Skocz do zawartości

ADWARE/InstallCore.Gen7 w System Volume Information


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W punktach:

 

0. Mój system to Windows XP SP3 (32 bity)

 

1. Jakiś czas temu program AntyVirusowy Avira znalazł infekcję w System Volume Information.
Zrzut z kwarantanny poniżej.

2. Wyłączyłem Przywracanie Systemu na dyskach, po czym ponownie je włączyłem

3. Przeskanowałem Avirą i program nie znalazł zainfekowanych plików.

4. Później zainstalowałem program do fotoksiazek który doinstalował komponent z DirectX

5. W między czasie przyszła aktualizacja bibliotek .NET
- ten proces nie przechodzi od kilku lat i zawsze się kończy niepowodzenie)
- tak samo jak aktualizacja Internet Explorera 8 (w którego nei korzystam)
 

6.Obecnie podczas skanowania Avirą komputer podczas skonowania (po dłuższym skanowaniu) się restartuje. 

 

7. Zachowanie komputera jest niecodzienne.
- podczas uruchomienia dłużej o kilka minut jest widoczny tło pulpitu po czym pojawiają się wszystkie ikony,
- zajętość procesora często sięga wyższych wartości niż zwykle,

- następuje odświeżenie ekranu w momentach, w których nie występowało np. w oknie Dodaj załącznik kliknięcie na plik powoduje odświeżenie ekranu lub wręcz białą zawartości gdzie powinny być widoczne pliki ...po kilku sekundach pliki są widoczne.

- wyłączenie komputera czasem się nie kończy i zostaje przez kilka godzin komunikat "zamykanie systemu"

W związku z tym proszę o sprawdzenie czy logi są czyste.

W załączniku logi.
Podczas skanowania OTL pojawił się dymek (być może dlatego, że była otwarta przeglądarka Firefox) - zrzut dymka w załączniku .

pozdrawiam Azatoth

post-10734-0-65625000-1381865017_thumb.png

Addition.txt

Extras.Txt

FRST.txt

OTL.Txt

post-10734-0-98437500-1381865548_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Oznak infekcji brak. Tylko kosmetyczny skrypt na wpisy szczątkowe:

 

 

 

Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

HKLM\...\Run: [] - [x]
Winlogon\Notify\avgrsstarter: C:\Windows\system32\avgrsstx.dll (AVG Technologies CZ, s.r.o.)
URLSearchHook: ATTENTION ==> Default URLSearchHook is missing.
SearchScopes: HKLM - {CCC7A320-B3CA-4199-B1A6-9F516DD69829} URL = http://us.yhs.search.yahoo.com/avg/search?fr=yhs-avg-chrome&type=yahoo_avg_hs2-tb-web_chrome_us&p={searchTerms}
SearchScopes: HKCU - DefaultScope {CCC7A320-B3CA-4199-B1A6-9F516DD69829} URL = http://us.yhs.search.yahoo.com/avg/search?fr=yhs-avg-chrome&type=yahoo_avg_hs2-tb-web_chrome_us&p={searchTerms}
SearchScopes: HKCU - {0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A} URL =
SearchScopes: HKCU - {6a1806cd-94d4-4689-ba73-e35ea1ea9990} URL =
SearchScopes: HKCU - {CCC7A320-B3CA-4199-B1A6-9F516DD69829} URL = http://us.yhs.search.yahoo.com/avg/search?fr=yhs-avg-chrome&type=yahoo_avg_hs2-tb-web_chrome_us&p={searchTerms}
DPF: {5A09E43F-A0A7-4ABF-AF80-11367CF1DC8F} http://mks.com.pl/skaner/SkanerOnline.cab
DPF: {68282C51-9459-467B-95BF-3C0E89627E55} http://www.mks.com.pl/skaner/SkanerOnline.cab
DPF: {8FFBE65D-2C9C-4669-84BD-5829DC0B603C} http://fpdownload.macromedia.com/get/flashplayer/current/ultrashim.cab
DPF: {E2883E8F-472F-4FB0-9522-AC9BF37916A7} http://platformdl.adobe.com/NOS/getPlusPlus/1.6/gp.cab
Handler: linkscanner - {F274614C-63F8-47D5-A4D1-FBDDE494F8D1} - No File
FF Homepage: user_pref("browser.startup.homepage", "");
FF Keyword.URL: hxxp://us.yhs.search.yahoo.com/avg/search?fr=yhs-avgb&type=yahoo_avg_hs2-tb-web_us&p=
FF Plugin: yaxmpb@yahoo.com/YahooActiveXPluginBridge;version=1.0.0.1 - C:\Program Files\Yahoo!\Common\npyaxmpb.dll (Yahoo! Inc.)
FF Plugin: @nosltd.com/getPlus+®,version=1.6.2.91 - C:\Program Files\NOS\bin\np_gp.dll No File
FF SearchPlugin: C:\Program Files\mozilla firefox\searchplugins\avg_igeared.xml
S3 getPlusHelper; C:\Program Files\NOS\bin\getPlus_Helper.dll [x]
S3 esihdrv; \??\C:\DOCUME~1\Raster\USTAWI~1\Temp\esihdrv.sys [x]
S3 pccsmcfd; system32\DRIVERS\pccsmcfd.sys [x]
S3 PORTMON; \??\E:\Installe\_z_CHIPa\SysinternalsSuite\PORTMSYS.SYS [x]
U4 RemoteRegistry;
S4 vsdatant; [x]
C:\Program Files\Yahoo!
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\T23J7
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\V93GE
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\T09F8
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\AutoUpdate
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\AVG Security Toolbar
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\F-Secure
C:\Documents and Settings\Raster\Dane aplikacji\WinPatrol
C:\Documents and Settings\Raster\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Google\Chrome

