Skocz do zawartości

Netbook Hp - nie można uruchomić pozycji rozruchu


pastuchab

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam netbook HP mini 210-3000 z procesorem Intel Atom CPU N 570 1,66 GHz z RAM 1 GB oraz kartą graficzną Intel Graphics Media Accerator 3150, który przeskanowałam Malwarebytes Anti-Malware. program znalazł 149 problemów zanaczyłam usuń i po restarcie komputera system już nie wstał :(. komunikat jest taki uruchomienie systemu windows nie powiodło się . Przyczyną może być ostatnia zmiana sprzętu lub oprogramowania . aby rozwiażać ten problem....

 

itd ale ja nie ma dysku instalacyjnego , netbook nie posiada napedu CD . Informacja " nie można uruchomić pozycji rozruchu ,ponieważ wymagane urzadzenie jest niedostępne.

stan 0xc000000f

 

prosze o próbe przywrócenia systemu lub utworzenia botowalnego USB z windows 7 starter.

 

Po wcisnięciu F 11 brak jakielkolwiek reakcji.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Witam  ! jestem juz blisko rozwiazania klopotów z netbookiem,XP nie jest detykowanym tu systemem i próba jego zaistalowania kosztowała mnie 12 godzin nauki i prób, obecnie jestem na etapie przeinstalowania angielskiej wersji Windows 7 home premium x86 na Windows 7 starter bo pod niego mam klucz ( mam nadzieje ,że będzie pasował)

 

Komp musiałbyć mocno zasyfiony niestety nie przeżył moich efektów sprzątania, był nawet wczęsniej problem z instalacją myszki usb( obecnie ku mojemu zadowoleniu myszka działa bez zarzutu.

  

Obecnie trwa reanimacja do polskiej wersji. Pożyjemy zobaczymy może do niedzieli będzie jak nowy , ale mam pytanie zostały na nim pozostałości po próbie zainstalowania XP( ścieżka rozruchowa) oraz dysk o nazwie HP tools i Recovery co póxniej z tymi fantami .Ale z reszta logów powróce jak przywróce polska wersje systemu ze sterownikami HP

ComboFix.txt

Addition.txt

FRST_12-10-2013_00-59-41.txt

Odnośnik do komentarza

Temat przenoszę do działu Windows 7.

 

 

Obecnie trwa reanimacja do polskiej wersji. Pożyjemy zobaczymy może do niedzieli będzie jak nowy , ale mam pytanie zostały na nim pozostałości po próbie zainstalowania XP( ścieżka rozruchowa) oraz dysk o nazwie HP tools i Recovery co póxniej z tymi fantami .

Zrób log z programu ListParts.

 

 

przeskanowałam Malwarebytes Anti-Malware. program znalazł 149 problemów zanaczyłam usuń i po restarcie komputera system już nie wstał

Bez danych co usuwał MBAM nie jest możliwa ocena co zostało usunięte i w czym tkwił problem, to mogły być nawet fałszywe alarmy. A Twoje manipulacje tak daleko się posunęły (praktycznie wymiana systemu), że logi OTL/FRST są po prostu bezużyteczne, nic nie powiedzą na temat tego co było i w niczym tu w ogóle nie pomogą. Użycie ComboFix mocno niestosowne, kompletne niedopasowanie do problemu, ingerencje w sprawny system nie wiadomo po co. Dodatkowa uwaga na temat tych wpisów:

 

Scan result of Farbar Recovery Scan Tool (FRST) (x86) Version: 08-09-2013 (ATTENTION: ====> FRST version is 34 days old and could be outdated)

 

==================== Processes (Whitelisted) ===================

 

(Farbar) G:\FRST(dobreprogramy.pl).exe

 

Posługujesz się starą wersją FRST i to pobraną z serwisu pokątnego. Na stronie domowej jest dostępna nowsza wersja. Takich programów nie pobiera się z dobrychprogramów i innych tylko ze strony domowej, tylko tam gwarancja uzyskania najnowszej wersji. Na dodatek są rozmaite problemy na takich portalach (KLIK).

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Witam, dziękuje zainteresowaniem moim problemem. Obecnie jestem na polskiej wersji bez dostepu do sieci na notebooku, ściągam sterowniki i zobaczymy.

