Skocz do zawartości

Pusta lista urządzeń i drukarek


Gwenn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Kupiłam nową drukarkę Brother DCP-J315W z wifi. Wszystko się ładnie zainstalowało i drukarka działa kiedy jest podłączona przez USB. Jednak nijak nie mogłam zmusić jej do połączenia z komputerem przez wifi. Przeszukałam wiele tematów na różnych forach i próbowałam podążyć za wskazówkami, ale tu pojawił się kolejny problem.

Na liście urządzeń i drukarek nie wyświetla się nic. Także pod spodem pojawia się "Elementów: 0". Podążając za instrukcjami rozwiązania problemu, weszłam w usługi. Próbowałam zmienić Usługę obsługi bluetooth z Wyłączony na Automatyczny, jednak kiedy próbowałam zatwierdzić, wyskoczył błąd "System nie może znaleźć określonej ścieżki".

Wcześniej próbowałam też kilku innych sposobów m.in. sfc, które nic nie wykryło.

 

Po dwóch dniach główkowania i wgapiania się w różne fora, postanowiłam prosić o pomoc. Nie jestem mistrzem obsługi komputera, więc proszę o łopatologiczne tłumaczenie :)

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Próbowałam Konfiguratora, dodawałam też przez panel i nic to nie daje. Cały czas wyświetla mi na komputerze, że drukarka jest offline (chyba że podłączę przez USB, wtedy wszystko jest ok).

Prawdopodobnie mogłabym to naprawić, gdyby jej ikona wyświetliła mi się w "Urządzeniach i drukarkach" ale lista jest pusta. To mój największy problem na chwilę obecną -  jak sprawić żeby cokolwiek się tam wyświetlało?

Odnośnik do komentarza

Ok to teraz tak

 

Panel sterowania\Sprzęt i dźwięk\Urządzenia i drukarki -> dodaj drukarkę -> dodaj drukarkę sieciową bezprzewodową lub bluetooth -> drukarki której szukam nie ma na liście -> dodaj drukarkę używając adresu TCP/IP -> wpisujesz adres IP drukarki i klikasz dalej i czekasz na jakieś efekty.

Jak nie da rady tak to zamieść ten wydruk.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...