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Przedstaw wynikowy fixlog.txt.

 

 

 

 

 

Jakiś czas temu program AntyVirusowy Avira znalazł infekcję w System Volume Information.

Wpływ na system żadny. Izolowany magazyn Przywracania systemu, nieczynny dopóki nie zostanie uruchomione Przywracanie systemu do punktu posiadającego te obiekty w nagraniu. Obiekty w Przywracaniu systemu mają zmienione nazwy, więc nie można powiedzieć z czego zostały utworzone, ale nazwa ADWARE/InstallCore.Gen7 sugeruje zwykłe adware.

 

 

Obecnie podczas skanowania Avirą komputer po dłuższym skanowaniu się restartuje.

Czy to występuje podczas skanowania określonego i tego samego obszaru?

 

 

Podczas skanowania OTL pojawił się dymek (być może dlatego, że była otwarta przeglądarka Firefox) - zrzut dymka w załacnziku.

Otwarty Firefox nie ma wpływu na ten komunikat. OTL skanuje określone ścieżki. Komunikat mówi wyraźnie, że są uszkodzenia w strukturze plików, więc od tego rozpocznij: Start > Uruchom > cmd, wpisz komendę chkdsk /f /r i zresetuj system.

 

 

Zachowanie komputera jest niecodzienne.

- podczas uruchomienia dłużej o kilka minut jest widoczny tło pulpitu po czym pojawiają się wszystkie ikony,

- zajętość procesora często sięga wyższych wartości niż zwykle,

- następuje odświeżenie ekranu w moemntach, w których nie występowało np. w oknie Dodaj załącznik kliknięcie na plik powoduje odwieżenie ekranu lub wręcz białą zawartości gdzie powinny być widoczne pliki ...po kilku sekundach pliki są widoczne.

- wyłączenie komputera czasem się nie kończy i zostaje przez kilka godzin komunikat "zamykanie systemu"

- Po pierwsze: sprawdzanie dysku do wykonania.

- Po drugie: widzę tu aktywne szczątki niepoprawnie usuniętego AVG. Z poziomu Trubu awaryjnego zastosuj AVG Remover.

- Po trzecie: jeśli żadna z powyższych czynności nie będzie mieć skutków, to podejrzenia budzą Avira + Online Armor. Kontekst Online Armor występował w poprzednim Twoim temacie (KLIK).