Podczas instalowania polskiej wersji zostały jakieś pozostałości ( ścieżka dostępowa do angielskiej wersji bo mam do wyboru uruchamianie systemu

 

Windows 7 ( i tu jest polska wersja)

 

a druga ma nazwę

 

"Wcześniejsza wersja systemu Windows"

 

Niestety mój klucz aktywacyjny Systemu nie przeszedł poprawnie weryfikacji:( zostało mi 3 dni na weryfikację telefonicznie klucza, a nie wiem czy mi się to uda. W jaki sposób mogę wydłużyć czas weryfikacji systemu?

 

Chciałabym partycję D podzielić jeszczę na 2 równe partycję-pomożecie?

logi z FRST

 

Witam mam problem z modem\karta sieciową a mianowicie nie mogę znaleść jakie to urzadzenie ,gdyz jest wbudowane do netbooka, mam Orange Free ale nie widzi ani modemu ani karty sieciowej sterowniki pobierałam z

 

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareCategory?os=4062&lc=en&cc=us&dlc=en&sw_lang=&product=5082192#N2001

 

strona od mego netbooka ale chyba żle dobrałam sterownik w  menadżerze urządzeń jest tylko żółty wykrzyknik od bluetooth, ale czy on mi jest potrzebny?

 

To znowu ja robię edycję ,gdyż pobrałam program Everest home Edition chcąc zobaczyć czy wszystkie urządzenia mam zainstlowane i po uruchomieniu programu dostaje komunikat:

" Ten Everest Home Edition przeznaczony jest jedynie do użytku w środowisku domowym. Ten komputer jest czlonkiem domeny sieciowej i wtym środowisku uzywaj Everest Corporate Edition"

 

Obraz systemu  pobrałam  z jakieś Microsofskiej strony ale był po angielsku bo myślałam ,że będzie możliwość wyboru języka a skoro nie było  no to poszukałam innej polskiej( wiem wiem zaraz bluzgi pójdą ,że piracę  ale to Microsoft pozbawia mnie legalnej możliwości korzystania z netbooka ,który kupiłam razem z oprogramowaniem więc tak doprawdy mam to gdzieś skąd wziełam instalkę systemu, a może wy znacie skąd można pobrać windows starter 7 , do którego będzie pasował mój klucz od microsoftu, póki mój system jest goły i mam czas go ubierac po mojemu.

 

pod baterią mam cos takiego Windows® 7 Starter SNPC OA HP

 

 

a chciałbym analogicznie jak w ostatnim poscie z tego tematu

 

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2323673.html

jest 20.20 gdy to piszę

 

Netbook działa  i sieć Orange też-pozostało mi tylko zrobić coś nagannego z aktywacją systemu( 3 dni mi zostały),jesli znacie jakieś dobre programy śmiało na PW zapraszam, na pewno nie będę dzwoniła do nich i traciła kasę jak z XP , Jeszcze tylko muszę posprzatać po niepotrzebnych sterownikach i usunąć boot.in po nieudanej instalce XP

Result.txt

Addition.txt

FRST.txt

Odnośnik do komentarza

MSconfig ma w zapisie tylko rozruch Widows 7 , a podczas uruchamiania pojawią się dwie możliwośći, z czego po próbie wejścia w pierwszą z nich okazuje się ,że to pozostałości po próbie instalacji XP- jak to usunąć?

 

Myślałam,że wystarczy edytować wpis w MSconfig,ale myliłam się.

 

mam jednak ten wpis,bo klikając komputer- właściwości- zaawansowane-ustawienia mam dwie opcje rozruchowe . Dalsza moja wiedza nie potrafi ogarnąc tematu więc prosze o pomoc:)

Odnośnik do komentarza

zrobiłam kolejny format a co tam szybciej idzie niz szukanie i czekanie. System się uruchamia ok, nie ma dodatkowym  ścieżek dostępowych.

Aktywacja 30 dni:). więc moge pokombinować ,gdyby znowu klucz nie wszedł  albo zadzwonie jednak bo ponoc jest darmowa telefoniczna infolinia do aktywacji

 

 

2013-10-13

Wpisałam po raz kolejny mój klucz i:

 

 

 

 

 

 

 

Hurraaaaaaaaaaa mój system przeszedł pozytywnie weryfikację i jest oryginalny!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Edytowane przez pastuchab
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...