Addition). Dołącz log AdwCleaner.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...