 

 

W między czasie przyszła aktualizacja bibliotek .NET

- ten proces nie przechodzi od kilku lat i zawsze się kończy niepowodzenie)

- tak samo jak aktualizacja Internet Explorera 8 (w którego nei korzystam)

Podaj więcej konkretów o jakie błędy chodzi. Powyciągaj z Dziennika zdarzeń dane.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Oznak infekcji brak. Tylko kosmetyczny skrypt na wpisy szczątkowe:

 

Bardzo się cieszę.

 

(...) Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Przedstaw wynikowy fixlog.txt.

 

 

Zrobione - fixlog w załączniku.

 

Obecnie podczas skanowania Avirą komputer po dłuższym skanowaniu się restartuje.

 

Czy to występuje podczas skanowania określonego i tego samego obszaru?

 

Nie wiem bo dzieje się to po 30-40 minutach od początku skanowania.

 

Otwarty Firefox nie ma wpływu na ten komunikat. OTL skanuje określone ścieżki. Komunikat mówi wyraźnie, że są uszkodzenia w strukturze plików, więc od tego rozpocznij: Start > Uruchom > cmd, wpisz komendę chkdsk /f /r i zresetuj system.

 

Boje były z tym restartem. Pierwszy restart i nic... tzn. nie włączył się skan dysk wyświetlając komunikat, że nie może wykonać tego kroku..(nie zapisałem komunikatu)  ale... nie poddałem się i walczyłem dalej łącząc to z punktem kolejnym, który pomógł odpalając chekdsk ale o tym dalej...

 

- Po pierwsze: sprawdzanie dysku do wykonania.

- Po drugie: widzę tu aktywne szczątki niepoprawnie usuniętego AVG. Z poziomu Trubu awaryjnego zastosuj AVG Remover.

 

Po wejściu w tryb awaryjny był czarny ekran przez jakieś 20 minut... po kolejnym restarcie znowu....czarno...

Omijając ten punkt jak prosiłaś uruchomiłem AVG Remover podczas normalnego uruchomienia i po chwili nastąpił restart, który uruchomił wcześniejszego chkdsk ...

 

Było wykonywane 5 kroków.

Podczas jednego z kroków pojawiały się takie komunikatu z stylu

 

Odzyskiwanie oddzielonego pliku i nazwy plików

goog-phish-shavar.cache

test-malware-simple.pset

test.malware-simple.cache

test.malware-simple.sbstor

itp.

Tyle zapisałem. Nie było tych plików dużo może z 10..20. .

 

chkdsk przeszedł do końca z błędami, uruchomił się komputer ponownie i znowu wszedł do chckdsk i ponowił proces z tym, że tym razem niektórych komunikatów już nie było. Zakończył resartem i już do chkdsk nie wrócił tylko uruchomił się komp normalnie.

 

 

- Po trzecie: jeśli żadna z powyższych czynności nie będzie mieć skutków, to podejrzenia budzą Avira + Online Armor. Kontekst Online Armor występował w poprzednim Twoim temacie (KLIK).

 

 

Avira i Online Armor to mój zestaw "startowy" dla moich komputerów. Jeżeli sugerujesz zamiane tych programów na inne jestem otwarty na sugestię. Wystarczy słowo, a na wszystkich komputerach zmienie ten zestaw na sugerowany przez Ciebie.

 

W między czasie przyszła aktualizacja bibliotek .NET

- ten proces nie przechodzi od kilku lat i zawsze się kończy niepowodzenie)

- tak samo jak aktualizacja Internet Explorera 8 (w którego nei korzystam)

Podaj więcej konkretów o jakie błędy chodzi. Powyciągaj z Dziennika zdarzeń dane.

 

Myślę, że ten temat zostawimy na kolejny wątek bo kilka wpisów w jednym poście to może być za dużo. Wymieniłem je, żebyś miała lepszy obraz tego co się tutaj dzieje poza logami.

 

Dziękuje Azatoth

 

 

 

 

Fixlog.txt

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...